Bmw e46 330d 135kw

Bmw e46 330d 135kw

Pozdrav dobri narode.

Evo ovako,pa da počnem i da u pitanju je Bmw e46 330d.

Auto mi je do nedavno počeo gubiti snagu na ubrzavanju a bgm i krajna brzina mi je opala evo npr prije sam 4 brzinom Isao 200 a sad 160,išao sam kod majstora i bio na dijagnostici i rekli su mi da nema grešaka i da je najvjerovatnije do dizni ali kaze uzmi tunapa čistac dizni pa vidi kako se ponasa poslije toga nista nisam primjetio posebno jeste da mirne auto radije ali snaga je opet ista i sta cu idem dalje,idem kod drugo majstora isto dijagnostika kaze nema gresaka gledao sam crijeva vakuma,intercolera itd... Vjerovatno je kaze protokomjer zraka ili ti ga maff senzor i hajde ako je i to nije problem mijenjaj i uzmem nov Bosch postavim i opet nista i eto tako da vise ne znam ni sta da radim ni kod koga da idem kazu nema gresaka itdd pa me zanima vas neko mišljenje i da zaboravio sam reci da cim dirnem gas od auta gorivo skacce na 20l bez problema i kad ga vozim malo jace i presaltam kao da ne dobije odmah snagu tek poslije 2000obrtaja,imam osjećaj da ne reagira odmah na gas
 
Član
Vjerovatno je nesto do goriva. Filter nafte ili pumpa.
Prijatelj ima golfa 5 2.0 tdi 16v i vec duze vrijeme ima problem da nema dovoljno snage.
Na valjcima mu na facrickoj mapi izbacuje 115ks (fabricki 140ks) a na remapu sa kojim bi trebao izaci na 180ks on izbaci max 138ks. Turbina nova, dizne zamjenjene, IC ociscen i predihtovan jos nam je ostao sistem goriva da se provjeri, tako da i tebi preporucujem da se baziras na gorivo jer ako je bilo sta zacepljeno nema dovoljan pritisak goriva i automatski nema snagu
 
Vjerovatno je nesto do goriva. Filter nafte ili pumpa.
Prijatelj ima golfa 5 2.0 tdi 16v i vec duze vrijeme ima problem da nema dovoljno snage.
Na valjcima mu na facrickoj mapi izbacuje 115ks (fabricki 140ks) a na remapu sa kojim bi trebao izaci na 180ks on izbaci max 138ks. Turbina nova, dizne zamjenjene, IC ociscen i predihtovan jos nam je ostao sistem goriva da se provjeri, tako da i tebi preporucujem da se baziras na gorivo jer ako je bilo sta zacepljeno nema dovoljan pritisak goriva i automatski nema snagu
Ne vjerujem da je do toga jer autoo više trosi nego prije,kazem ti gas cim dirnem 20l a ja msm da je u pitanju turbina ili dizne
 
Top