BMW E46 318i

BMW E46 318i

Pozdrav ljudi, nakon 5ce e39 ( prodana jer je se motor pokvario) ponovilo se sa BMW e46 , 318 benzinac , prešao 133.000, 2002 godina 11 mjesec , znaci facelift model sa boljim motorom i sa 143 ps.

Od opreme nema skoro nista , bordcomputed , automatik mjenjač , automatsku klimu, zaštitu za sunce Nazad ( rollo) , naprijed električni podizači stakala i još par ne toliko bitnih stvari.

Veoma vazno je da su svi servisi redovno uradjeni kod bmwa i sve ostalo.

Izvana već bolje izgleda sa m5 felgama( nisam siguran , tako su mi rekli, znam vise sutra kad ih probam atestirat ) sa naprijed gumama Continental 225/55/R18 i Nazad 255/55R18.

Evo par slika , planirano zatamljivanje zadnjih stakala, šteke u boju auta, maglenke, angel eyes i moram još zimske gume da uzmem pa ako može par predloga dobro bi bilo

Registracije su za moj grad odakle dolazim Konjic i 318 za motor.


image.png
image.png
image.jpeg
image.png
 
Odlicno izgleda bmw :)

Hvala druze,

Danas promijenjeno ulje u motoru, obidjen- 3,4 servisa, ne mogu felge da upišem u saobraćajnu, nemam abe( potrebno ovdje ) , pa ako bi mi neko mogao tačno da pomogne od kojeg su bmwa felge na njemu bio bih mu veoma zahvalan, sutra vise slika ako ne padala kiša , pozz.

I ako može par predloga koje zimske gume bi dobre bile.
 
Član
Izgledaju mi kao style 135, dolazile na e46 m3 i e85 z model.
Nisam siguran za z, ali na e46 su isle 8j prednje, 8,5 zadnje.

Sto se tice guma, kupi si manje felge za zime i stavi ts850 i miran si, provjereno
 
VG
Izgledaju mi kao style 135, dolazile na e46 m3 i e85 z model.
Nisam siguran za z, ali na e46 su isle 8j prednje, 8,5 zadnje.

Sto se tice guma, kupi si manje felge za zime i stavi ts850 i miran si, provjereno

Hvala, moram sutra do BMW da vidim da li moram da unesem u saobraćajnu i tako, jer ovdje pravo zajebavaju sa tim.

Prešlo se skoro 200 kilometara, potrošnja prema bc pokazuje 11,2 veoma sam zadovoljan ako ostane ovako.
 
Ja samo znam da su to m135 felge,a oni tebi vjerovatno traze atest jer su te felge vece od serijskih koje su dolazile na tom modelu.
Jbg to je Evropa,sve sto promjenis na autu mora doci strucnjak i vidjeti ispunjava li to sigurnosne kriterije.
 
Pa da , to znam al ako su od e46 m3 ne moram da ih unosim osim ako ne grebu u krivinama , to jest stave se na neki uređaj gdje se auto okreće desno ljevo i tako u automehaničara , al ne grebu tako da moram da vidim sa bmwom.


Malo je prljav al sta ćeš samo kiša ovdje ne možeš ni auto oprat niti nista.


image.jpeg

image.jpeg
 

Prilozi

  • image.jpeg
    image.jpeg
    1,6 MB · Pregleda: 11
  • image.jpeg
    image.jpeg
    1,5 MB · Pregleda: 11
A i ti si u Njemackoj :D Pitaj na nekom njemackom forumu,ako hoces poslat cu ti u inbox link,oni ce ti reci tacno sta ti treba.I kad odradis napisi molim te kako to ide sa tüv-om jer trebat ce i meni ;)
 
A i ti si u Njemackoj :D Pitaj na nekom njemackom forumu,ako hoces poslat cu ti u inbox link,oni ce ti reci tacno sta ti treba.I kad odradis napisi molim te kako to ide sa tüv-om jer trebat ce i meni ;)

Jesam druže , bio sam danas i riješio to, su ET i veličinu guma , i srećom ne moram ih da unosim jer su original od bmwa , m sportpaket , dobio sam onda listu gdje piše koju veličinu i sve mogu da vozim , tj. Kombinaciju guma sa felgama i srećom tu je bila moja

Jedna slika danas, kiša ne prestaje nista ne mogu da radim , nemam garaže nažalost , u potrazi sam za jednom.

image.jpeg
 
Taj papir je od dekra tako se to zove možeš za svako auto da odeš i dadnu ti listu , uslikam poslje

Sta mislite o tome da ove felge stavim na zimske gume ili bi mi preporučili da to ne radim?

Pitam puno jer prvo auto znate svi kako je bilo.
 
BHT Ovisnik
Lijep bmw,samo mu fali naprijed malo u pod. Ja sam na njemackom Ebayu uzeo AP opruge -40mm, dođe TUV. Auto odmah duplo bolje izgleda,3x se bolje vozi,a tko se vozio samnom vidio je da je cak udobniji nego na originalnim oprugama. 75€ placao, jedino mu to fali. Nek je sa srecom,dobar je to motor,malo trosi,vozao sam ga 3 godine,zadnju godinu aktivno. Pripazi mu samo na lanac,to im je mana,ja sam ga mjenjao na cca 190k :)
A sto se tice guma,ne stavljaj na ove felge,ostavi ovo za ljeta,a uzmi neke 15 ili 16 felge za zime,jeftinija ti guma,a malo ces i smanjiti potrosnju,udobnije ces se voziti :)
 
Lijep bmw,samo mu fali naprijed malo u pod. Ja sam na njemackom Ebayu uzeo AP opruge -40mm, dođe TUV. Auto odmah duplo bolje izgleda,3x se bolje vozi,a tko se vozio samnom vidio je da je cak udobniji nego na originalnim oprugama. 75€ placao, jedino mu to fali. Nek je sa srecom,dobar je to motor,malo trosi,vozao sam ga 3 godine,zadnju godinu aktivno. Pripazi mu samo na lanac,to im je mana,ja sam ga mjenjao na cca 190k :)
A sto se tice guma,ne stavljaj na ove felge,ostavi ovo za ljeta,a uzmi neke 15 ili 16 felge za zime,jeftinija ti guma,a malo ces i smanjiti potrosnju,udobnije ces se voziti :)

Hvala druže , ako može link u Inbox bilo bi dobro pa poslje zime da vidim

Kako da vidim druže je li lanac mjenan i koje ulje bi mi preporučio i kada da mjenam , svakih 15.000km il kako? Puno pitam al bi bio zahvalan za odgovor
 
Ne moras slikat drug ako ti je tesko,de mi samo provjeri za sljedecu dimenziju da li treba tüv?
225/40/r18 8 jota et 47
255/35/r18 8,5 jota et 51
Naravno za iste felge pitam kao kod tebe ;)
 
Top