BMW E90

BMW E90

Član
Pozz raja,

Budući da sam prdao passata ima 5-6 dana, planiram kupovinu novog auta. U pitanju je BMW e90 2007gp+. Prvenstveno ganjam manual al' ako bi naletio dobar primjerak sa automatikom ne bi pobjegao.
Zanima me koji je motor najpouzdaniji. Znam da nekima puca lanac ovo ono pa eto čisto da znam na što da obraćam pažnju.
Svakako ako znate za neki dobar primjerak staviite link.

Lp
 
Član
Pa nemas sta od 2007+ godine bmw je malo zeznuo te motore. Naime to sa lancem se moze cuti daleko unaprijed. Jedina mana je sto se lanac nalazi sa zadnje strane tacnije gdje je zamajac. Pa cijeli motor mora napolje.
 
Super Moderator
Bas je zeznuo evo ja trecu godinu vozim bmw s tim famoznim lancem ni marke ulaganja mi auto nije trazio :) samo redovan servis :)
 
Član
Bas je zeznuo evo ja trecu godinu vozim bmw s tim famoznim lancem ni marke ulaganja mi auto nije trazio :) samo redovan servis :)

Pa nisam nista lose mislio. Mislim da je predhodna verzija motora imala malo bolju soluciju pozicije lanca, sto se tice servisiranja. Opet kazem i da se, potrose dijelovi. Unaprijed se moze cuti, da se spremno za servisa prije nego sto pukne "lanac".
Nista nije trajno kao ni lanac, a nekoga ce zahvatiti taj servis.
 
Super Moderator
E60 da valja je skup, vecina kod nas sto se prodaju su losi
Da, stari motor ima lanac naprijed pa je preventivno puno lakse napraviti taj poso nego kod novijeg. Mizernu potrosnju ima n47 motor, grad 7-7,5 a u istim uslovima mi alfa trosi blizu 10. Moj svjet ti je automatic, jer su rjedji kvarovi nego na saltacu
 
E60 da valja je skup, vecina kod nas sto se prodaju su losi
Da, stari motor ima lanac naprijed pa je preventivno puno lakse napraviti taj poso nego kod novijeg. Mizernu potrosnju ima n47 motor, grad 7-7,5 a u istim uslovima mi alfa trosi blizu 10. Moj svjet ti je automatic, jer su rjedji kvarovi nego na saltacu
Moze se to sve naci samo treba malo pricekati.. Ja da sam imao uopste polozeno prije 4-5 godina mogao sam voziti 530i M paket 2006 godina koji je 130000 presao (prvi vlasnik) i to u to vrijeme trazio 17000KM. Bolje sacekati i da naleti nesto dobro nego se zaletiti pa najebat ko Zuti
 
Član
Hvala na odgovorima,
Budući da još uvijek nisam našao odgovarajući primjerak, zanima me koji su motori bolji - pouzdaniji
1.8 - 122 ks
2.0. - 143 ks
2.0. - 163 ks
 
Član
Ako ćeš ići na dizela idi na varijantu 2.0 od 120 Kw, tu ja imam.

Što se tiče motora pouzdan M47 motor, može preći koliko hoćeš, a lanac kod ovih motora se ne mijenja, jedino ukoliko nije imao kakvu havariju.

Kod facelift motora 318d sa 140 ks i 320d sa 180 ks, taj lanac se redovno mijenja, kao potrošni materijal, i dosta je skup za zamijenu.
 
Član
U petak bi trebao doći u tuzlu da pogledam Bmw-a. Preko slika je baš očuvano auto, nadam se da će biti tako i uživo.
Motor je 2.0 120kw 220k na satu. Ima urednu servisnu knjigu.
Od opreme xenoni, siber, dvozonska klima, grijanje siceva, park senzori, pranje farova... manje vise solidna....
imaju li neke boljke, našto bi posebno trebao obratiti pažnju ? svakako ako imate za preporuku ovlašteni ili neki servis gdje bi mogli pregledati auto kako spada.
Svaka inf. dobro došla.

edit. napomenuo bi da to nije svercersko auto, nego auto je bilo u vlasništvu prodavca 2 ili 3 godine....
 
Top