BMW e46 otežano paljenje

BMW e46 otežano paljenje

MBC

Član
Pozdrav,imam problem na BMW e46 2001 godina 100kw.
Auto kada je hladno,ili kada su veliki minusi pali na pola ključa, takodje kada ima temperaturu preko 60 stepeni pali na pola kljuca... ali kada je izmedju , vergla nekad zavisno kako kad od 2 do 5 sekundi...

Da napomenem,grijaci su ispravni,nema nikakvi drugi problema sa autom.
Na dijagnostici postoje greške, DODATNI GRIJAC, UPRAVLJACKI MODUL, i EGR (Otvoren,tj zaglavljen,pa gresku prijavljuje)

Takodje problem u zadnjih dana (Nisam otisao jos majstoru), kada u rikverc idem skripuce nazad oko diferencijala,ili kad idem napred u prvoj drugoj i pustim gas na 2000 obrata i sve do 1000 skripuce u brzini skripuce isto,a cim stisnes kvacilo prestane to (samo dok je u brzini i voznji)
 
Član
Nisam ekspert oko elektronike, ali u slučaju da si i prije (dok nije bilo problema) imao te poruke na dijagnostici, obavezno pogledaj da li se pravilno puni akumulator tj. da li gubi snagu. Na bazi mog ranijeg iskustva te iskustva koja sam čuo od drugih, akumulator tj. punjenje istog nerijetko zna biti uzrok kod problema s paljenjem.

Sretno;)
 
Član
p.s. ne znam da li uvijek sipaš isto gorivo ili ti to nije bitno.. ako nije, nije isključeno da si nasuo nekvalitetno gorivo koje ti zadaje probleme..
 

MBC

Član
Auto je kupljeno sa tom greskom,i evo godinu dana vozim stim tako nisam nasao rjesenje, niti je iko... Puni kako treba,promjenjene su cetkice na alternatoru. Gorivo sam mijenjao na svim pumpa i isto je, trenutno sipam na NESTRO i ROX (INA)...
 
Član
ROX mi je sredio e46 1.9 benzin, da Bog da propali, samo jednom nasuo, odnosno donasuo punog prije granice cini mi se. U blizini Zagreba po autoputu poce da trza "skace" ... i tu mu je bio kraj, kesa ulozio dosta, samo na izduvni sistem dao 400 eura, par servisa obisao, zamijeni ovo zamijeni ono, da bi na kraju rekli ne znamo, ne mozemo napraviti. I prodat je na 3 klipa radio...

Ovo se je desilo prije godinu i po do dvije mozda, ne znam da li su tada bili u partnerstvu ROX-INA.
 

MBC

Član
Pisao sam mu nedavno i odgovorio mi je, ne moze da utvrdi dok ne vidi,al prilicno je siguran da je pad napona negdje...

i rijesio sam problem sa kardanom, centralni lezaj zamjenio....
 
Član
jesi mjenjo indikator temperature provjerio instalaciju za pocetak to provjeri pa da idemo dalje
 
Top