bmw e34 525i m50 benzin i plin

bmw e34 525i m50 benzin i plin

Evo ovako da postavim jedno pitane ako je neko mozda imo slican slucaj!ugradio sam skoro u svog ljubimca sekvent plin radi se o 525i 24v motoru.
Problem je sledeci,primetio sam da mi auto trsoi previse benzina i ako radi na plin znaci samo ga benzin palim dok se zagrije on prebaci na plin i to e to,mada sam i primjetio da mi nekad nevuce kako treba i onda odjednom potegne ko blesav i zna da malo ko trokira na leru kad radi na plinu!i juce odjednom stade neprima gas na plinu a plina ima nestalo mi bilo benzina:icon_question: naspem 5l upalim radi opet i na benzinu i na plinu nikako mi nije jasno kakve veze ima plun za benzinom sto ga bilo nestalo ko da trosi i benzin i plin pa mozda zato i nevuce kako treba?pa se setim iskljucim dzek sa pumpe u gepeku dok je radio na plinu i probam ga auto cupa ko ludo nakon 2km ugasi se morado ponovo ustekat dzek od pumpe da bi radio!!
Zvao majstora sto je ugradjivo rece mi da dodjem sutra pa reko opet da vas pitam jel iko imo takav slican problem??
Da nagalsim plin je sekvent marke Zavoli
 
koliko konja ima tvoj BMW :icon_question:
jer postoje isparivaci od 140 konja koji su namjenjeni za motore do 140 konja i oni su najjeftiniji drugo male su ti dizne od plina zbog toga svega auto ti nece radit na cisti plin mada mora da radi i postoji mogucnost da nije dobro mapiro ECU od plina tj. slabu ti smjesu uradio ;)

i da te pitam ko ti je ugradjivo plin ????
 
auto je 141kw a da je isparivac ili dizne nebi mi cupo onako dobro kad sam bio izkljucio dzek sa pumpe od benzina!i ljepo je radio na plinu tada jedino da ga nije dobro mapiro!

radio ga u doboju zoka se zove lik!!
 
Član
Zoka gore preko puta Modexa :icon_biggrin:

Druze moje vidi sa njim ako ti ne uspije rjesit on idi na Zabljak Marko gas i problem rijesen.
 
ma valjda ce rjesit nego sam postavio ovdje pitanje da vidim da li je neko slican imo takav problem:icon_sad:
 
Zoka je i meni radio sto se tice ugradnje i cijene ugradnje to je ok ali malo je akljav sto se tice servisa rezervnih dijelova stelovanja itd. od dijelova nista nema na stanju pa cak ni mali filter od 5 KM kamoli onaj veliki za dalje da ne pricam
a imas garanciju ganjaj ga dok to ne sredi da valja nije ti dao bezze 2 godine garancije ;)
 
hehe to si upravo meni je 2 dana radio auto nikad zavrsit malo je neodgovoran al nadam se da ce srediti!!:icon_confused:
 
sad doso od majstora crko kompjuter od plina za veliko cudo, cekam novi da ubaci do veceras pa ce valjda biti ok!;)
 
eto to sam se i ja i majstor takodje cudili kako,jos cekam da se ugradi novi nisu ga imali na stanju pa tek u ponedeljak!
 
Član
Radio sam kod zoke plin na svojoj E39ci

Prvo otodji kod njega i neka ti podesi temperaturu paljenja plina jer on koristi samo DEFAULT mape tako da nista ne podesi po autu, ja sam isao brat bratu 10 puta dok nije sve na svoje doslo!!!
Ako ti trokira kada prvi puta prebacis na plin to je do temperature paljenja ILI SVJECICA (meni bilo isto odem kupim nove svjecice i problem rjesen)
Ovo ti govorim iz iskustva dok ti je auto kod njega (jer znas sta treba uraditi da dodjes na red kod njega i kakav je).
 
da u poptunosti si upravu,isto mi zatrokira kad prebaci na plin prvi puta i temperatura negdje kad postigne oko 30 stepeni,kako je kod tebe podesen?i koje si uzimo svjecice?
 
Top