BMW E36 Coupe Evolution

BMW E36 Coupe Evolution

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo jedan projekat, mozda nekima i poznat. Znaci BMW E36, covjek kupio davne '94. godine nov.
Evo prvo specifikacije motora:

Engine designation: S50US
Configuration: Inline 6
Capacity: 3.0L
Valvetrain: DOHC, 4 Valves/Cyl w/ VANOS variable timing
Displacement: 2990cc
Bore: 87 mm / 3.39 in.
Stroke: 85.6 mm / 3.37 in.
Max RPM: 7500 rpm
Induction Type: GT35R 1.06 A/R
Boost: 13psi street / 20psi track
Static compression: 8.5:1
Camshaft specs: Stock
Exhaust: JP Performance exhaust system
Intake: Custom 4"
Engine Management: AA software tuned for 91 octane
Boost control: BLITZ SBC-IColor / TIAL 38mm Wastegate

Evo kako je auto izgledao nov, te '94...
evo1.jpg

Prve prerade bile su BBS RC felge i crna maska.
evo2.jpg


Medjutim, kada je prvi put vidio prerade iz Hamanna, odlucio se da ide na taj stil, ali u to vrijeme vrlo tesko bilo doci do Hamann dijelova (u USA ih niko nije prodavao). Ali nekako se vec snasao i stavio Hamann DTM lip, Hamann, Hamann DTM wing i Hamman felge 18''.
evo3.jpg


Zatim slijedi Hamman stage 2 body-kit, kao i Turbo stage 1.
evo4.jpg


Onda je jedva kupio 19'' felge, jer prijatelj koji je uvozio Hamann dijelove je tvrdio da ne mogu stati na E36-icu, takodjer, stavljen je i Angel-eyes sa E39.
evo5.jpg


Slijedilo je skidanje Hamann body-kita i dizajniranje novog, po ugledu na Rieger Infinity 1. A i Hamman felge HM2 su sjele.
evo6.jpg


Poslije nekoliko razlicitih felgi, dolazi vracanje na BBS, ovaj put LM, felge su uvezene iz Njemacje, jer 19x11 LM nisu dostupne u Americi. Takodjer uradjen je jos jedan Turbo upgrade.
evo7.jpg


BBS Magnesium Race su felge za kojima je vlasnik godina zudio i pokusavao doci do njih i jedva ih je dobio iz BBS-a. Zamijenjen je i motor i to iz tadasnje aktuelne M3-ice (e46).
evo8.jpg


I na kraju, auto sad ovako izgleda, uradjen i Turbo kit na novom motoru, Garett GT35R.
evo9.jpg


Evo i video, doduse stariji je iz maja 2002. godine...
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/yMbWXDuqFbM&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/yMbWXDuqFbM&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
 
Član
ma moze se sve kad se ima kesh... ovo je za nas malo previse... mislim ovoliko izmjena i trosenja
 
Legend
neke slike su photoshop,radio ih jonsibal,znaci nije jedno te isto auto od pocetka do kraja,ali ovaj e36 coupe mi se uvijek svidjao i svidjat ce mi se,ma odlican:cool:
 
kupio novog i napravio ovo od njega , to mi je vec unistavanje necega sto bi moglo biti jako jako vrijedno , zamislite ga sad da je ovakav : prvi vlasnik , extra ocuvan , malo presao , 100% fabricko stanje :icon_eek:
 
Vernes_AMG je napisao(la):
kupio novog i napravio ovo od njega , to mi je vec unistavanje necega sto bi moglo biti jako jako vrijedno , zamislite ga sad da je ovakav : prvi vlasnik , extra ocuvan , malo presao , 100% fabricko stanje :icon_eek:

Ne znam sta si htio reci time, ali auto i jeste kod prvog vlasnika, malo preslo extra ocuvano itd. Samo sto je auto jedno 1892348 puta bolje, uostalom takvih ima koliko hoces... A ovo je tuning sektor, sta sam trebao naci neki takav na kojem nista nije radjeno i staviti i reci divite se :icon_question:
 
Htio sam reci , da ja to ne bi nikad odradio da je moj , jest on 10 puta ljepsi nego sto je bio , al ja bi ga ostavio tacno onako kakav je bio '94. cisto zbog toga , sto E36 coupe mozes naci gdje god hoces , ovo je mogao uraditi sa bilo kojom E36 ali nikad je ne moze vratiti u fabricko stanje. Razumijes sta hocu da kazem ?
 
olensoner je napisao(la):
Razumijem, vise volis fabricki izgled.
Ali nemamo svi isti ukus...

zato sam druze i rekao da je moj , vjeruj i ja vise volim vidjeti ovakav sredjen ali ipak covjek je kupio novog , da je fabricko stanje , vjeruj da bi imao fabricki primjerak kojem bi za par godina cijena rasla do nevjerovatnih brojki :icon_smile:
 
Član
onaj e36 sta je kupio nov nije bio ni M tech ni nista tako da ni za 45345 godina nebi dobio neku realnu vrijednost koja bi premasila cijenu novog modela tako da je sasvim razumno to sta je lik uradio :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top