BMW X5 Kupovinaa misljenje

BMW X5 Kupovinaa misljenje

Član
Zelio bih vase misljenje... stari mi je gledao nekog bmw x5 2002 godina 184PS 3.0d presao je 200 000 na izgled ocuvan .. pa ako neko zna nesto vise o ovom dzipu neka pomogne ... neki nedostatci... česti kvarovi itd ? hvala radi se o bmw koji je bio u vlasnistvu sero auto
http://www.pik.ba/artikal/6196268/bmw-x5-3-0-dizel/
 
Član
Poznajem i ja vlasnika, fer i korektan čovjek, to je odmah jedan plus za kupovinu.

ALI: Ako za svaki servis i svaki kvar nemaš, odnosno nemisliš odvojiti 1000KM onda ga ne kupuj.

To ti je savjet iz osobnog iskustva
 
Član
Yellow je napisao(la):
Poznajem i ja vlasnika, fer i korektan čovjek, to je odmah jedan plus za kupovinu.

ALI: Ako za svaki servis i svaki kvar nemaš, odnosno nemisliš odvojiti 1000KM onda ga ne kupuj.

To ti je savjet iz osobnog iskustva

;)

extra su ovo auta, ali su dosta skupi za održavat, i ja sam se raspitivao za ova vozila, mislio sam sebi uvest iz njemačke, tamo ih ima od 7000 € pa na više...
Ali sam odustao baš zbog tog održavanja , onda i potrošnja nije za pohvalit :icon_smile:
 
Član
Nije ovo auto za svaki dan, a ne voza ga kome je stalo do potrosnje a svako malo jače auto sada trosi minimum 10l
 
Član
BaYa_z je napisao(la):
Nije ovo auto za svaki dan, a ne voza ga kome je stalo do potrosnje a svako malo jače auto sada trosi minimum 10l

svako drugačije razmišlja, svako ima svoj ćejf, a ćejf je skup :icon_smile:

Ja sam ti samo prenio ono sto sam cuo od covjeka koji u BMW-a spava, i koji BMW-a voli ko svoju porodicu ;)
 
Član
^^laz i prevara. Ta izjava
A ocigledno covjek zna sta mu treba i sta hoce, ne kupujemo mi auto pa da inosimo svoje brige
 
Član
BaYa_z je napisao(la):
Pa to stoji da su inače BMW veliki potrosaci za razliku od drugih auta

Urbani mit i čista glupost a u svojoj klasi BMW uopšteno je i najmanji potrošač...

X5 je dobar auto , ali kao i svaki veliki SUV nenormalno skup za održavat a najviše zbog svoje veličine i težine.

Gume troši skoro pa duplo brže od običnog auta , a usput te iste su skupe kao dragi kamen , brže troši kočnice posebno automtik , potrošnja dosta visoka a to su sve redovne stvari , nedo bog još nešto vandredno.

Uzmeš 530d , koji je brži , ekonomičniji , udobniji , unutra ništa specijalno manji i usput jeftiniji za održavat u nekim stvarima od X5.
 
Član
djordjep je napisao(la):
BaYa_z je napisao(la):
Pa to stoji da su inače BMW veliki potrosaci za razliku od drugih auta

Urbani mit i čista glupost a u svojoj klasi BMW uopšteno je i najmanji potrošač...

X5 je dobar auto , ali kao i svaki veliki SUV nenormalno skup za održavat a najviše zbog svoje veličine i težine.

Gume troši skoro pa duplo brže od običnog auta , a usput te iste su skupe kao dragi kamen , brže troši kočnice posebno automtik , potrošnja dosta visoka a to su sve redovne stvari , nedo bog još nešto vandredno.

Uzmeš 530d , koji je brži , ekonomičniji , udobniji , unutra ništa specijalno manji i usput jeftiniji za održavat u nekim stvarima od X5.


imam dzipa trenutno pa znam da odrzavanje jeste skuplje ali ja vec dugo vozam dzipa pa tako da zelim opet dzipa kupit ... potrosnja nije tako strasna kod ovih dzipova s obzirom da vozam trenutno benzinca bez plina
 
Super Moderator
Pise ti sve u temi koju ti je kolega napisao na pocetku. Ljudi koji pricaju da je bmw potrosac nemaju veze sa zivotom jer bmw ima predobru tehnologiju s kojom je uspio potrosnju svesti na minimum i trosi najmanje!!
 
Član
BaYa_z je napisao(la):
Pa to stoji da su inače BMW veliki potrosaci za razliku od drugih auta

aaaaa kad ovo procitam najezim se :icon_mad: .....kakav potrosac sinee de usporedi X5 i Touarega........Touareg uzme najmanje 3-5l vise nego X5

ja imam 535d sa 272ks i trosi oko 9-10l po gradu.....tako da nema sanse da X5 uzme vise od 11l
 
Top