BMW e36 318i

BMW e36 318i

Poz :) da vas pitam imal iko iskustva ili zna oko ove tipe BMWA e36 318i.. znaci sa plinom i to ? kako se auto ponasa i tako neke stvari , drug mi ima 1.8 nije nesto jak kao drugi a trosi isto.. pa sad kad bi iso na to da ga kupim sta obavezno da gledam?
 
Član
Gledaj drzi li radnu temperaturu, da li su posle voznje tvrda crijeva od rashladnog sistema. Imao drug e36 318i pa se namijenjao na njemu dihtunga glava, 2 glave i na kraju motor kompletan pa ga prodao :)
 
Član
na e36 posebno obrati paznju na pragove,gledaj prednje amortizere jer su zara novi,visko ventilator zna da zakaze,90% njih na plin izbacuje ulje iz kartera u usisnu granu..obicni plin na tom motoru nelezi fino dosta ga zagusi i ako je vec zagusen....ja licno sam se namjenjao protokomjera,step motora i svijecica neznam ni broj vise sve dok nisam sekvent ugradio...
 
Član
u e36 imas 318i i 318is
ovaj drugi je dosta zivlji a potrosnja je otprilike ista
kome puse crijeva i slicno, ako je glava uredna, nije dobro ozracio sistem, na motoru ima saraf za ozraku
protokomjer ce od detonacije obicnog plina crknut, jedino ako je sekvent
ako vec gledas na plin, kupi 2.0, nije previse skuplja registracija a auto je super, masina je bolja i rijetki su problemi s njom, potrosnja je u litar a ide puno bolje
pragovi, podovi su im mana, i gledaj da nije motan oko bandere
a u pravilu ti je 2.0 malo jaci i s opremom, 1.6 i 1.8 su najcesce goli
dizela nemoj
 
Uredu :) znaci dizel otpada dobro.. imam ovog havera on vozi istog samo 1.8 ma nije zadovoljan trosi mu.. a ne ide kao sto ide 2.0 318i , pa cu gledat.. morat cu trazit nesto.. vase upute su mi pomogle kad budem poceo gledat auta :D hvala..
 
Član
1.8is (m42) je dosta dobar motor, ja ga imam trenutno u autu, presao sam sa njim oko 30 hiljada, ima sekvent plin i radi bez problema, samo redovni servisi, i motora i plina.
 
Član
Ma bio tds, nista spektakularno snagom i performansama a slusas kako drobi pod haubom...potrosnja je isto povelika
ja bih uvijek sestaka, 2.5 24v trosi oko 12-13 gradske i 7 otvorene a tih 192KS ne mozes poredit sa nekih 115 iz 318i
a pitaj druga koliko trosi taj 318
Ako ti nije puno dat za registraciju a ganjas plin, ja bih uvijek isao na veci motor
i da, napatit ces se dok nadjes pristojnu e36icu
 
http://www.olx.ba/artikal/19594451/bmw-e36-2-0-24v-moze-zamjena/

ovaj bmw je dobar , bar kako mi se cini preko slika

edit : edoze : kaze trosi mu bruku a 1.8 opet jest bmw.. al ne ide , kosto od jednog havera kojeg znam iz vidzenja ima 2.5 ma ubi znaci bmw kako ide.. leti , samo mu treba krila stavit i poletit ce.. et kako djeluje xD a sad je najgore sto je svaki bmw na piku sa njim je divljanjo :S a ja ne bi nesto da ga kupim i da ja sve moram promijenit da imam :S
 
Poslednja izmena:
Kao sto edo kaze 325i je mjera,ako znas da vozis,ako ne lako ce te preteci guzica.Ja sam vozio jednog,bio je kao nov,leti auto :D ,prodan za 5500 km prije par mjeseci.
Lijep ko lutka :D
10672248_754286704632010_5338744392323983443_n.jpg

10365986_696614370399244_6476636290573656286_n.jpg
 
Nije bio moj,vec od prijatelja,ali cesto sam se vozio s njim,ponekad ga vozio i tako.Nije normalno koliko je taj covjek bio picajzla,auto u pola zime cisto,i s vana i iznutra,nikad nije nista lupilo na njemu na trapu ili nesto slicno.Mislim da ce trajati jos 20 godina :D.
 
Top