Bmw e46 316i da li uzeti ?

Bmw e46 316i da li uzeti ?

Pozdrav svima,
ovako bi zelio da pitam ko malo bolje razumije se oko bmw e46 benzinca.
Drug moj bi trebao da dobije u zamjeni BMW e46 316i 77kw,danas smo isli pregledati auto,primjetili smo par sitnica sto bi trebalo popraviti(selen na lafeti i nesto jos oko volana malo se cuje cudno),bmw je standard oprema nista poseban sad da se izdvaja,ali primjetio sam malo da kao ulje curi ispod motora(vidi se vlazno da je,a u toku voznje palilo se povremeno senzor od ulja),a takodjer mu je potrosnja malo veca za taj model(10,8l).
Pa bi sad da cujem vase misljenje da li bi bilo dobro da uzme ga ili da se mani toga,sta su mu mane narocito,da li smo sve dobro vidjeli i isplatil se popravit to,posto ja vozim 320d pa ne znam puno o benzincima.
Hvala unaprijed vam :)
 
Član
257 ako je odrzavan to nije puno lanac ili remen racunaj to oko volana mozda je letva zna biti veselo sve ti je to matematika a ako trosi 10 litara prosjecno za tu snagu to je puno, mozes bolje proci
 
257 ako je odrzavan to nije puno lanac ili remen racunaj to oko volana mozda je letva zna biti veselo sve ti je to matematika a ako trosi 10 litara prosjecno za tu snagu to je puno, mozes bolje proci
pa odrzavan jeste ima sa servisa dosta stvari mijenjano,od cega ima bitni stvari za benzinca,ali mi je zacudo bilo za 77kw da trosi kao iz te generacije 325i
 
obicno velika potrosnja znaci nesto nije ispravno http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=9994 11 do 100km/h fino fino ima i 175Nm sto me iznenadilo ocekivo sam oko 150-160 vjerovatno trosi vise jer je atmosferac mora da je dobra cijena cim se interesujes heehh
ma nije to za mene nego drug ima passat 5+ pa hoce da mijenja sa njim jest da i passat ima takvu potrosnju ali je duplo jaci opet.
A sebi ne bih licno uzimao tako nesto standard bez m paketa ko sto je sada mi nista,ali eto ovaj ce ga odmah dotjeravat ako uzme
 
Član
ma nije to za mene nego drug ima passat 5+ pa hoce da mijenja sa njim jest da i passat ima takvu potrosnju ali je duplo jaci opet.
A sebi ne bih licno uzimao tako nesto standard bez m paketa ko sto je sada mi nista,ali eto ovaj ce ga odmah dotjeravat ako uzme
ne znam ali ako nema trocifren broj kw ja to obilazim :D nego koji motor ima pasat
 
Član
Mene zanima sta ga privuklo na bmw-u koji je 1.8 (116ks)atmo, a vozi 1.8 turbo od 220ks ? pri cemu i sam kazes da je priblizna potrosnja. a o opremi da i ne govorim.
Ja licno ne gledam toliko na jacinu i ubrzanje ali racunam da neko ko već vozi 1.8t i to cipovan, ne vozi ga slucajno i sigurno gleda na takve stvari.
 
Mene zanima sta ga privuklo na bmw-u koji je 1.8 (116ks)atmo, a vozi 1.8 turbo od 220ks ? pri cemu i sam kazes da je priblizna potrosnja. a o opremi da i ne govorim.
Ja licno ne gledam toliko na jacinu i ubrzanje ali racunam da neko ko već vozi 1.8t i to cipovan, ne vozi ga slucajno i sigurno gleda na takve stvari.
pa posto ovo samo zeli da isproba zadnju vucu,a kasnije dobija audi-a,hoce da zamjeni da osjeti sta je bmw i ta mu se prilika otvorila,ali kako god on je planirao vec dosta stvari promjenit na njemu (od chipovanja,do ugradnje izduva).Sad ne znam sta bi rekao za to ja ipak idem na dizela sve a ovo je benzinac pa sam jos slab tek par mjeseci vozim benzin i nisam iskusan dovoljno.
 
Član
Gdje je cipovao Passata sa 150 na 220KS i koliko je platio?

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Član
pa posto ovo samo zeli da isproba zadnju vucu,a kasnije dobija audi-a,hoce da zamjeni da osjeti sta je bmw i ta mu se prilika otvorila,ali kako god on je planirao vec dosta stvari promjenit na njemu (od chipovanja,do ugradnje izduva).Sad ne znam sta bi rekao za to ja ipak idem na dizela sve a ovo je benzinac pa sam jos slab tek par mjeseci vozim benzin i nisam iskusan dovoljno.
rece cipovanje na 316 jel to zajebancija neka :D ne vidjeh sinoc
 
Član
Chipati benzinca (isto tako i dizela) koji nema turbinu je besmisleno jer ne mozes izvuci nista da slobodno tako kazem
 
Top