Bmw e60 3.0d problem sa vucom!?

Bmw e60 3.0d problem sa vucom!?

Bmw e60 3.0d 160kw 2003 god. imam problem, kada hocu da ga zaforsiram ili stisnem gas do patosa, baci oblak dima na auspuh, onda povuce do 4000 obrtaja, upali se cek kontrol na sredisnjoj konzoli i ugasi se. Stanem vratim kontakt upali sasvim normalno, ali ostane da gori cek, i samim tim ima manju isporuku snage, sto se i osjeti u voznji, ponistim gresku na dijagnostici i sve u redu dok ga ponovo zaforsiram!? Gledao dizne, kao tri bile pri kraju, zamjenim ih, ali opet sve isto! Na dijagnostici od gresaka prikazuje protokomjer zraka, mijenjao ga, stavio polovan sa stranca i opet dijagnostika pokazuje protokomjer zraka! Ako moze neko pomoci ili je imao slicaan problem, nek se javi! Hvala svima unaprijed
 
Član
Odvezes auto majstoru ako nemas u svom gradu odvedes u drugi, pa nije to golf 2 da mogu biti 3 stvari. Pozz :)
 
Odvezes auto majstoru ako nemas u svom gradu odvedes u drugi, pa nije to golf 2 da mogu biti 3 stvari. Pozz :)
Ovo sve je i radjeno kod majstora, i uz sugestije majstora iz drugih gradova! Zar je zgoreg pitati, ako je neko imao slican slucaj, da ne bi bilo, e ovo je, e ono je, pa promijenis pola dijelova i opet isto.
 
Član
Trenutno imam isti problem ali je u pitanju audi 4f 3.0 auto gubilo snagu, kod jednog majstora dijagnostika pokazala EGR ventil, sumnja je bila sa dpf-ovm otisao u servis u lukavcu. dijagnostika pokazala problem sa elektronikom turbine "motoric turbine", zamijenjena elektronika, auto par puta radilo odlicno i ponovo izgubi snagu, ovi iz servisa sumnjaju da ta nova elektronika ima fabricku gresku, pa je narucena zamjenska.

pa pokusaj druze sa tom varijantom nek ti ispitaju taj motoric turbine.
 
Trenutno imam isti problem ali je u pitanju audi 4f 3.0 auto gubilo snagu, kod jednog majstora dijagnostika pokazala EGR ventil, sumnja je bila sa dpf-ovm otisao u servis u lukavcu. dijagnostika pokazala problem sa elektronikom turbine "motoric turbine", zamijenjena elektronika, auto par puta radilo odlicno i ponovo izgubi snagu, ovi iz servisa sumnjaju da ta nova elektronika ima fabricku gresku, pa je narucena zamjenska.

pa pokusaj druze sa tom varijantom nek ti ispitaju taj motoric turbine.
Probao sam i ja sa EGR ventilom, on cist kao suza, radi sasvim normalno, hajde reko za svaki slucaj blindiramo ga, ali nikakve razlike. Moracu da ga odvezem negdje na dijagnostiku original bmw pa da vidim sta ce pokazati, ako uskoro sta drugo ne rijesim.
 
Član
Probao sam i ja sa EGR ventilom, on cist kao suza, radi sasvim normalno, hajde reko za svaki slucaj blindiramo ga, ali nikakve razlike. Moracu da ga odvezem negdje na dijagnostiku original bmw pa da vidim sta ce pokazati, ako uskoro sta drugo ne rijesim.
Probaj sa ovom elektronikom turbine mene zeza auto tromo ne moze povuci nikako. Pa mozda i tebe zeza ta elektronika
 
Top