BMW Project

BMW Project

Dobroooo si ovo uradioo .. Super :rolleyes:
Ja bi' možda uradio ono što si i sam rekao , da možda svu tablu sa vlaknima pređeš , i kasnije da ide il' lakiranje il' presvlačenje .. Da to bude jedna cjelina ...
Ugl samo tako nastavi ! :D
 
Član
Hvala druze ;) Pa to cu i raditi :D sva ce tabla ici vlaknima, kad sve oblikujem onda cu vlaknima sve proci i osusim i onda oslajfam git poravnam do savrsenstva :D i onda presvucem ili lakiram vidjecemo :D
 
Član
Malo se oblikovalo danas :) da se dodje do nekog oblika :D Uslikao sam vise slika sa svih strana da se moze vidjeti sa svih strana kako izgleda :rolleyes: :p

9z6i.jpg


o30d.jpg


1t7h.jpg


ztd3.jpg


64v7.jpg


39jc.jpg


7kkr.jpg


Onda sam stavio opet pjenu da bi mogao bolje jos oblikovati da nema grba i ako krivih linija da bi dobio sto ravniju povrsinu prije nanosenja smole.

i4rq.jpg


9d95.jpg


9wtd.jpg


n3us.jpg


Kad se osusi pjena onda nastavljamo dalje sa oblikovanjem :D onda ide smola i vlakna na red pa da se sva tabla prodje vlaknima :)
 
Član
Lud lud hahahahaha :D a bice ubrzo nadam se :D sad za vikend ja mislim da necu raditi na tabli jer imam nekog drugog posla, pa vjerovatno one tamo sedmice bi trebao nastaviti :D
 
Na fotografijama vidim da si koristio platno za poliester koje izgleda kao karbon platno, imas i platno koje izgleda kao da je isprepletano sa nitima mislim da sa tim materijalom mozes lakse da prelazis povrsine koje nisu ravne.
 
Član
Pa ovo je platno isprepleteno kao sa dlakama, napravljena je od "dlaka" i formirana u linije i onda ispletena :) ovo su obicna staklena vlakna samo pletena radi lakseg koristenja i formiranja i mogu se rastaviti i da budu opet onako u nitima samo kao dlake :D
 
Član
@VW Diego Hvala druze, ja se trudim koliko toliko da lici na nesto :D Nadam se kad se zavrsi da ce biti dobro a ne neka skalamerija :p

@Dragan Kinez znam na koja mislis vlakna i s tim sam prije radio i na isto ti dodje jer ova kad potopis smolom mogu se oblikovati kako hoces pa cak i na ostre kutove ili recimo coskove, ta vlakna koja nisu pletena dodje isto kao i sa ovim samo sto ova mozes rezati zato si i pletena samo radi lakseg oblikovanja, a ako se radi i necem reci da moram stavljati u cosak neki onda samo izvicem par ovih niti i stavim i smolu preko i tako ponovim par postupaka i to je to, a tako bi radio i sa onim sto nisu pletena isto stavis komad pa smola pa komad pa smola :) Kontam na sta mislis s tim ali radio sam prije sa ovim sto nisu pletena i isto je samo sto ih je malo teze oblikovati u odnosu na ova pletena :D
 
Poslednja izmena:
Član
Danas malo oblikovana prije ostavljanja :D sad je ostavljena je trenutno jer imam nekog posla, pa cemo nastaviti iduce sedmice sa radovima :)

7kqy.jpg


eaal.jpg


dx5f.jpg


kz27.jpg


wop4.jpg
 
Top