BMW E46 1.9

BMW E46 1.9

Član
Pozdrav imam jedan problem nadam se da ce te mi pomoci :(
Radio sam servis na autu promijenio Termostat remenice itd i nasuo antifriz i nakon toga auto mi pravi pritisak sad prije toga nikada mu bocu nisam otvarao dok radi nego uvijek kad je hladan i ugasen jel normalno da izbacuje vodu kad se auto zagrije i otvori termostat i kad ja otvorim bocu ? Majstor mi je rekao da uzmem termostat sa vecom tackom otvaranja , mozda je do toga ? mozete li mi reci ko ima Bmw e46 2000god 318 kako se kod vas ponasa kada otvorite bocu sa hladnim i zagrijanim motorom ?
 
Zna se koliki pritisak u rashladnom sistemu treba da bude bio to VW, BMW, Mercedes itd. pritisak je cca 1.2 bar sto znaci da na ispravnom motoru, naravno odzracenom kad je termostat otvoren i motor na radnoj temperaturi kad odvrnes cep na boci da cujes samo kratko ispuhivanje zraka, tih 1.2 bara.. ja cu na full zagrijanom motoru slobodno odvrnuti cep od boce, nema prevelikog pritiska sasvim normalno...
 
Član
Znaci kad odvrnem cep treba da ispuse taj zrak od 1.2 bara i onda da voda bude smirena ? sutra cu opet probati ozraciti majstor mi je ubacio termostat koji ima vecu tacku otvaranja nego inace pa mi je teze ga ozraciti :(
 
adem93 je napisao(la):
Znaci kad odvrnem cep treba da ispuse taj zrak od 1.2 bara i onda da voda bude smirena ? sutra cu opet probati ozraciti majstor mi je ubacio termostat koji ima vecu tacku otvaranja nego inace pa mi je teze ga ozraciti :(

Bas tako, imas auta kad je zagrijan i odvrnes mu cep od boce, voda siklja ko iz gejzira.. stvori se prevelik pritisak... voda kruzi kroz sistem i ona svojim zagrijavanjem u motoru stvori taj odredjeni pritisak i to je to sve preko je neispravnost u sistemu, pogotovo ako je neozracen, ima da se crijeva nabreknu pod pritiskom vode jer je zrak ostao unutra ;)
 
Top