BMW E46 Misljenja?

BMW E46 Misljenja?

Član
Ma ja mislim da je ovaj 2.0 sestak mjera, treba gledati i potrosnju i reg, ovaj sa sekventom bi se mogao vozati!
Mada na sestaka nije ni jeftin sekvent, izace oko 1200Km, i ode on na 14000,a za te pare mozda uzeti audija A4 turbaka ili obicni 2.0 lakse bi ga bilo odrzavati!
 
Član
Upravo tako, niko ne gleda na reg, onda na starost vozila( ispod 2002 ja msm, placas i porez na luksuz ili kako vec zovu)
Sretno druze u kupovini, vjerujem da ces se navozati s obzirom da je BMW u pitanju...
 
Član
Ma ne znam ni ja evo vagam sta je najbolja opcija, ma ne zurim,ako sta izleti dobro je!
Svaka cast jakim motorima ali ja to ne mogu niti zelim sipati, realno malo ko od nas ima uslove da sipa auto, ja dnevno predjem min 50 kilometara, a nisam od likova koji kupe masinu i provoza dva kruka i suti potrosio parkiraj!
Necu da mislim o tome ni da dajem kes, korado mi je tako upocetku potrosi domacin i do 15l stiskanja, e sad sa sekventom neka trosi koliko hoce!
 
Član
Kod mene je 318 sa 103 kw.Ustvari je to 1.9 motor.Ima sekvent i ja sam sto se tice omjera potrosnje i vuce prezadovoljan.10 do 12 l uzme po gradu sa klimom(nikad je negasim) nevezano jel vozis na plin ili benzin.Idu im naprijed na trapu nosaci lafete(cesce) i kugle na lafeti(rijetko ali hoce).Nosac mozes mjenjati sam ali lafetu samo komplet.Nazad mi nista jos nije otislo u ovih godinu dana a na njemu su naprijed 225/45/17 a nazad 245/40/17 gume.Kad sam tek uzeo mjenjao sam ove nosace naprijed i to je to(150 km oba).U sustini ja zadovoljan.
Ako mi jos sta padne na pamet pisat cu.


P.S.
Ako je fabricka muzika u njemu vadi govna napolje i mjenjaj.Ja od Muhe uzeo adapter i kabal(da nerezem instalaciju) za 41 km i ubacio DVD.Zvuk 12 puta cisci i 5 puta jaci nego na fabrickoj muzici.
 
Član
Po meni je najbolja opcija 318i , poslije redizajna , 2.0 105kw četvrtak , ima sasvim solidno snage (na nivou 2.0 šest cilindara) a potrošnja puno manja nego u šestaka a i jeftinija je ugradnja seventa. Jedino nema onaj svileni zvuk rednog šestaka.
Zet ima 318i 99.g , non stop putuje iz Italije sa njim , u 140.000km koliko je kod njega , mjenjao jedino potrošne dijelove (ulje ,filtere ,gume ,diskove i pločice) a prije dva mjeseca jedino da se kaže da je nešto više mjenjao, prednje lafete (otišle kugle) , to je i ujedno bila najskuplja investicija (230 evra oba)
 
Druze buraz mi ima Bmw 330ci,3000ccm 236ks nikakvih problema nema auto leti samo su mu lafeti mana potrasnja je nevjerovatna na otvorenom trosi 8 litara tako da nije lose uzeti jaci od 2.0i!
 
Član
Dok citam ove komentare koliko benzinci trose, tacno se zapitam koliko bi to dizel trosio na otvorenom? 2L?
 
Član
alen_tz je napisao(la):
Dok citam ove komentare koliko benzinci trose, tacno se zapitam koliko bi to dizel trosio na otvorenom? 2L?

gledam i ne vjerujem fkt,,, al moguce je u bosnje sve:icon_biggrin:
 
Član
alen_tz je napisao(la):
Dok citam ove komentare koliko benzinci trose, tacno se zapitam koliko bi to dizel trosio na otvorenom? 2L?

A što ti je čudno da benzinac normalne otvorene vožnje uzme 8l:icon_question:
 
Član
Ako možeš podnijeti da se voziš u bmw-u bez pokrića, uzmi 316, 318. Pravi izbor ako ne gledaš potrošnju je 325 ili 330. 320 troši isto a ne može s mjesta. Bmw je zakazao što se tiče ovih benzinaca, prastari su u pm, ugrađuju se 20 godina skoro bez promjene:icon_eek:

Ako želiš dizel onda gledaj 320 od 150 ks. Stariji motor od 135 ks je imao velikih problema sa turbinom. 330 d je najbolji izbor....

Šta vam je čudno za potrošnju benzinaca? Otvorene vožnje se benzin može spustiti skoro na potrošnju dizela slične snage i kubikaže.
 
Član
alen_tz je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Šta vam je čudno za potrošnju benzinaca? Otvorene vožnje se benzin može spustiti skoro na potrošnju dizela slične snage i kubikaže.

Ma nemoguće.:D

Moze jasta,(gledajuci trenutnu potrosnju na otvorenom, o prosjecnoj moglo bi se pricati 3 dana):D

Pretpostavljam da voziš Gnojfa 2 čađu koji je inače i na ovom i na drugim forumima van konkurencije što se tiče svega. To je jednostavno neponovljiv automobil sa potrošnjom od 3 kapi jestivog ulja na 100.000km, a ide brže od bolida F1.
Pozz.:D
 
Član
Zdravo, ja sam Alen 1990 god. iz Tuzle...vozim golf mk2....razlog reg razmjena informacija...nadam se ugodnom druzenju

Alkar Ognjen u sridu:D
 
Top