bmw e60 automatik mjenjac ili kardan,diferencijal

bmw e60 automatik mjenjac ili kardan,diferencijal

nedavno sam kupio bmw e60 3.0d 2008 god
dzojstik mjenjac automatik
uradim mu odmah detaljan servis sa 15 litara ulja masinom ukupno sa ispiranje i novim karterom u servisu koji se samo tim bavi
a prije tog servisa na par dana mi se pocne desavati kao neko trzanje nekad kad pustim gas tj. kad ga dodam pa pustim
i zamijenio sam hardy gumu izmedju mjenjaca i kardana i problem je mnogo rijesen ali ne 100%
sad mi se opet pocelo isto desavati i ne znam kako da objasnim sad imam osjecaj da prilikom saltanja lagano kad dodajem gas trzne a kad stisnem gas salta kao podmazano
isao sam nekim mehanicarima i niko nista ne moze da otkrije
ako neko zna nekog u tuzli,zivinice,lukavac,srebrenik nek ostavi kontakt i otici cu mu nek mi detaljno to pregleda i napravi i nije problem koliko ce kostati
to nije strasno ali mene to iritira i zelio bi da to bude bas kao "podmazano"
a do tad mozda dobijem od nekog ovdje neke info i mozda je neko imao slican problem na ovoj seriji auta
ja iskreno mislim da nije do mjenjaca jer ne djeluje mi tako a na kraju i ako bude reparirat cu ga 1000 eura ali da ne bacim pare sad dzaba jer mozda je nesto do kardana
ne cuje se nikakvo skripanje i slicno ali se osjeti samo to trzanje
sta jos ima za zamijeniti na tim spojevima na kardanu diferencijalu ?
takodjer da kazem da sam kupio febi blistein novu gumu jer ovu kad sam kupio u motorexu je bila neka jeftina i bila mi je zurba pa nisam mogao da nadjem neku kvalitetnu i ovu sam kupio u njemackoj pa kontam mozda se sjebala za 30 dana jer prije ovog sam imao bmw e46 manuel i ta guma otisla nakon 4 godine i kupio u motorexu 60 KM i nema garancije trajala 10 dana i kazu to ti je do kardana sjebalo je i ja nadjem myele hd 90 KM armirana i trajala je skoro godinu super i tako sam ga prodao ...
 
Top