BMW E39 540i by muha/ caraudio.ba

BMW E39 540i by muha/ caraudio.ba

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Eh, vrijeme je da osvjezimo thread :) 540i6 nedam i ne prodajem, lijepi dani dolaze pa valja i cestu malo osjetiti.

kad sam skontao da cu prodati auto , stavio sam sve u prodaju i prvo sto je otislo je M5 kocnice, nakon konsolidacije sa samim sobom sam skonta da su M5 kocnice OK za moju ulicnu voznju , a vidjet cemo na TD kako ce biti ( vjerovatno ne bas woow al briga me necu voziti time attack )

tim povodom smo nabavili nove prednje diskove , ponovo smo kupili prednja klijesta od M5 a disk plocice budu EBC yellow ..

dsc02628cm.jpg



345mm vs 15,4 inch :)

dsc02629pw.jpg


stare svjecice su otisle u zasluzenu penziju nakon 40tkm :)

dsc02625ql.jpg


takodje smo se pomalo zabavili custom remapiranjem ECU mapama koje se odnose na upravljanje termostatom sa promjenjivom karakteristikom..

stock postavke su takve da za IAT ( intake air temperature ) preko 70 stepeni celzija, temperatura otvaranja je 90 stepeni, takodje za brzinu kretanja preko 200KM/h je isto,

preko IAT-a i ECT-a ( engine coolant temperature ) mapa upravlja termostatom.

Posto je motor remapiran i napravljen je custom CAI napravljeno je da vec od 30 stepeni temp usisanog zraka termostat pocinje spustati tacku otvaranja , i tu je napravljeno da bude 5 stepeni nego je OEM ( a OEM je 110 stepeni postavka ) , i da vec na 60 stepeni IAT-a ima otvaranje cuva ECT na 88 stepeni.takodje za brzine preko 160km/h karakteristika termostata je spustena na 92 stepeni kao i ta da za IAT preko 50 stepeni i obrtni moment veci od 70% ECT bude 95 stepeni.

Naravno citav remapping smo odradili gdin SMChipTuning i moja malenkost.. ovo su vise safe features kojima zelimo motor obezbjediti...a i vodjeno je racuna da previse ne ohladimo motor kako bi imali optimalne uslove sagorjevanja i samim tim snage kao i potrosnje goriva



Naravno ugradjen je i NOVI OEM termostat da smo sigurni da sve fercera kako treba..

dakle postavke prije , IAT 18 stepeni ECT 110 stepeni i jos nije termostat otvorio , auto radi u mjestu

inpa.jpg



postavke nakon tuninga - temoeratura usisanog zraka je skoro 70 stepeni a temperatura rashladne tekucine 90 stepeni i vjerujte ovo zivot znaci motoru ljeti u gradskoj guzvi na 40 stepeni
inpa1.jpg
 
Početnik
ali to nije sve :) dosadasnji 1 DIN Multimedia Alpine player smo zamjenili sa 2DIN Alpine multimediom, 7 inch touchscreen , Ipod, USB, Bluetooth, rear view camera..

za taj experiment nam je trebao i 2 DIN adapter za E39 by Phonocar ..


dsc02528r.jpg


da bi bilo sve u tonu nabacili smo i karbon foliju na adapter i tom prilikom promasili orijentaciju karbona , ali to je namjerno uradjeno radi muske djece


dsc02534l.jpg

Bluetooth on screen :)
dsc02530j.jpg
 
Član
svaka cast druze, s uzitkom sam pregledao svih 14 str. Nista drugo osim svaka ti cast!
A interesantno mi, na tablici ti E-39(0) :d
 
Početnik
Yugo Masina je napisao(la):
druze extra bmw,samo po mom misljenju bi bilo najbolje da stavis orginalnu navigaciju!!!!!!pozdrav

ma jeb*s OEM, ALPINE rulez!!!!

OEM nema touch screen, ne mogu spojiti iPod, nema bluetooth, nema Alpine zvuk, nema IMPRINT , nema kameru za voznju unazad, nema USB, ....
 
Član
sta je u e39 pravi 2DIN ? ja sam mislio da je i kod nega onaj fake koji ima samo onaj produzetak ekrana sa 1 na 2 din ko na e46...normalan 2 din tesko stane dok je kod ovog tvog modela to dosta bolje reseno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top