BMW e36 320i 24v - M Technic

BMW e36 320i 24v - M Technic

Član
Nizak je 40 profil za E36 i 17". Treba bar 225/45.
Na starim 16" su bile 205/45 a 8J i taman je bilo, staviti 225/45 na 8.5J bi previse debelo bilo (vjerovatno bi i zadnje obrve diralo kad bi neko sjedao), odignut bi puno bio, ovako sa ovom gumom bude lijepo izgledalo a i uvuceno pod obrvu, mozda malo vani bude :) Vidit cemo kad se monitra, imaju gewinde pa cemo podesiti sto bolje mogne, bit ce slika druze :)
 
Član
OK. Zbog fabricke dimenzije gume samog auta, profil te sirine gume bi trebao biti barem 45 i zbog kilometar sata i svega. Ovo ce biti extra samo zbog izgleda jer je E36 sam po sebi ponizak pa ce ga mnogo lakse biti zakucati u pod, naravno, pripaziti na karter, ponizak je.
 
Član
OK. Zbog fabricke dimenzije gume samog auta, profil te sirine gume bi trebao biti barem 45 i zbog kilometar sata i svega. Ovo ce biti extra samo zbog izgleda jer je E36 sam po sebi ponizak pa ce ga mnogo lakse biti zakucati u pod, naravno, pripaziti na karter, ponizak je.
Eh to da sto kazes, izgledom ce sigurno biti vrh, jedino moze biti problem to spustanje, jer je dosta nizak na pragovima, sa ovom gumom ce to dosta u pod ici :) Vidit cemo sve, a karter sigurno, pogledat cemo naravno. Poslikat cu sve, pa objavim tokom sedmice :) LP
 
Član
Pragovi ce vrlo lako da struzu na neravnoj cesti kod blatobrana ako se zakuca, a pitanje da li ce guma biti pod rubom.
 
Član
Ja ovo znam iz iskustva, naravno, na malo neravnijoj cesti treba mnogo paziti. Ivicnjake neka zaboravi ako ide da to bude TO.
 
Član
Nizak je 40 profil za E36 i 17". Treba bar 225/45.
To ide samo uz tvorničke postavke vješanja i pravilnu širinu i ET feluge , tačnije 225/45 napred za šestake , 215/45 za četvrtake i 245/40 nazad za sve , ali uz ovu širinu i ET , 205/40 je jedina dimenzija koja može stati a da ne zapinje
 
Član
To ide samo uz tvorničke postavke vješanja i pravilnu širinu i ET feluge , tačnije 225/45 napred za šestake , 215/45 za četvrtake i 245/40 nazad za sve , ali uz ovu širinu i ET , 205/40 je jedina dimenzija koja može stati a da ne zapinje
Jedino ce se sa ovim gumama moci voziti, a da ne zapinje nazad :) Vidit cemo sve kad se monitra...
 
Član
Danas stigle jos 4 gume, dimenzija 205/40 Yokohama. Hvala Ljuboje! ;)
Felge se sutra, prekosutra lakiraju komplet u srebrnu boju, pa ide monitranje za koji dan. :D
gsdgs.png
LP
 
Poslednja izmena:
Top