BMW-ovi na snijegu :D

BMW-ovi na snijegu :D

Član
Bas citam pojedine komentare na forumu za ove sto pisu da BMW moze i po snijegu bez ikakvih problema, pa se pitam jel lazu nas, sebe i nas, ili je nesto trece upitanju, fakat ne kontam. Imao BMW 3 E30 nekad davno nije bio neka sreca na snijegu, imamo u porodici vec preko 5 godina E46, taj je još malo gori po snijegu. Ima fine zimske gume, al opet kad vidis brdo pod snijegom, pitas se hoce li moci gore. Ako je snijeg mokar, neces nigdje, po suhom onom koji nije klizav previse, tu se i moze voziti bez vecih problema. Mislim ima likova koji tvrde da ti zimi i ne trebaju zimske gume, jer se oni svugdje popnu i sa ljetnim. Valjda je i sa ovim BMW-ovima isto :D

Gdje ces reci u Bosni da ti auto nije idealno za svih uslova i da trosi pa bolje se ubit nego to priznat.
 
Član
Vozio kockicu sa novim gumama...pisao sam vec...prijatno iznenadjen mada kazem razni faktora ima...A sto se tice zime brate Pug 205 gume protect 145 profil zapni ga u prvu pun gas ma nema di neces da izidjes...uska guma zimi je pobjeda hahhaha :D
 
Kod mene drug sa e46 sve 4 zimske gume jos nigdje nije stao. Isto tako i elektronika za proklizavanje (kod njeg Asc) je cudo na snijegu. Iskreno ja vozim jettu 2 i koristim protekt gume koje sam platio 45 km po komadu i prezadovoljan sam s njima. Mozete me nazvat budalom ali mi ne pada na pamet davati po 150 km za gume na auto koji vrijedi 1500-2000km, da napomenem za ljeta imam druge gume koje nisu protekt :D haha
I nije mi jasno zbog cega stavljate 225 r16 ili r17 na e46 kada ce on najbolje ici sa 195 r15 jer i ptice na grani znaju da je uža guma bolja za snijega a uz to i jeftinija ali eto svako ima pravo na svoje misljenje ;)
 
Poslednja izmena:
To je sasvim uredu, s tim da idu 205 gume a ne 225-235, mozda to nekima i ne igra ulogu toliku jer se vozaju samo po gradu ili po mjestima gdje nemaju velikih brda. Nije mi se desilo jednom da idem uz brdo veliko i da stanem i da me pocne okretat, covjek dok to ne dozivi ne zna kakav je osjecaj i onda ti svasta kroz glavu prodje, al najjaci su mi oni sto izvode po parkingu i pisu zimske čarolije, pito bi ih ja kako je kad te ponese u pola brda, staneš i ni tam ni vam a gas do poda, pustiš li ode nazad odmah i ode u PM i jesu li onda zimske čarolije.
 
To je sasvim uredu, s tim da idu 205 gume a ne 225-235, mozda to nekima i ne igra ulogu toliku jer se vozaju samo po gradu ili po mjestima gdje nemaju velikih brda. Nije mi se desilo jednom da idem uz brdo veliko i da stanem i da me pocne okretat, covjek dok to ne dozivi ne zna kakav je osjecaj i onda ti svasta kroz glavu prodje, al najjaci su mi oni sto izvode po parkingu i pisu zimske čarolije, pito bi ih ja kako je kad te ponese u pola brda, staneš i ni tam ni vam a gas do poda, pustiš li ode nazad odmah i ode u PM i jesu li onda zimske čarolije.
Prije ce se snaci i izvuci bas taj sto radi zimske carolije, jer upozna sta radi auto kad dodas gas, sta kad kocinicu, sta kad pustis skroz itd itd. Jednostavno upoznas kako i sta, a i zna se po snijegu uzbrdo mali gas i da se drzi brzina cim u brdu malo gasa dodas gotovo. Pa bio i 6x6 pogon nema spasa ;)
 
Ja se jarane ne pravim pametan i ja nisam instruktor voznje, to sto mislis da mali ga uz veliko brdo rješava uvijek problem varas se ;)
Nisi izgleda to nikada doživio, a najlakše se na ravnom I širokom terenu dokazivati. Fazon je u tome sto ja tebi i ostalim mogu do jutra pisati kako je to, ali dok se ne dozivi ne mozes znati kako je jbg. Mozda sam malo profulao temu ali eto opet smo u kategoriji "savjeti" pa mozda ko izvuče pi neki savjet iz cijele teme :D
Pozdrav :)
 
Kod mene drug sa e46 sve 4 zimske gume jos nigdje nije stao. Isto tako i elektronika za proklizavanje (kod njeg Asc) je cudo na snijegu. Iskreno ja vozim jettu 2 i koristim protekt gume koje sam platio 45 km po komadu i prezadovoljan sam s njima. Mozete me nazvat budalom ali mi ne pada na pamet davati po 150 km za gume na auto koji vrijedi 1500-2000km, da napomenem za ljeta imam druge gume koje nisu protekt :D haha
I nije mi jasno zbog cega stavljate 225 r16 ili r17 na e46 kada ce on najbolje ici sa 195 r15 jer i ptice na grani znaju da je uža guma bolja za snijega a uz to i jeftinija ali eto svako ima pravo na svoje misljenje ;)
evo ja cu ti objasniti jer imam bmw e46
kod modela do 2001 godine moze 15-ka felga
kod facelift modela sa motorm 2.0d 110 kw od 9. mjeseca 2001 godine pa do 2005 su veci diskovi i ne moze se nikako nabiti felga 15 cola...
zadnji diskovi su 294 mm a nezz kolko su tacno prednji...
tako da mora 16 cola
 
Koliko bolje kočenje bmw e46 facelift od modela koji nije facelift s obzirom da su veci diskovi ? Vozio sam e46 2000 godiste i ima poprilično dobre kočnice za svoje godine :)
 
Top