bmw savjeti motor e90

bmw savjeti motor e90

nakon nepune 4 godine koristenja prodajem i ja svog bmw e46 m optic facelift i nakon sto sam ulozio vise od 6000 KM u ove 4 godine dodje vrijeme da ga moram prodati bas sad kad me dobro sluzi
prijavljen u hr i mogu ga voziti samo 6 mjeseci pa onda kupovati auto na hr tablama
razmisljam opet od bmw jurilici
tesko je naci da je ovako neko ulozio novca pa mi se ne ulaze opet u staro auto
odlucim se kupiti bmw e90 facelift tj. najmladji je 2011 godina pa bi tako nesto trazio i sad me interesuje o tim motorima
dugo vec poznato svima je 130kw problem sa lancem koji u vecini slucajeva da znakove ranije ali nekad i ne da pa pukne i problem sa motorom nastane... lanac ne bi bio problem zamijeniti ali se mora vaditi motor da bi se zamijenio i to mi je glupo tamam kupis auto vozis majstoru da ti vadi motor iz auta
jedne prilike mi mehanicar objasnio zasto prave te lance koji se mijenjaju i razliku izmedju lanca kod starijih bmw auta koji se nikad ne mijenja na valjcima i kod novijih na piksnama pa se isteze...jer audi vw i drugi uzimaju pare na zupcastom pa da i bmw na lancima zaradjuje...
e sad model e90 od 2005-2008 godine ima dobar motor od 120kw koji kako ja znam ima taj stariji model lanca kao moj bmw e46 i cak sam nasao mladje modele npr od 100 komada ima ih 10-15 koji su npr 2010 ili 2011 godina a motor 120kw a cak ga ima i u f seriji mislim na 520 da postoji motor od 120kw
mene interesuje jel taj motor isti u e90 120kw u 2011 godini kao i kod 2005 godine i jesu li ostali dijelovi isti
jos me interesuje npr na njuskalo.hr neki navode za modele od 130kw da su mijenjali lanac pa sam naisao na oglase od 120kw isto tako pise..zasto su mijenjali lanac na 120kw
e sad druga opcija mi je 530d facelift 2008-2010 godina sa dzojstik mjenacem za istu cijenu od oko 8000-1000k eura mogu kupiti auto ali svaki 530d je presao minimum 350 hiljada dok 320d mogu naci oko 250 hiljada km..znam da je 530 puno izdrzljiviji i kvalitetniji motor i auto i da je veci luksuz i skuplji za odrzavanje ali me interesuje kako bi se ponasalo sa tom kilometrazom motor moze puno prijeci a sta je sa ostalim dijelovima...automatik mjenjac i druge stvari...predpostavljam da ce biti komentara kako ne treba gledati ako vozis tako auto kolko sta kosta ili hoce li se kvariti pa da i to napomenem da nekad nije stvar u tome nego se sve manje i manje vremena ima i volje da se mijenja puno dijelova...
 
Član
120kw iz 2011 i 120kw iz 2005 nemaju veze jedan sa drugim, jedan je M47 i taj nema navedene probleme, a drugi noviji N47 koji ima te probleme, ako planiras njega obavezno zamena lanca. 530 daleko bolji izbor ali naravno ekonomicnost nije ni blizu, pa zavisi sta ti je prioritet.
 
120kw iz 2011 i 120kw iz 2005 nemaju veze jedan sa drugim, jedan je M47 i taj nema navedene probleme, a drugi noviji N47 koji ima te probleme, ako planiras njega obavezno zamena lanca. 530 daleko bolji izbor ali naravno ekonomicnost nije ni blizu, pa zavisi sta ti je prioritet.
a dobro si mi rekao ja sam mislio da je isti motor od 120kw iz 2005 i od 120kw iz 2011 a ne svidja mi se izgled 2005 godine,...bolji mi je moj e46 unutra i zadnji dio...
pa sad se omisljam...
a nezz sta je za e60 facelift 2008 god npr ili 2009 kakav je kod njih lanac jel se isteze i mijenja i na kolko km
nije problem zamijeniti lanac al nesto mi glupo tek kupiti auto i voziti majstoru i vaditi motor i mijenjati lanac jer ne znam da li ga je taj neko zamijenio iako neki pisu da su mijenjali ...
 
Član
Isti problem sam imao druze, e90 mi je samo LCI ok a stari ruzan, medjutim motori su mnogo bolji kod starog. e60 ista prica, ali u e60 cak imas prelazno godiste 2007 da je facelicft model , a motor stari mada je to retko. Bilo kako bilo M57 i nemas problem, 2.5 ili 3.0d.
Jedan od problema je lanac, drugi je pucanje bloka...te prve serije n47 su bile najlosije
 
Top