BMW E92 M3 kraljuje nad C63 AMG Coupeom

BMW E92 M3 kraljuje nad C63 AMG Coupeom

Član
m3_vs_c63.jpg


Neki kažu da je BMW M3 E92 počeo pokazivati ​​svoje godine, posebno s obzirom da je nova BMW serija 3 F30 već uočena na testiranjima. Što se performansi tiče, međutim, BMW M3 E92 Coupe nastavlja impresionirati, čak i kada se nađe u dvoboju sa nedavno predstavljenim i mlađim suparnikom, Mercedes-Benzom C63 AMG Coupe.

Ovog puta nećemo ponovno govoriti o tehničkim specifikacijama, o njima smo već dovoljno pisali, već ćemo se baviti analizom koju su napravili njemački AMS i AutoBild. Oni su naime nedavno napravili usporedbu između ova dva super coupea i došli do istog zaključka: M3 je još uvijek bolji auto.



Prema AutoBild-u, "M3 je više sportski i nudi više zabave", dok prema AMS-u "M3 je nakon svega postigao viši stupanj zrelosti što ga čini boljim automobilom".



Dok je Mercedes-Benz C63 AMG Coupe u stanju bolje prenijeti snagu na glatku podlogu, te njegova ipak malo veća snaga dolazi do izražaja na dugim ravnim dijelovima, njegov ovjes i trakcija nisu na visini zadatka kada su u pitanju kraće zavojite ceste. Iskusni vozači će izbjegavati zabavu glede kontrole trakcije, te prijeći na ESP Sport Mode. Mercedes ima previše podupravljanja, prvenstveno zbog teškog motora. No ni težak krov sigurno ne pomaže u tom pogledu.



BMW M3 se pokazao više agilan, izravan i pružao dobru povratnu informaciju kod slalom vožnje i driftanja. Njegov standardni diferencijal je gotovo pa savršen i omogućuje savršen prijenos snage na podlogu. Premda s manje konja u usporedbi sa Mercedesom, reagira eksplozivno, te pri tome proizvodi nevjerojatni zvuk i naravno prati Mercedes u stopu. Tome valja i dijelom zahvaliti odličnom mjenjaču (DCT - double clutch transmission) koji omogućuje bržu izmjenu prijenosa. BMW-ov 4.0l V8 motor sada dolazi i sa Auto Start / Stop sustavom i troši manje od C63 Coupe-a: otprilike pola litre manje na 100 km. Osim toga jeftiniji je i nudi više prostora.



Zaključak: M3 je više za sportsku vožnju i za one koji žele više zabave u zavojima te driftanju... Mercedes-Benz C63 AMG Coupe je više za svakodnevnu uporabu i za one manje zahtjevne.

Video:
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Nq71AqqBl24&feature=player_embedded[/video]
 
Mercedes jednom, Mercedes zauvjek:lol::lol: ali svaka cast BMW-u na ovome, ipak BMW kao BMW je sportski nastrojen jos odavnina, tak da samo unapredjuju tehnologiju!;)
 
Koji je bolji u vožnji na granici ležanja i trakcije mogu reći jedino test vozači koji za to imaju i znanje i iskustvo i vještinu, a u realnom svijetu tu se radi o osobnom izboru, jer za 99% kupaca su prebrzi i presnažni.
 
Početnik
Ja samo znam da su oba auta predobra i da imam pare da ih i kupim tesvko,veoma tesko bi se odlucio kojeg da uzmem ;)
 
Početnik
Porschefan je napisao(la):
Uzmeš RS5 .... :D :lol:

Ja nisam od onih koji kad promijene marku da odma velicaju tu koju vozaju.;)
Ja nikada nebih uzeo audi A5 ili neku od s,rs verzija jer imam veoma ruzno sjecanje na tu seriju po radi porodicne tragedije.No nebitno samo kazem da imam pare da bi se veoma tesko odlucio kojeg da uzmem ili merca ili bmw.Kao sto neko vec rece ovdje je u igri privrzenost marki.A stoji i ona tvoja da su ova 2 auta za 99% vozaca svemirski brodovi zbog neiskustva i sl. ;)
 
Ma nema veze to što ti imaš baš Audija, nisam na to išao, nego kad se ne može odabrati jedna od dvije ponuđene opcije uvijek ima treća. ;) :icon_smile:
 
Član
Ja bi bez razmisljanja uzeo Merca, naravno da imam pare za neki od ova dva modela, BMW nikad necu uzeti, ne zato sto mislim da je to auto lose, nego ga ne volim.
 
Top