BMW e36

BMW e36

Član
eceb5291b3567c8129f924c98463b52b.jpg

Bem ti Austriju ovdje kad zaledi ko na Sibiru..Nema struganja da se led makne..nego klin i cekic i lupaj ko kad se kamen tesa

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Član
Danas na semaforu stojim..zurim na posao..Zeleno se upalilo ja kreno malo naglije razvukao ga prvom do neki 4k obrtaja naglo stisno kvacilo prebacio u drugu brzinu auto primilo normalno..al medjutim nesto je tako jako puklo iza suvozacevog i vozacevog sjedista da sam mislio da je se nesto popolovilo..Poslje stao..pregledao auto sve normalno..remenovi uredu..ulje uredu..nema lampica upaljeni..kvacilo normalno funkcionira..mjenjac ide normalno..da li da vozim na pregled ili..nikako da odgonetnem sta bi moglo da stvori tako jak udarac..na prvu mislio sam da mi se mjenjac sasuo u 100 komada

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Član
Druze tako mi se bratu desilo.prilikom kocenja mu "nesto puklo".na oko sve ok da bi se poslije duzeg vremena ispostavilo kako mu je pukla jedna opruga.tek kad je skinuo ona se razdvojila
 
Član
Opruga od amortizera ili??Ne kontam od cega opruga..ako moze malo pojasnjenja

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Član
Izvini nisam ti dobro objasnio.opruga od amortizera pukla.i sve bilo ok vizuelno.kad je izvadjena ono 2dijela
 
Član
Pregledao auto od oka..ljuljao..podizao..opruge i amortizeri citavi..diferencijal na oci normalan..ulja nema nigdje..remenovi i sve ostalo na mijestu..nista mi nije jasno

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Član
Ako počne da klepeta (pravi tehnicki termin :)) pri naglijem startu znaćeš da je diff!
Prijatelju je na 36 kupeu tako pukao i dugo je i vozio dok ga nije rjesio!
 
Član
Ako počne da klepeta (pravi tehnicki termin :)) pri naglijem startu znaćeš da je diff!
Prijatelju je na 36 kupeu tako pukao i dugo je i vozio dok ga nije rjesio!
Danas bas 3-4 puta napravio nagliji start..trzao ga na kvacilu naprijed nazad nista ne klapa..Prekosutra svakako ide na ömtc na pregled pa da vidim sta je..Usput mjenjam filter benzina..ulje u mjenjacu i svijecice..I naravno kao i kod svakog e36 poznata tvornicka mana...na kucistu od uljnog filtera ulje pusta..To se prekosutra sanira..Jos malo i 17ske nastupaju..Moram malo i trap da pregledam

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Član
To sto je pukli nemam pojma sta je..Na servisu nisu nista nasli..Neki dan isao za Bosnu vratio se bez problema..Kad sam dosao kad upalim auto svr lampice se pogase i nakon sekunde upali se lampica od ulja i ostane da gori neki 5 sekundi i onda se opet ugasi i ne pali se vise..i tako svaki put kad upalim auto nevazno hladan ili vruc...Nivo ulja na maximumu.Sta da prvo provjerim

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Top