Bmw e46 320d potrosnja

Bmw e46 320d potrosnja

ljudi se zavaravaju tim potrosnjaa to je strasno. ko prvo kompjuter laze! ko drugo zna se kako se mjeri potrosnja! pun do cepa 100km predjes dospes i to je ta cifra potrosnje. a to da motor od 100kW sa cetri covjeka i klimom trosi 4,5 litra i slicne takve izjave, to su samo lazi i zavaravanja samih vlasnika tih auta koja trose toliko! nisi ti iz njemacke do tuzle iso nizbrdo pa da ga siknes u 5 ili 6(economic) pa da trosi 4,5 litra. komsija vozi merca c klasu 2004 godina 2,0 dizel i niz brdo u economic ga ubaci i pokazuje 4,9. znaci vise auto goni motor nego motor auto i opet je potrosnja skoro 5 litara a da ne pricamo kad se pritisne papucica da nabere na 150Km/h
 
Član
tdi pd motori su motori su najvećom iskoristivosti goriva od svih motora sa unutarnjim izgaranjem. Štedljiviji su i od vw CR motora ;)

Ne provaljuj se ;)

Pasat i bmw, isti put priblizno ista konjaza, sarajevo-rijeka, oko 7litara razlike u potrosnji.

A drugi dio izjave necu komentarisati, nije kulturno.
 
Legend
hahaha najdraze su mi ove teme kad se bacaju bombe o potrosnji, pogotovo kad kazu da petica GTI trosi 6 litara po gradu, sestre'm .. nevjerovatno
Ja nisam cuo da su BMWovi motori generalno stedljivi, to prvi put sad cujem fkt, pogotovo to da ce taj 2.0d trosit 4.5l auto puta , mozda da se islo 6om 80 sve vrijeme, a vjerujem da nije tako da macku o rep..

Nego da se vratimo na temu, ne skrecite od toga.
Ja kad sam leona uzeo, trosio mi je 13 otvorene Bihac - Sarajevo, znaci nisam mogao da vjerujem da auto tako trosi.. i onda ajmo dijagnostike, trazi, gledaj, sta je , kako je.. i krenemo redom, prvo ocistili turbo, promjenili filtere (goriva i zraka) ondap promjenili termostat/termo prekidac (zna jako zezati potrosnju), nakon toga mi se smanjila potrosnja na nekih cca 10 grada, 7-8 otvorene.. poslije toga sam jos uradio chip na autu, normalne voznje mi sad uzima oko 8.5-9 po gradu, 6-7 otovrene i zadovoljan sam to je to..

Sto se tice konkretno tog bmwa, ko god je vozio po sarajevu, zimi, zna da gdje god krenes auto se ne uspije ni ugrijat, gasi.. znaci ne razumijem kako ljudi ocekuju da im bude mala potrosnja pri takvim uslovima voznje, plus guzve ako se tad krece sa autom 7-8-9 i 16-17h kad su spice..

Treba pogledati jos i kocnice, da li klijesta odvajaju (pogotovo zadnja) zna se i to desavat
 
Član
Kao ponosni vlasnik BMW-a E46 320 d od 110 KW već dvije godine mislim da sam kompetentan da kažem nešto o potrošnji istog.
Otvorene vožnje do Crne Gore i nazad bez ikakvog jurcanja auto je trošio u prosjeku 5,5 -6 litara, gradske vožnje po Sarajevu ( ne mislim na sela sa jednim ili ni jednim semaforom) troši 7,5 - 8,0 litara s time da kada su veliki minusi i kad su mi baš kratke relacije cca 2-3 kilometra zna doći i do 10 litara (u biti to se jednom u godini desi). Inače auto je deklarisano fabrički da troši oko 7,6 l . Potrošnja koju sam ja naveo može se smanjiti za 0,5-1 litar a i povećati zavisno od stila vožnje.
15 litara je nerealna potrošnja da ne kažem nemoguća, i taj takso je neki kloc čim traži pomoć od lika koji mu je prodao auto, pravac mehaničar dijagnostika pa ostalo.
 
Član
hahaha najdraze su mi ove teme kad se bacaju bombe o potrosnji, pogotovo kad kazu da petica GTI trosi 6 litara po gradu, sestre'm .. nevjerovatno
Ja nisam cuo da su BMWovi motori generalno stedljivi, to prvi put sad cujem fkt, pogotovo to da ce taj 2.0d trosit 4.5l auto puta , mozda da se islo 6om 80 sve vrijeme, a vjerujem da nije tako da macku o rep..

