bmw e36 nece preko 5000rpm

bmw e36 nece preko 5000rpm

Član
pozz nisam uspeo nishta naci na forumu o ovom problema pa sam napravio novu temu
imam problem auto nece preko 5000 rpm , u voznji kad dodje do 5000 auto uzgubi snagu i pocne trokirati , trokira jedno 3-5 sec i opet normalno sve , dali je imao ko od vas slican problem, pomagajte braco zapalit cu ga :icon_mad: radi se od 1.6 motoru 73 kw m40 :(
 
Član
Bas ce ti neko pomoc preko foruma, idi majstoru il u servis, samo ce ti napisat 1000 glupi razloga, neko ce ti rec da zapalis auto, a neko da imas speru i da nece preko 5000 , ja cu ti samo rec nevozi iznad 3000 jer je gorivo danas pravo skupo
 
Član
Imao istu masinu u E30, tu sa 99 KS i isti problem. Kupio sa tim problemom i prodao kasnije, niko nije znao sta je.
 
Član
BART je napisao(la):
Bas ce ti neko pomoc preko foruma, idi majstoru il u servis, samo ce ti napisat 1000 glupi razloga, neko ce ti rec da zapalis auto, a neko da imas speru i da nece preko 5000 , ja cu ti samo rec nevozi iznad 3000 jer je gorivo danas pravo skupo

obiso sam svakog majstora u bijeljini i okolini bijeljine :icon_mad: ostao mi je samo na forumu da pitam mozda je neko uspio rijesit ovaj problem
 
Član
iskljuci protokomjer pa ga zavrti... (mislim da i on ima protokomjer)
zna on zezat mnoge stvari.. ako mogne bez protkomjera do kraja, tu ti je kvar
p.s. imas li plin slucajno?
 
Član
edoze je napisao(la):
iskljuci protokomjer pa ga zavrti... (mislim da i on ima protokomjer)
zna on zezat mnoge stvari.. ako mogne bez protkomjera do kraja, tu ti je kvar
p.s. imas li plin slucajno?

imam plin kad sam uzeo auto mogo je u blokadu i na plinu i na benzinu , jednom kad sam is'o za bg na autoputu ajd da vidim koliko moze ici na 5000 rpm mi je izgubio snagu ,popustio ga i normalno nastavio dalje
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Imao istu masinu u E30, tu sa 99 KS i isti problem. Kupio sa tim problemom i prodao kasnije, niko nije znao sta je.

nije auto bio kod mene ;)

Inace jako cest problem na m40 masini (poslije TDS-a najvece smece koje je BMW napravio)

Imao sam e36 sa istim problemom.
 
Član
-Suki- je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
Imao istu masinu u E30, tu sa 99 KS i isti problem. Kupio sa tim problemom i prodao kasnije, niko nije znao sta je.

nije auto bio kod mene ;)

Inace jako cest problem na m40 masini (poslije TDS-a najvece smece koje je BMW napravio)

Imao sam e36 sa istim problemom.
jesi uspio rijesit' :icon_question:
 
Član
Suki ja sam tog BMW-a imao negdje 2002-2003 godine :icon_biggrin:

Napisi u cemu je problem, ako nije tajna. Samo moj BMW nije htio nikad preko tih obrtaja, kao ovaj gore. Sumnjalo se na kraju na bregastu, jer kazu da se cesto potrose na tim motorima. E sad jel to bilo, ko zna, do tih obrtaja je sasvim ok radio.
 
Član
kad m40 pocne gubiti snagu na 5000-5500RPM onda nastaje prava m40 sumrak saga
sve pocinje sa jeftinijim i jednostavnijim rjesenjima tipa pumpa, regulator, dizne, senzor radilice, ECU, AFM, lamda sonda, katalizator,kablovi,finger,bombina...

oni hrabriji i sa malo vise love se upuste mijenjanje brgaste i hidropodizaca a oni najluđi zamjenu cak i vođice ventila ili odrade osvjezenje motora....
i to u 95% slucajeva rijesi problem (a kako i ne kad je sve zamijenjeno).

No sta je sa onih 5% slucajeva, onih 5% m40 motora koji i dalje trokiraju...jeda od tih 5% je bio moj i sve ovo gore sto je nabrojano je bilo zamjenjeno, motor otvaran dva puta,no konacnu dijagnozu ipak necemo stavljati na forum jer mi je suludo i van svake pameti takve stvari piskarati po forumima na kojim adobijem ban jer slucajno u zajebanciji opsujem boga, na auto forumu.

Vlasniku auta zelim puno srece i nadam se da ce rijesenje ipak biti neko banalno i jeftino.


LP
 
Član
zamjenu svjecica netrena pominjati u ovom slucaju jer je to isto kao da nekom neradi svjetlo a ti kazes ''a da nije sijalica''

ili samo ja mijenjam svjecice svako malo bez da cekam da auto stane na cesti?
 
Član
@sejo...

sta si sve mijenjao/gledao i jesi ikad probao (znam da nije preporucljivo) kad je hladan, upalis ga i odma zakujes prva-druga-treca i tad pretpostavljam ide u blokadu....

i jel ti se desava i na plinu i na benzinu?
 
Član
-Suki- je napisao(la):
@sejo...

sta si sve mijenjao/gledao i jesi ikad probao (znam da nije preporucljivo) kad je hladan, upalis ga i odma zakujes prva-druga-treca i tad pretpostavljam ide u blokadu....

i jel ti se desava i na plinu i na benzinu?

nisam nikad probo ga hladnog kovat' , na plinu mi detonira na 5000 na benzinu se gusi trokira , zadnji put mi je komplet crevo od zraka podero uzduz :icon_mad:
 
Top