BMW e90 - Savjet u vezi kupovine

BMW e90 - Savjet u vezi kupovine

Član
Pozdrav ekipa

Vec duze vrijeme trazim da kupim neki autic, lutajuci tako po PIK-u sasvim slucajno naletih na ovaj auto: http://www.pik.ba/artikal/13852153/bmw-e90-320d-m-optic-0carinjen/

Da cujem vasa misljenja, savjete, svaki je dobrodosao.
Pomalo samsumnjicav zbog veoma siromasne unutrasnjosti, opreme...s druge strane vanjski izgled je zaista atraktivan.
Inace, uvezen je iz Holandije, naravno prodavac ga hvali kao i svak svog konja sto je i normalno.

Lijep pozdrav i zahvaljujem
 
Član
Ako si već vozio tu seriju i paše ti auto, ovaj je lijep, ali obavezno odeš uradiš tehnički pregled u dobrom servisu, platiš kolko platiš to nikad nije skupo, vidiš auto OK, kupiš.
Ipak auto je staro 9 godina, prešlo je 225 000, može bit u stvarno dobrom stanju (nikad u fabričkom, odličnom ili novom jer to je nemoguće kako pišu na piku mnogi) ali znam slučajeva gdje su ljudi znali dobit naročito iz Europe "sudarno auto" i to preko 2005 godišta, tako da dobra provjera nikad nije dangubljenje!!!
 
moj rođak ima ovaj model, samo je par godina mlađi, ne znam tačno koliko. uglavnom, bio je prezadovoljan do prije par sedmica. naime, desilo mu se da je lanac pukao na nekih 170000, pa se mnogo mnogo potrošio da to sredi. rekli su mu da je to valjda mana kod tog modela, ali eto možeš se malo raspitati. pozdrav
 
Član
Oni noviji dizeli u tom modelu imaju jos vecih problema sa tim lancem, ima mnogo slucajeva kad ode i na manje od 50.000 km.
Inace meni je ova trojka E90 odlicna, auto je jako fin za voziti, mnogo bolji od E46.
Jedino je ko i svaka trojka jako neudoban nazad, al ako si vozac to te ne treba brinuti.
I ovaj gore iz oglasa izgleda odlicno sa ovom optikom...
 
Član
ovaj auto na slikama izgleda perfektno, provjeriti sve kako treba i cini se kao dobar izbor
 
Član
Ova dva auta su dva razlicita svijeta tako da ne vidim smisao poredjenja, ko misli kupiti auto tipa ovog bmwa ne razmislja o ovoj skodi i obratno
 
Član
Oni noviji dizeli u tom modelu imaju jos vecih problema sa tim lancem, ima mnogo slucajeva kad ode i na manje od 50.000 km.
Inace meni je ova trojka E90 odlicna, auto je jako fin za voziti, mnogo bolji od E46.
Jedino je ko i svaka trojka jako neudoban nazad, al ako si vozac to te ne treba brinuti.
I ovaj gore iz oglasa izgleda odlicno sa ovom optikom...

to pucanje lanca se odnosi sad jel na sve 110 kw motore , nebitno koji je bmw serije?
 
Član
Šta je to posebno BMW dizel, da ste rekli kakav M pa hajd!!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Slazem se da je BMW bolji od dosta auta....ali bmw od 225.000km nije neka pouzdanost. Kako citam po forumima bmw star 10 god i nije neko auto.

Jeste ono lijepo na oko al jebes to kad krenes negdje i molis Boga da ti se ne pokvari.
 
Član
Škoda je ova bolja radi Bmw-ove veće potrošnje, veće kilometraže, skupljeg održavanja, skupih rezervnih dijelova, ni sa udobnosti se ne može baš pohvalit.. A ne poredimo ga sa Kiom ili Daciom pa da kažeš kako je puno kvalitetniji!!!

Ima doduše ime BMW, ali kod E90 ne znam šta je tako magično, ne radi se o nekom zvučnijem modelu kao što je e46...
 
Top