BMW X5 3.0d Savjet

BMW X5 3.0d Savjet

Član
allroad je napisao(la):
X5 je najbolji SUV, samo od range rovera nije, barem po mom iskustvu al da ne pricam vise necu da ulazim u raspravu znam kako sve na kraju zavrsi
Ti stabilizatori su 30-ak KM i nije ih problem a ni skupo zamijeniti
Nazad ode nekakva isto sipka pa auuto skripi izvana. Ona je malo skuplja 200-300 KM
Ta boca je oko 200KM nova, a 300 polovna :lol:
Ulje treba dobro sipati, i paziti na temperaturu bas zbog problema gubljenja rashadne tekucine na razne nacine
Zadnji put ne znam koliko sam majstora platio al koliko god, nije puno jer se radi o dobrom autu i isplati se al nije velika neka cifra. Jedino je ''problem'' kad se rade takve stvari, moras ga odvesti bas u BMW da oni ustimaju nekakva paljenja i sta ja znam
Po sarajevu bi 3.0i sa manualcem trosio 15-17 sigurno al da ga bas po gradu vozis, automatic bi 20 trosio, a diesel isto bi ti po sarajevu trosio 14
Kod mene je skoro uvijek kombinovana neka voznja i to je tih 13 litara. Kad ides negdje dalje bas na otvorenom moze trositi 10.5

;) hvala ti na pomoci tako sam nesto i mislio sta se tice potrosnje i odrzavanja s tim da uvjek imas opciju LPG onda ti je najjeftinija voznja a vozis se ko car. ;)
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
Moj dobar prijatelj vozi samo BMW-e imao je starog 2004 God X5 3.0Tdi, i prije 2God je uzeo novog X5 3.0tdi, naravno oba sa 0kilometara. Rekao mi je da je ovaj novi mnogo bolji te da za razliku od starog ide na servis samo kad je vrijeme servisa.
Supruzi je kupio prije pola god Q5 3.0TDI S-line full.
I rekao je nakon šest mjeseci kod njih da supruga ima bolje auto(/atraktivnijii bolje ide), no pre mal za njegove potrebe a X5 novi ga nije niti jednom razočarao.

Nemaš se šta misliti između Tuarega i X5, X5 je druga liga totalno u svakom aspektu bolje auto.

Šta ti je reći realan čovjek, i kada priča o bmw-ovim motorima ubaci tdi oznaku:lol:

I ženin Audi bolji od bmw-a a? :D
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
BaXRS4 je napisao(la):
Moj dobar prijatelj vozi samo BMW-e imao je starog 2004 God X5 3.0Tdi, i prije 2God je uzeo novog X5 3.0tdi, naravno oba sa 0kilometara. Rekao mi je da je ovaj novi mnogo bolji te da za razliku od starog ide na servis samo kad je vrijeme servisa.
Supruzi je kupio prije pola god Q5 3.0TDI S-line full.
I rekao je nakon šest mjeseci kod njih da supruga ima bolje auto(/atraktivnijii bolje ide), no pre mal za njegove potrebe a X5 novi ga nije niti jednom razočarao.

Nemaš se šta misliti između Tuarega i X5, X5 je druga liga totalno u svakom aspektu bolje auto.

Šta ti je reći realan čovjek, i kada priča o bmw-ovim motorima ubaci tdi oznaku:lol:

I ženin Audi bolji od bmw-a a? :D

Napisao sam i zašto, atraktivniji, bolje ide, što je normalno lakši je od X5, a oba su do sada bez kvara, i zamisli na svako do sad putovanje po EU, X je ostavljen kod mene..... ništa drugi put mu predložim Peugeta :lol::lol::lol::lol:
 
Član
Općenito, kupci SUV-ova nemaju pojma o autima, sigurno neće prihvatiti francusku limuzinu za duža putovanja:icon_biggrin::D
 
Član
Ma nebi se slozio s vasim komentarima meni konkretno treba SUV zato sto je prostrano (4 velika clana porodice+pas), gepek otvoris nabacas i zatvoris, vozilo sugurno na cesti nasprema dobrog suva sve su ostalo igracke na cesti .;)
 
Član
Svako kupuje auto po svojim potrebama i ukusu.Ne bi ni ja uzimao da mi ne treba tako nesto,i džaba davao toliko na gorivo i kojekakve opravke,uzeo bi cvaju čadju i eto,hehe
 
Član
Ovo ode u off i pitanje je iskustava sa X5.

Ali mene zanima , možda sam ja seljak i zaost'o , ali koja je potreba za SUV-om , sem onog što je MTR naveo?!
Potrebu za terencem razumijem...

Šta realno može presuditu u korist SUV-a , npr. X5 3.0d E53 naspram 530Xd E60?

X5-nije brži , ne ide bolje , ne troši manje , nije jeftiniji za održavati ,nije sigurniji , nije udobniji.....

I tako u nedogled i na kraju se opet vraćamo na MTR-ovo :lol:
 
Član
Pozz forumaši! Najbolje ti je prijatelju onda otići u Kramar, reći im šta želiš, oni ti dovezu auto sa svim specifikacijama i daju ti pisanu garanciju od dvije godine. Jest da ga malo skuplje platiš ali sve ima svoju cijenu... Inace, x5 je moj san :):). Mada...drug mi priča, kod nekog njegovog havera se pokvarila elektronika panorame, 4k KM popravak :O s te strane me BMW-a strah..:):)
 
Član
Tuareg-a ima moj dobar prijatelj , mijenjao mu kardan 4-5 puta , nesto se samelje , a i radi isto kombi , ono nekako cudno , ne samo njegov nego inace Tuareg , 2.5 TDI je ovaj...
X5 je autina za ovo ostalo ;)
Samo meni je onaj prije facelifta poruzan u odnosu na facelift...
 
Top