BMW e36 316i problem sa zashladnom tekucinom

BMW e36 316i problem sa zashladnom tekucinom

Član
imam problem sa rashladnom tekucinom non-stop mi negde nestane iz boce od hladnjaka :S radi se o BMW e36 316i 92. god kad sam ga kupio curila mi je voda na boci od hladnjaka zamijenjena je boca bilo je dobro to sve jedno mjesec dana i opet poceo gubit vodu ... ondesem ga kod majstora sto vari hladnjake uradi on to sve zavari pokrpi i kaze da je crijevo za povrat vode bilo zacepljeno( boca je u sklopu sa hladnjakom) ajd ok uzem hladnjak kuci da ga namontiram nespem vodu u njega upalim on povrati i pravi mi pritisak u crijevima :S e posto sma cuo da je glava motora problem na tim 1.6 motorima odem do mehanicara , stavi mi on drugi hladnjak da probam vozat 2-3-4 dana ako nebude valjalo da radimo glavu
i vozo sma ga tako ne pravi pritisak u crijevima ali mi nivo vode cudan
kad ugasim auto sad npr. ocu pogledam koliko vode ima odvrnem cep voda dole negde pri dnu boce i polako se pocinje dizati ... ja nazovem mehanicara on kaze "ma negledaj na to nije to nishta TAKO TREBA" aj ok majstor je valjda zna :S dok prije par dana sam primjetio kad se malko agrsivnije vozi ( do neki 3-3.5 milje obrtaja) sishti mi iz hladnjaka i vidi se da para izlazi , razmishljam da odem opet da mi zakrpe hladnjak ali bojim se ako se zakrpi opet ce pravit pritisak u crijevima i ode 40-50 km u nepovrat dali neko od vas zna sta bi moglo biti ,

tremeratura na sredini 90 steni stoji ne mrda sa sredine ulje ne trosi ne dimi a sto sam primjetio da voda na auspuh izlazi kad malo jaci gas se da (razumijem da voda izlazi malo kad sam na benzinu ali na plinu :icon_question: )
 
Dzeniii je napisao(la):
Dihtung glave motora , nista drugo

da je dihtung, grijao bi mu se.. on kaze da mu je temp stalna tj. 90C... ;)

moguci uzroci gubitka rashladne tecnosti su: veliki hladnjak, mali hladnjak, dihtung glave, napuknuce glave, gumena crijeva, vodena pumpa i drugi spojevi rashladnog sistema... dobro provjeri sve spojeve, crijeva.. napravi niz testova da mozes sa sigurnoscu znati gdje je problem, da ne skidas glavu ako u njoj nije problem ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
Dihtung glave motora , nista drugo

da je dihtung, grijao bi mu se.. on kaze da mu je temp stalna tj. 90C... ;)

moguci uzroci gubitka rashladne tecnosti su: veliki hladnjak, mali hladnjak, dihtung glave, napuknuce glave, gumena crijeva, vodena pumpa i drugi spojevi rashladnog sistema... dobro provjeri sve spojeve, crijeva.. napravi niz testova da mozes sa sigurnoscu znati gdje je problem, da ne skidas glavu ako u njoj nije problem ;)

bio sam neki dan kod jednog mehanicara samo bmw-audi radi kaze da je imo takav slican problem i da je covjek sve izmijenjao i opet gubio mu vodu dok nije glavu zamijenio bila napukla (mana njihova :S )
 
Top