Bmw e36 v8

Bmw e36 v8

Član
Pozdrav svima .
Radim e36 kupe kao projek u osnovi je 318is. Dosao sam do faze gde trebam da odaberem motor, zeleo bih da to bude v8 m62b44 ili m62b46 .
Zanima me da li neko od clanova zna sta sve treba uraditi od prepravki sto se tice pakovanja tog motora ?
Svaka pomoc je dobro dosla , hvala unapred.:)
 
Član
Ima projekt pa mozes pitati

 
Član
Ljubitelj sam velikih kubikaza zato sto su ti motori rastereceni i nema potrebe da se vrte u bloku da bi auto isao.
Jeste proble potrosnje goriva sto se tice v8 motora ali
Ima projekt pa mozes pitati


Ako ne znaš šta trebaš nije to za tebe
Pretpostavljam da ti znas,a isto pretpostavljam i da vozis 316 sa M znackom
 
Ljubitelj sam velikih kubikaza zato sto su ti motori rastereceni i nema potrebe da se vrte u bloku da bi auto isao.
Jeste proble potrosnje goriva sto se tice v8 motora ali



Pretpostavljam da ti znas,a isto pretpostavljam i da vozis 316 sa M znackom
Pa nemam već e30 sa 4.4 motorom i m140 sa 500+ konja. A imao još možda 20 bmw prije.
E36 i V8 je opsežan projekt od struje do kartera koji treba ili kupiti kod Alpine ili praviti sam, pumpa goriva, nosači motora, rashladni sustav itd. Mininum5000eura uloga posla i dijelova, plus nači m62 b44 ispravan je lutrija a izmjena lanaca i vanosa je 2500eura, mjenjač 6 brzina sam košta 1500-2000eura, kardan treba odraditi, šper diferencijal ode i tu još cca 1500, amortizeri i kočnice da mogu to sve isoratiti neki ozbiljniji su 3000eura...Ali eto ti znaš valjda vidio si na youtube
 
V8 bilo koji u e36 je ogromna prepravka. Potreban ti je ili alpinin karter i pumpa ulja ili cybul kit, to je plug´ńplay ukoliko ne zelis varen karter ubacati. pedala kocnice (servo dobos) ti je potreban od e46, struja se mora prepraviti, hladnjak od 325 tds ili m3, x5 izduvne grane, lijeva se mora prepraviti, treba ti tanja osovina od volana jer originala udara u izduvnu, mjenjac ako zelis manuelni mora biti getrag 420 od tog motora ili inace ti treba adapter i specijalni zamajac. Nosac mjenjaca se mora prepraviti, kardan skratiti, drugi auspuh, stabilizator mora od 4 cilindra biti okrenut za 180 stepeni i onda dolazi iza prednje osovine. Kutija filtera zraka donji dio e34 540i gornji e38 740i. Nosaci za servo posudu se moraju osjeci i napraviti novi, alternator mora biti od 100a jer onaj od 140 udara u krak (krak ne smijes udarati cekicem i udubljivati jer gubis stabilnost) ABS blok moras premjestiti i napraviti nova crijeva. Kocnice moras takodje mjenjati jer su originalne kocnice premale cak i za 320i. Na saraf pasu naprijed 330i e46, nazad 328i e46. Ukoliko imas jos pitanja pucaj.
 
Sto se tice EWS moze se deprogramirati, motori koji su bolji za ubacanje u e36 su m60b40, m62b44 BEZ VANOSA, i m62b46 iz x5 jer nemaju elektronsku klapnu gasa.
 
Član
V8 bilo koji u e36 je ogromna prepravka. Potreban ti je ili alpinin karter i pumpa ulja ili cybul kit, to je plug´ńplay ukoliko ne zelis varen karter ubacati. pedala kocnice (servo dobos) ti je potreban od e46, struja se mora prepraviti, hladnjak od 325 tds ili m3, x5 izduvne grane, lijeva se mora prepraviti, treba ti tanja osovina od volana jer originala udara u izduvnu, mjenjac ako zelis manuelni mora biti getrag 420 od tog motora ili inace ti treba adapter i specijalni zamajac. Nosac mjenjaca se mora prepraviti, kardan skratiti, drugi auspuh, stabilizator mora od 4 cilindra biti okrenut za 180 stepeni i onda dolazi iza prednje osovine. Kutija filtera zraka donji dio e34 540i gornji e38 740i. Nosaci za servo posudu se moraju osjeci i napraviti novi, alternator mora biti od 100a jer onaj od 140 udara u krak (krak ne smijes udarati cekicem i udubljivati jer gubis stabilnost) ABS blok moras premjestiti i napraviti nova crijeva. Kocnice moras takodje mjenjati jer su originalne kocnice premale cak i za 320i. Na saraf pasu naprijed 330i e46, nazad 328i e46. Ukoliko imas jos pitanja pucaj.
Hvala na obijasnjenju,zaista je mi je od koristi i drago mi je da postoji neko ko se stvarno razume u ovako nesto. Zanimam me da li se mora menjati most ili se mogu samo napraviti novi nosaci? Planiram da unutra stavim m62b46 motor
 
Top