BMW M7 ipak dolazi?

BMW M7 ipak dolazi?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bmw%20m7%201.jpg

Iako su iz BMW-a već nekoliko puta izjavljivali da neće biti sportske M verzije njihove limuzine serije 7, ponovo su na površinu isplivale glasine da se na tom modelu ipak radi. Tome u prilog idu i ove nove špijunske fotografije, na kojima se navodno nalazi upravo M7.

Da li se na slikama stvarno nalazi M7 ili ne, ostaje da se vidi (moguće je da se radi samo o aerodinamičkom M sportskom paketu), ali treba podestiti da su Bavarci i za X5 M govorili da se neće desiti, a desilo se suprotno.

I upravo bi motor iz BMW-a X5 M trebalo da pokreće i M7. Radi se o 4,4 litarskom twin-turbo agregatu sa 555KS i 680 Nm obrtnog momenta, koji bi takođe trebalo da pokreće i buduće M5 i M6 modele.
bmw%20m7%2011.jpg

Ako se M7 ikada pojavi (pored novog modela BMW 760i sa V12 motorom od 400kW/544KS i 750 Nm, pitanje je da li uopšte ima smisla), konkurenciju bi mu činili novi Porsche Panamera Turbo, Aston Martin Rapide, Mercedes S AMG, Audi S8, Maserati Quattroporte i sl.
 
Član
pa ovaj motor u 760i ima 70Nm vise i 11KS manje
cemu onda slovo M u ovom koji se najavljuje :icon_confused:
postujem ako ce biti samo apket opreme M,al da naprave ovakav M7,besmisleno...
 
edoze je napisao(la):
pa ovaj motor u 760i ima 70Nm vise i 11KS manje
cemu onda slovo M u ovom koji se najavljuje :icon_confused:
postujem ako ce biti samo paket opreme M,al da naprave ovakav M7,besmisleno...

Upravo!

Jer M zapravo predstavlja "motorsport",stoga sta ce uopce epitet "motorsport" u jednoj luksuznoj limuzini napravljenoj da se u njoj vozikaju politicari i oni koji se osjecaju tako. :icon_rolleyes:
 
ma ima ljudi na zapadu biznismena, koji vole sportska a uz to i velika auta, tako da ovo nije namjenjeno samo za politicare, znam par ljudi u svici imaju firme, pare i sve, ali ne zele da ih vozaci voze vec voze svoje masine od 500+ KS, to su jednostavno ljudi koji vole auta i da voze ista...
 
Član
pa taj koji voli auta, sigurno nece uzet BMW-a 7, nego ce jednostavno uzet M5 il M6 i zdravo...imace preko 500 konja, a manje auto i normalnije...
i po meni je besmisleno, cak je i 760 prejak, al et haman da moraju konkurenciju pratiti, pa uvode...:icon_confused:
 

IGY

Član
erol_brcak je napisao(la):
edoze je napisao(la):
pa ovaj motor u 760i ima 70Nm vise i 11KS manje
cemu onda slovo M u ovom koji se najavljuje :icon_confused:
postujem ako ce biti samo paket opreme M,al da naprave ovakav M7,besmisleno...

Upravo!

Jer M zapravo predstavlja "motorsport",stoga sta ce uopce epitet "motorsport" u jednoj luksuznoj limuzini napravljenoj da se u njoj vozikaju politicari i oni koji se osjecaju tako. :icon_rolleyes:

to ako neko od nas postane polirticar, da mogu brzo da ga voze :lol::lol::lol:
 
Član
joj jeste mi čudni, ks nikad dovoljno, šta fali, kad se covjek voza u svojoj 7ici a zna da mu neki porsche ili ferrari i sl. nemogu ga otrest... šta ga *****, ima para, hoce da vozi i da bude manga.. pa neka izvoli malo dublje u džep i tu je NOVI BMW M7 :D...

pa Audi ima S8, a mercedes da ne pricam S-class-a amg, brabus, carlson, wald, ... šta fali da i bmw ima svoju M7 haha...

i kad bi imao love uzeo bi radije neku S8 ili S-clasu AMG, ili BMW M7, nego obicne ;)
 
Član
ja kad bi imo para uzeo bi brate M5, ni jednog od njih...a i sam S8 je skoro ko i A8 6.0 W12 po snazi...tako da S8 uopste ne treba u ovu pricu uvodit...a S klasa AMG mi je uvijek bio glupost, i ostace...pa tako i ovaj BMW ako izadje...
 
Član
nisu baš isti, prvo 6.0w12 ima jaci motor, oko 450ks, a s8 oko 360, ali ima udobniju voznju odnosno amortizere i opruge i ostatak, dok je S8 malo tvrdi, niži, bolje leži u krivinama, ali ne na rupama i tako...

a dobro ti brate M5 je zakon, necu rec, ali kad bi ja birao izmedu M5 i M7, pa cuj...hmm M7, nekako je furka veliko auto, a još se dere, a i ti s m5 mi nemozes pobjec ili nešto, sve mogu kao i ti, a ti u odnosu na mene nemaš taj komfort i luksuz... hebaji ga... mislim da za bogate su ovakva najbolja auta, jaka i luksuzna, tipa BMW m7, Audi S8, MB S-class AMG, i bla bla
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top