BMW e46 320d FL

BMW e46 320d FL

Član
Evo da predstavim BMW e46 320d - 110KW FL, 2002.g.
Vozim ga više od 2 godine i dosta toga sam unaprijedio od kada sam ga kupio.

Otprilike uradio sam sljedeće vezano za kozmetiku: zatamnjivanje stakala (pa sam sa prednjih stakala morao skinuti), promjenio nova stakla/plastike farova, stavio Angel Eyes, postavio prednji M Tech branik, kupio više pari felgi (na slikama su BROCK B34 18" i gume 225/40/r18), stavio Eibach Pro Kit opruge, zamjenio crni grill, postavio lip na gepek i gumeni ukras na krov, postavio "urednije" štopke na gepeku, presvukao folijom unutrašnje lajsne, ugradio u policu iznad pepeljare čitač kartica i USB stikova za muziku (funkcionišu komande na volanu), zamjenio LED osvjetljenje enterijera, itd.

Od mehanike ugrubo: reparirao turbinu, uradio remap, zamjenio prednje i zadnje diskove i disk pločice, zamjenio sva 4 amortizera, kupio novi original ključ, uklonio klapne, nova remenica, relej za daljinsko otključavanje, ležajeve na zadnjim točkovima, jednu lafetu novu stavio, stavio novi akumulator, itd.
Imam još par problema da riješim ali to ću pisati u drugoj temi.

1-1-01.jpg 2.jpg 5.jpg 8.jpg 20160531_194117.jpg 20160604_173558.jpg 20160615_095055.jpg 20160615_104947.jpg 20160920_180955.jpg 20160920_181015.jpg E46.jpg
 
Član
Nisam provjeravao na valjcima. Uglavnom, poslije prvog remapa vozio sam neko vrijeme i htio sam još jači remap. Ali onda momci u Beogradu kada su vidili mapu rekli su da su neke vrijednosti previše povećane i da mašina trpi, tako da su mi onda to prilagodili na neku normalu.
Navodno oko 30ks se dobija.
 
predobar bmw, jos nazad m optiku branik , m135 felge stavi na njeg i ko bombona, pokazi nam slike unutrasnjosti.
 
Član
odlican,i ove stopke sa zutim zmigavcima i farovi sa zutim zmigavcima mu bas nesto sjedaju..:D
 
Član
Drago mi je da vam se sviđa. :happy:
Što se tiče žutih žmigavaca htio sam to na samom početku promjeniti i staviti bijele, ali nakon nekog vremena sam uvidio da je mnogo bolje uz ovu boju auta da ostanu narandžasti.

Prije par dana sam stavio zimske gume Dunlop Winter Sport 5 225/45R17 i druge felge pa mi sada izgleda malo smiješno s manjim točkovima. Mislio sam da ugradim distancere da se malo gume izbace napolje ali majstor me odgovara od te namjere.

Nove felge 2.jpg
 
Član
Evo slike enterijera.
Za par dana mi stiže trokraki volan, ručica mjenjača (moja je pohabana) i hromirani prstenovi. Ne znam da li će se uklapati ovi hromirani prstenovi s obzirom da nemam nikakvih detalja od hroma?

Navigaciju sa displejem nisam htio ugrađivati iz razloga što mi treba ladica iznad pepeljare, tu držim telefon.
Ne znam kako da sredim ovaj izgrebani poklopac pepeljare? Pomišaljao sam da ofarbam ali teško je potrefiti odgovarajuću boju.

DSC01163.JPG
DSC01172.JPG
 
Član
Odlican.

Jesi li M branik uzimao preko neta ? Ako jesi koliko te izasao ?

Nasao sam ne ebay-u ovak poklopac za pepeljaru, oko 20$ cini mi se da je bio, sto je zaista mnogo za tu sitnicu.
Al moracu ga i ja sebi uzeti


Sent from my Letv X500 using Tapatalk
 
Član
Branik sam poručio preko pika. Čini mi se da je bio 420KM bez farbanja. Nisu mi se sviđale rupe pored maglenke pa sam kupio plastične poklopce, oni su oko 180KM.

Hvala za info o poklopcu, poručiću i ja.
 
Član
Branik sam poručio preko pika. Čini mi se da je bio 420KM bez farbanja. Nisu mi se sviđale rupe pored maglenke pa sam kupio plastične poklopce, oni su oko 180KM.

Hvala za info o poklopcu, poručiću i ja.
Sto ne prevuces neku foliju preko poklopca, odaberi samo neku tamniju nijansu i mislim da ce se fino uklopiti. Ili ako ima neko kod tebe u blizini da radi Plastidip, ne bi ni to bilo lose.. Kako god, izaci ce te manje od 20$ :D
 
Član
ove 17" su mi odlične! mnogo ljepše od prošlih, sve u svemu lijepo auto, unutra navigacija, stvarno je velika razlika kod njih sa i bez navigacije. Volan je također ogroman upgrade unutra
 
Top