Bmw e34 525i 24v

Bmw e34 525i 24v

Imam problem ujutru kad palim auto,upali naravno na cvoku radi 2 sek ljepo i onda od jednom stersu obrtaji na 500obrtaja trese se sav hoce ugasi i kad mu dam malo gasa par puta dodje opet sebi i radi kako treba i pali normalno,nece samo kad je totalno hladan!
Lerlauf ventil do sad vec 2 puta cistio a zadnji puta nekad pre 3mjeseca!
 
Član
cekaj radi ti normalno onda padnu obrtaji na 500 i ti dodas par puta gas i onda opet radi normalno?
to normalno jel podrazumjeva cok da radi recimo iznad 1000 rpm?
 
upalim ga radi iznad 1000obrtaja i onda naglo padne ispod i nakon malo davanja gasa smiri se radi na koliko treba obrtaja al radi malo nemirno i kasnje kad postigne radnu temperaturu sve ok!
 
Član
Imas kao ventil ispod grane i na njega meni se cini dolazi dzek jedan sa dva kabla, onda sa gume one sto ide na klapnu gasa (leptir gasa) odatle crijevo ide na njega i sa njega ide drugo crijevo na usisnu granu tu ispod , to je iza leptira gasa. Kad je auto ledeno ventil se otvori i zrak moze da prodje proz ventil direktno u usisnu granu i tada ti se obrtaji povecaju jer motor moze da dobije vecu kolicinu zraka nego kroz leptir. kako se auto grije taj se ventil postepeno zatvara i daje sve manje i manje zraka da prodje i tako polako spadaju obrtaji dok se on u potpunosti ne zatvori i onda auto radi samo preko leptira gasa. Taj ventil te moze zezati i raditi ti te probleme dok je auto ledeno ako nesto sa njim nije uredu ili sa senzorom koji njemu salje koliko je ugrijan motor, sad ne znam da li on ima u sebi senzor ili je sistem na vodu kako se voda grije prolazi kroz njega pa se on zatvara, nisam bas upucen na tom motoru koji je sistem coka, ali on ti vjerovatno pravi te probleme na jutarnjem radu sto ti padnu obrtaji i ima te probleme sa radom dok je leden.
 
Hvala ti druže na odgovoru sutra cu skinuti granu pa ga probati ocistiti pa ako opet bude probat čak zamjeniti ako bude bio za uzeti,a ako nije možda čak i senzor temperature na bloku što imaju dva jedan plavi za sat i jedan drugi isti odma pored njega sto daje znak kompjuteru pa možda on nevalja sutra cu malo pogledat bolje!
 
Top