BMW OZNAKE

BMW OZNAKE

HZA

Član
Pozdrav zanima me sta koja oznaka na BMWu znači. Imamo npr (d, i , x , i sl.)
Nije mi jasno sta te oznake znače. Pa ako bi neko mogao da mi pojasni
Hvalaa.
 
Pa za dizel ti je d , naprimjer model e46 bmw ide 3 ( to je broj oznake serije ) pa poslije toga ide 20 , 25 , 30 i sl to je oznaka motora znaci 2.0 motor je 20 ako shvatas i sve tako i onda imes po na kraju d je za dizel xd ti je X za 4x4 a d opet za dizel a ne znam jel se varam benzinci imaju i i to je to , ako sam sta fulio i pogrijesio nek me neko ispravi.
Znaci u biti prvi broj ti oznacava o kojem je modelu rijeci (trica , petica sedmica vjerovatno si cuo da ih neko i tako zove) drugi broj ti oznacava motor koji je a slova oznacavaju da li je dizel ili benzin i koji je pogon tacnije kad ima X onda je 4x4 kad nema onda je zadnja vuca
 

HZA

Član
Pa za dizel ti je d , naprimjer model e46 bmw ide 3 ( to je broj oznake serije ) pa poslije toga ide 20 , 25 , 30 i sl to je oznaka motora znaci 2.0 motor je 20 ako shvatas i sve tako i onda imes po na kraju d je za dizel xd ti je X za 4x4 a d opet za dizel a ne znam jel se varam benzinci imaju i i to je to , ako sam sta fulio i pogrijesio nek me neko ispravi.
Znaci u biti prvi broj ti oznacava o kojem je modelu rijeci (trica , petica sedmica vjerovatno si cuo da ih neko i tako zove) drugi broj ti oznacava motor koji je a slova oznacavaju da li je dizel ili benzin i koji je pogon tacnije kad ima X onda je 4x4 kad nema onda je zadnja vuca

Hvala hvala, znam za modele i motore kako idu oznake samo me bune malo slova.
 
Eh et onda ako se ne varam D je za dizel , X je za pogon 4x4 i slovo I je benzin . E sad ima i slovo C ne znam sta mu ga ono znaci , to sam primjetio na modelu 330Ci :D
 
Član
i-injection
d-diesel
td turbo diesel
x- xdrive ili 4x4 pogon
oznake na starim modelima poput 323 znaci 3-ca model a 2.3 motor
Na novijim modelima imas recimo gdje je oznaka 523i sto znaci 5-ica model ali nije 2.3 motor nego je 2.5 motor ali slabiji koji ima 170 konja i koji je m52 motor
M52 motor nosi aluminijski blok dok m50 nosi guseni blok, m52b25 ima 170 konja dok m50b25 ima 190 konja. Tako da te oznake nazad ne znace bas da imaju bas toliko kubika ali vecinom se znaju oznake koji sta nosi...
 
Član
Sad su ga zakomplikovali sa kubikazama i laznim m modelima m235i i slicne zezancije...
 
Član
Sad su ga zakomplikovali sa kubikazama i laznim m modelima m235i i slicne zezancije...
To nisu M verzije, ta auta samo nose oznaku M a pravi M samo ima M3 M4 M5 M6 itd, a ovi sto nose ozname M135 i slicno, to nisu M-ovi pravi nego samo doradjene serije koje nose samo M znacku nista vise...
 
Top