Bmw e39 530d gubi snagu

Bmw e39 530d gubi snagu

Pozz ekipa, imam problem sa bmw e39 530d 2001 142kw. Auto je pocelo da gubi snagu malo. Ide on ali ne kako bi trebao i kako je isao do sada. Poceo je da čadi kada stisnem kick down ili uopste malo jace gas. Kada je drug spojio dijagnostiku cini mi se sa je izbacilo gresku boost pressure nešto. E sada sta bi moglo da bude, da li je ko imao sličan problem sa ovim? Planiram izmjenjati crijeva vakuma i eletro ventil vakuma ili kako bi da se zove. Tako sam dobio infor. da je moguce da je to u pitanju. Hvala na pomoci

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk
 
Član
Crijeva vakuma promjeni svakako jer su vjerovatno ispucala ako su stara, a vjerujem da jesu. Provjeri maf senzor, intecooler i naravno crijeva, jer najcecsce mala pukotina na crijevu pravi problem i onda nema vise pritiska koji turbo isporucuje
 
Crijeva vakuma promjeni svakako jer su vjerovatno ispucala ako su stara, a vjerujem da jesu. Provjeri maf senzor, intecooler i naravno crijeva, jer najcecsce mala pukotina na crijevu pravi problem i onda nema vise pritiska koji turbo isporucuje
Hvala, moram prvo zamjeniti crijeva vakuma pa da vidim sta ce biti. A moram ujedno provjeriti rashladnu tecnost jer mi negdje bas malo pusta i nisu crijeva pod pritiskom. Moram naci gdje, jer to se desilo prije par dana. Hvala svakako.

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk
 
Član
Vjerovatno imas negdje boostleak, rupa na intercooleru ili crijevu od turba do intercoolera ili od intercoolera do usisne grane. Vidi sta ti MAP ocitava.
 
Top