BMW E36 325 TDS Problem, HITNO!

BMW E36 325 TDS Problem, HITNO!

Član
Pozz... Dakle... Problem nastaje kad auto prenoci tj. kad se dobro ohladi, Jako tesko pali, ponekad se zna desit da iz 10-11 pokusaja tek upali! Zamijenio sam grijace,provjerio sve zivo ali nisam bosch pumpu jos uvijek dirao!

Sta se desava, auto vergla i pri tome izbacuje crni dim, nakon sto upali ispod motora ostane solidna fleka od nafte! Ostatak dana ce paliti iz prve, sto bi rekli na "po" kljuca!

zivili!
 
Član
U TDS-a zna zezati senzor radilice a može biti i istegnut lanac ,kolega imao taj problem na e34 ,kad je promjeno lanac ,drugo auto ,a i on je kreno tako od filtera , grijača...
 

MTR

Član
djordjep je napisao(la):
U TDS-a zna zezati senzor radilice a može biti i istegnut lanac ,kolega imao taj problem na e34 ,kad je promjeno lanac ,drugo auto ,a i on je kreno tako od filtera , grijača...

nije to :D

evo ti broj 063/854-400 momak se zove Samir , nazovi ga i nek ti to sredi .

kod mog havera isti problem bio , sve promjenio , od lanca , zamajca , dizni , reparirao pumpu i isto sve dok nije kod ovoga otisao , eto zovi ga pa vidi
 
Početnik
pumpa ti vraca gorivo nazad i ujutro dok navuce drama..

stavi nepovratni ventil prije ulaska nafte u pumpu i rjesio si problem..
 
Član
Sa svih strana kojekakve informacije... te bosch pumpa, te grijaci, te kompresija neznam ni sam sta da radim...

Zaboravio sam napomenuti da auto poslije pali ko mina, dakle problem nastaje samo kod prvog paljenja nakon sto se motor dobro ohladi tj. kad prenoci!
 
Anais je napisao(la):
Sa svih strana kojekakve informacije... te bosch pumpa, te grijaci, te kompresija neznam ni sam sta da radim...

Zaboravio sam napomenuti da auto poslije pali ko mina, dakle problem nastaje samo kod prvog paljenja nakon sto se motor dobro ohladi tj. kad prenoci!

uzmi druze stavi mu nepovratni ventil na goruivo,kod mog burazera tako bilo,cim stoji preko 3sata nece da upali,ali kad upali u roku od narednih pola sata pali ko mina,nema sta nije mijenjao i dzidzica od 3,6KM mu probudi ponovo ljubav za cetverotockasem...
:icon_smile:
 
Anais je napisao(la):
Sa svih strana kojekakve informacije... te bosch pumpa, te grijaci, te kompresija neznam ni sam sta da radim...

Zaboravio sam napomenuti da auto poslije pali ko mina, dakle problem nastaje samo kod prvog paljenja nakon sto se motor dobro ohladi tj. kad prenoci!

isti slucaj na skodi 1.9D :D

hvala na odgovorima i meni je bilo od koristi ;)
 
Član
Ja na corsi imao isti problem, i resenje je bila samo generalna! Tako da ne mora da znaci da ce resiti problem tim sitnicama, ako je kompresija losa tj motor duva, nema mu spasa...
 

xrx

Član
Imao isti problem na fordu (i bas dobre mrlje po garazi ostavljao), svasta nesto radio (kompresija, bosch pumpa, grijaci, akumulator, filteri ) i na kraju bilo do anlasera...otisli neki zubcanici u njemu i nije mogao da zavergla kako treba a nafta skoro ziva na auspuh izlazila. Kad se zagrije malo motor, kompresija vise nije toliko jaka i onda je palio ko mina :)
 
Član
Anais je napisao(la):
Pozz... Dakle... Problem nastaje kad auto prenoci tj. kad se dobro ohladi, Jako tesko pali, ponekad se zna desit da iz 10-11 pokusaja tek upali! Zamijenio sam grijace,provjerio sve zivo ali nisam bosch pumpu jos uvijek dirao!

Sta se desava, auto vergla i pri tome izbacuje crni dim, nakon sto upali ispod motora ostane solidna fleka od nafte! Ostatak dana ce paliti iz prve, sto bi rekli na "po" kljuca!

zivili!

negdje ti je supalj sistem od nafte,pa nafta isucri udje zrak i onda ti se ubijes verglajuci dok se ponovo ne ozraci i ne navuce naftu do motora,
uprati odakle ti ta nafta iscuri i naci ces uzrok problema.
Preko dana ne stigne da sve iscuri pa onda i pali kako treba!
 
Top