BMW E34 525i 24v ugradnja turba

BMW E34 525i 24v ugradnja turba

Veliki pozdrav ekipa, odlucio sam malo da se informisem sto se tice ugradnje turba u jednom od moja dva bmwa e34 m50b25 :) Naime, ne zelim sklapati auto za trka i natjecanja nego jednostavno volio bih da ima snagu kao originalni M5. Imajuci u vidu da su M50 motori pokazali jako pouzdani i izdrzljivi sto se tice turbo ugradnje, uzeo bih EBay turbo T03/04 sa svim komponentama. Neko mi rece da mi treba obavezno bakarni dihtung glave a ovo ostalo moze ostati kao sto jeste, ja cu da pripremim motor za toga bice sve ocisceno oprana glava motora vec su djelovi kupljeni za zamjenu svih dihtunga teflona itd.. Mene zanima da li ima razlike izmedju keramickog ili bakarnog dihtunga glave ? Dobio bih na tockove oko 280ks sa cime bih ja bio prezadovoljan.. a u cilju mi je da sto vise sacuvam motor a i pritisak od 0.5bar je vjerujem za njega nista
 
Ne trebaju nikakve prepravke jos bolje nema vanosa a ljudi i sa vanosom gdje je ECU 10x teze uraditi pa ugradjuju.. moze 0.5bar sve stock ide bez problema
 
Član
niko nije rekao da ne moze nego ti govori da je najmanji problem oprati glavu i pouzimati dihtunge .. utvrditi pritisak i protok pumpe, presjek crijeva, flow rate injektora .. kad ga namiris gorivom tek onda dalje .. vems cesto koriste na takvim setupima .. ako uopste si racunao da ti treba standalone ..
 
Top