Nego da se vratimo na temu, ne skrecite od toga.
Ja kad sam leona uzeo, trosio mi je 13 otvorene Bihac - Sarajevo, znaci nisam mogao da vjerujem da auto tako trosi.. i onda ajmo dijagnostike, trazi, gledaj, sta je , kako je.. i krenemo redom, prvo ocistili turbo, promjenili filtere (goriva i zraka) ondap promjenili termostat/termo prekidac (zna jako zezati potrosnju), nakon toga mi se smanjila potrosnja na nekih cca 10 grada, 7-8 otvorene.. poslije toga sam jos uradio chip na autu, normalne voznje mi sad uzima oko 8.5-9 po gradu, 6-7 otovrene i zadovoljan sam to je to..

Sto se tice konkretno tog bmwa, ko god je vozio po sarajevu, zimi, zna da gdje god krenes auto se ne uspije ni ugrijat, gasi.. znaci ne razumijem kako ljudi ocekuju da im bude mala potrosnja pri takvim uslovima voznje, plus guzve ako se tad krece sa autom 7-8-9 i 16-17h kad su spice..

Treba pogledati jos i kocnice, da li klijesta odvajaju (pogotovo zadnja) zna se i to desavat


Ovo je JEDINI ovdje covjek koji ne laze i sebe i ostale sa potrosnjom, nego kaze onako kako je i realna potrosnja ;) skidam kapu NOKe... Uvijek je bilo koliko para toliko muzike, koliko ti je noga teska tolika ti je i potrosnja...
 
Ako može kao mjerilo poslužit potrošnja benzinca od 125kW :

grad (ponekad do 6500 o/min :D) 13-15l
otvorena cesta (režim vožnje 80-120 km/h, najčešće ruta Neum-Split) 7-8l
autocesta (konstantno 140 km/h) 9-10 l

Ova potrošnja 320d se može objasniti jedino papučicom gasa konstantno pritisnutom u pod. Nije nerealno, osim onima koji pričaju bajke o potrošnji svog auta.

Često slušam priče o NEpotrošnji goriva uopće = još malo pa će izaći priče o 0 litara / 100km za 1.9 tdi, i 0.3 litre za CDI i to one jače šestake :D
 
Član
318td E46, slicna masina kao u 320d, samo mjenjac sa 5 brzina. Auto po Sarajevu trosi 10 litara mom tati, na otvorenom mu trosi 6.5 l. Ja kad ga vozim trosi oko 8-9 u gradu, a na otvorenom oko 5 litara. Nedavno relacija Sarajevo - Ljubuski, trosio mi 4.6 litara, auto bio pun. Normala voznje, samo ja auto vazda vozim u najvisem stepenu prijenosa koji je moguc, samo kod preticanja saltam u nizu brzinu. Ako se ne ganjam sa nekim, al ovdje govorimo o normala voznji. Kad se islo u Osijek na SR, vozili u koloni, prosjecna potrosnja mi je bila 6.3 litre, isto pun auto, ali i prosjecna brzina je bila oko 85 km/h. Ne znam kakav je 320d sa mjenjacem i niskim obrtajima, ovaj 318td ih bas i ne voli. Ne mozes ga npr. voziti 50 km/h 4om brzinom, ne prija mu to. Cesto ga pri toj brzini i u drugu saltam jer moram ako zelim ubrzati, inace ne ide. Dok recimo Saxa i 5-om vozim 50 km/h bez ikakvih problema...
 
Član
bmw-ovi inace vise trose od ostalih auta iste snage i kubikaze plus on taksira a to je stani kreni nabiri koci. normalno da ce trosit. autoput je sasvim nesto drugo. svako auto na otvorenom i gradske voznje pravi razliku potrosnje minimalno 3,5 litra. sve ispod je laz.

Bajata priča još od vremena BMW-a 2002 , ali kod nas još uvijek duboko ukorjenjena , kao i ona da su VW-ovi džabe za održavat' , francuski auti-skupi dijelovi , za japance uošte nema dijelova a talijani krševi teški.
BMW proizvodi jedne od najštedljivijih motora u svojoj klasi , što benzin , što dizel , tako da ova potrošnja od 15lit svakako nije uredna tj. auto ima nekakav problem.
A šo se tiče potrošnje 4,5lt a teran dvije glave , to je već domena lovačkih , ta je potrošnja moguća samo na lokalnoj cesti sa malo saobraćaja i uz skroz laganu nogu na gasu
 
Super Moderator
Pa vozi seat mozda sto nije u mogucnosti da vozi bmw koji je skuplji? Od svih auta koje sam imao, najmanje BMW u klasi trosi, sto benzinac sto dizel
 
Top