BMW-ovi na snijegu :D

BMW-ovi na snijegu :D

Član
Koja glupost, danas sa 18kama ljetnim gumama presao 50 kilometara bez problema, snjeg toliki ko na slici sto je anes_mo kolega postao, naravno da se moze ako se oce, ako neko ne vjeruje nek se javi da mu posaljem slike , vozim bmw e46 318i.
Ovdje otezavajuca okolnost bila sto je led bio ispod snijega sa parkinga ima mala uzbrdica.
 
Član
Z5pW2uF.jpg


Slika iz 2008, u to vrijeme pojam bilo auto ali eto nije mu se dalo sa ovog parkinga :D
ovo je zalik, na kojem si spratu? :D
 
Član
Problem je što ljudi misle da je suv=terenac :D

Kako koja godina prolazi sve vise auta je suv nego cistokrvo terensko, mislim da je jedino lada niva najmladji terenac sto mozes kupit i mercedes G, ovo ostalo je sve suv.
Mada samo kod postoje terenci i suvovi , kod ostalih svih ljudi sve je to sad svrstano u suv.
 
Član
evo jutros komsija sa bmw malo stari model 3 napravio svaddbenu kolonu iz sebe jel nije mogao uzaci uz brdesce gdje smo svi uzasli poslij od prve. ps gume su nove ovo prva sezona jel znam da je kupio

ps bio je utaban led i razne spure rupe i sta vec
 
Član
Meni tacno je postao krkanluk slika bmw na snijegu ne noze krenuti i onda pojavi se neki s komentarom "quatrroooo" "4motion". Da imalo mozga imate da malo razmislite ne bi taki pisali. Raznih faktora ima a najvazniji je vrsta snijega ili cak led i nakon toga gume. Imate raznih testova pogledajte malo, ne lupajte gluposti pogotovi vi sto driftati ne mozete pa lijecite komplekse ovde :)) salim se
 
Osim "vrste" snijega postoji i nagib tocka , luft na selenima i svasta nesto dje jednakost prenosa je u banani.
A redoslijed je :
1. 4x4
2. Prednji pogon
3. Zadnji pogon
zar je potrebno vise rasprave ? :)
 
evo ja vozim bmw e46 facelift i kupio sam nove zimske gume 2055/55R16 continental
u toj dimenziji je to najbolja guma na testovima za ovu zimu i najskuplja je 170 KM po komadu
nisam se nikako pokajao
prije 2 dana komsija htio da se okrene na raskrsnici kod moje kuce bilo 20+ cm snijega i zapao a nove gume nokian i mi ga gurali...otisao on a ja istjeram svoje auto i namjerno tu naprijed-nazad i tako 10 puta ne mogu nikako da zapadnem...onda se malo okrecem i tako ocistim cijelu tu raskrsnicu...
prije sam vozio golf 4 i iskreno ima razlike...za led snijeg itd je malo bolja prednja vuca...
ako su lose gume kod nekog auta sa prednjom vucom moje ce se bolje ponasati sa dobrim gumama...
svi zalimo od guma a kad se udari u banderu onda ode 1000 KM za popravak...pa strah pa problemi i vise nista ne bude isto...
 
Član
Sjecam se komsija e39 530d nove gume nije mogao izac sa parkinga a covjek citav zivot voza bmw.

Bas citam pojedine komentare na forumu za ove sto pisu da BMW moze i po snijegu bez ikakvih problema, pa se pitam jel lazu nas, sebe i nas, ili je nesto trece upitanju, fakat ne kontam. Imao BMW 3 E30 nekad davno nije bio neka sreca na snijegu, imamo u porodici vec preko 5 godina E46, taj je još malo gori po snijegu. Ima fine zimske gume, al opet kad vidis brdo pod snijegom, pitas se hoce li moci gore. Ako je snijeg mokar, neces nigdje, po suhom onom koji nije klizav previse, tu se i moze voziti bez vecih problema. Mislim ima likova koji tvrde da ti zimi i ne trebaju zimske gume, jer se oni svugdje popnu i sa ljetnim. Valjda je i sa ovim BMW-ovima isto :D
 
Bas citam pojedine komentare na forumu za ove sto pisu da BMW moze i po snijegu bez ikakvih problema, pa se pitam jel lazu nas, sebe i nas, ili je nesto trece upitanju, fakat ne kontam. Imao BMW 3 E30 nekad davno nije bio neka sreca na snijegu, imamo u porodici vec preko 5 godina E46, taj je još malo gori po snijegu. Ima fine zimske gume, al opet kad vidis brdo pod snijegom, pitas se hoce li moci gore. Ako je snijeg mokar, neces nigdje, po suhom onom koji nije klizav previse, tu se i moze voziti bez vecih problema. Mislim ima likova koji tvrde da ti zimi i ne trebaju zimske gume, jer se oni svugdje popnu i sa ljetnim. Valjda je i sa ovim BMW-ovima isto :D
Najgore je kad lazu sebe, vozim e46 320d, juce na poslu parkirao tako da mi je prednji kraj bio nizi,a izaci mogu samo nazad,i dzaba nove gume,bez guranja nije moglo. Naravno,razumijem da je razlog i tezina motora,ali razlike ima i po ravnom, svaki semafor proklizavanje,narocito na "mokrom" snijegu.. Bitno je dobro upoznati ponasanje auta i prilagoditi se
 
Bas citam pojedine komentare na forumu za ove sto pisu da BMW moze i po snijegu bez ikakvih problema, pa se pitam jel lazu nas, sebe i nas, ili je nesto trece upitanju, fakat ne kontam. Imao BMW 3 E30 nekad davno nije bio neka sreca na snijegu, imamo u porodici vec preko 5 godina E46, taj je još malo gori po snijegu. Ima fine zimske gume, al opet kad vidis brdo pod snijegom, pitas se hoce li moci gore. Ako je snijeg mokar, neces nigdje, po suhom onom koji nije klizav previse, tu se i moze voziti bez vecih problema. Mislim ima likova koji tvrde da ti zimi i ne trebaju zimske gume, jer se oni svugdje popnu i sa ljetnim. Valjda je i sa ovim BMW-ovima isto :D

Ja sam danas opet presao 50 km sa ljetnim 18kama , bmw e46 , do posla i nazad, autoput vecina , samo sam zapeo kad sam parkirao pa se moralo gurat, a ko kaze da ne moze taj laze, jer samo treba malo gasa i naravno ne praviti se budala.

Al ovdje nema brdi ni toga, Istina je da nemogu krenuti preko gasa, moram pustiti kocinicu pa krenuti pa lagano na gas ( automatik mjenac) al sta mu mozes, moze se voziti.
 
Top