bmw e36 nece preko 5000rpm

bmw e36 nece preko 5000rpm

Član
sta si jos mijenjao, nije valjda da si bio kod toliko majstora a samo kablove i svjecice zamijenili?
 
Član
Nemam neki konkrentan odgovor ali ako ti se isplati ići u tešanj
http://www.biznistesanj.ba/?fid=16592
kod ovog auto servisa nisam siguran da li bi mogao pogledati BMW da li radi sa njima
ali vrijedi pokušat.
 
Član
-Suki- je napisao(la):
sta si jos mijenjao, nije valjda da si bio kod toliko majstora a samo kablove i svjecice zamijenili?

brat bratu kod 5 majstora je bio 2-3 dana , nisu uspijeli rijesiti , a svjecice i kablove sam promijenio cim mi se taj problem pojavio , nije se nishta promijenilo pa sam odusto od toga sad mi opet pocelo ici na onu stvar da izvines :icon_smile:
 
Član
tipicni problem m40 masina ,kako ti kazes da ti trokira na 5000rpm .
u pitanju je bregasta poznat problem ,suki je vec naveo da je bregasta ,desavalo se vec vise puta kad su jos bili aktuelni motori da je taj problem se pokazo.
Promjeni bregastu i ostalo sve gori i rjesen problem .
ili nam uslikaj brgastu ,skini poklopac da se vidi bregasta

tipicni problem m40 masina ,kako ti kazes da ti trokira na 5000rpm .
u pitanju je bregasta poznat problem ,suki je vec naveo da je bregasta ,desavalo se vec vise puta kad su jos bili aktuelni motori da je taj problem se pokazo.
Promjeni bregastu i ostalo sve gori i rjesen problem .
ili nam uslikaj brgastu ,skini poklopac da se vidi bregasta
 
Član
cjevcica koja ide iznad bregaste se hoce se zacepiti i prestane prskati po bregastoj, najcesci uzrok su losa ulja, rupice u cjevcici su premale.
 
Član
-Suki- je napisao(la):
kad m40 pocne gubiti snagu na 5000-5500RPM onda nastaje prava m40 sumrak saga
sve pocinje sa jeftinijim i jednostavnijim rjesenjima tipa pumpa, regulator, dizne, senzor radilice, ECU, AFM, lamda sonda, katalizator,kablovi,finger,bombina...

oni hrabriji i sa malo vise love se upuste mijenjanje brgaste i hidropodizaca a oni najluđi zamjenu cak i vođice ventila ili odrade osvjezenje motora....
i to u 95% slucajeva rijesi problem (a kako i ne kad je sve zamijenjeno).

No sta je sa onih 5% slucajeva, onih 5% m40 motora koji i dalje trokiraju...jeda od tih 5% je bio moj i sve ovo gore sto je nabrojano je bilo zamjenjeno, motor otvaran dva puta,no konacnu dijagnozu ipak necemo stavljati na forum jer mi je suludo i van svake pameti takve stvari piskarati po forumima na kojim adobijem ban jer slucajno u zajebanciji opsujem boga, na auto forumu.

Vlasniku auta zelim puno srece i nadam se da ce rijesenje ipak biti neko banalno i jeftino.


LP

Ama gdje neces pisat dijagnozu, pa to je najzanimljiviji dio :icon_confused::icon_confused:

noke ce to brzo cenzurisati nemaj brige :lol:
 
Top