Bmw e34 525 24w Pregrijava se

Bmw e34 525 24w Pregrijava se

Član
Uzeo sam bmw-ea 525 24v vanos 192 ks , prodavac kaze sve zamjenuto na autu, prilozio mi racune od 800km pocetkom augusta sve uradjeno( visko, dihtung glave , svjecice ,kablovi, ulje filteri , i bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla )
Covjek sa njim isao na more u C.Goru
i ja ga uzmem prije nekih 15dana odem po njega u Banja Luku , probam , auto sve ok , uz Dabrac vracajuci se kuci sve ok , dodjem skoro kuci u Jajce , odjednom auto pocne da gubi gas , samo pukne nesto i onda ok , nastavi vozit .
Dodjem kuci ugasim auto , nakon 2-3 sata krenuo malo do grada da se provozam , sjednem u auto , na kljuc nista , vergla ali sastavit nece nikako , pozovem druga da me pogura , kad upali na guranje , ali upalio ali nece gasa NIKAKO bukvalno NIKAKO , dadnes gas on se ugasi, dok se nije zagrijo 2-3 min onda ajd prima gas nekako , i neznam do cega je , odem do pumpe naspem goriva oko 20litara , kad ono ok , vuce auto nista ne puca vise , ali opet kad sam stao ugasio auto , i opet sjednem da upalim nece , upalim opet na guranje i bez problema ide .. Pitanje sta je sto nece gasa , sto nece da pali normalno bez problema ?
drugi problem vozim neki dan kuci s posla , kad odjednom poce temperatura u crveno ici i otisla je skroz u crveno , na tabli pise KUHLWASERTEMPERATURE ( po mome poznavanju Njemackog ) hladenje temperature vode , stanem na parking , ventilator okrece kao lud , ali temperatura ne spada nikako , u kabini nema grijanja nikakvog temperatura u crvenom ali grijanja nema , samo hladenje ..
Kaze laik majstor otiso dihtung glave .
molim vas pomagajte neznam sta cu od sebe , i od auta
svaku pomoc bih cjenio .
 
Član
e drug imo iste simptome, isto tako sve precesljo i pregledo i ispostavilo da je samo falilo vode;)

eto pogledaj ako vec nisi

edit: rijec je o e34 520 24v
 
Član
imas saraf, ne znam tacno gdje je na ventilasu... negdje oko viska treba bit...da ozracis sistem hladjenja, mali sarafic, mislim na termostatu... pustis da izadje zrak, kad pocne voda izlazit, zavrnes,... ugrij ga na radnu temperaturu, i cuvaj se vrele vode, rukavice;)
pa vidi kako ce se ponasat
bmw-ove treba odzracit, mada, mozda ti to ne bude rjesenje problema, al nadaj se da jest (99% da jest rjesenje vezano za pregrijavanje, za gubljenje snage ne znam)
provjeri i ulje, mozda mijesa vodu i ulje ako je glava
 
Član
Odvezi kod nekoga da ti ozraci, taj auto je bas gadan za ozraciti, ako se ne razumes. Ili zovi nekoga ko se bar malo razume, imaju cini mi se 2 cepica za ozraku, ne mogu se setiti tacno gde, jedna na hladnjaku a druga na nekom crevu.
 
Član
Ja u Jajcu nemam kome odvesti auto to je problem odvezo bih ja to odma jučer da sam imao kome.
Snagu ne gubi naprotiv normalan je .
Na sipci je normalno ulje bas normalno, Ali kada se otvori cep na motoru gore se vidi nesto poput majoneze nesto zgrusano u tom smislu nesto bjelo.
 
Član
Vjeruj da i ne čačkam , parkiran je ispred kuce , radi njega pješačim , ili idem busom na posao , fan sam bmw-ea
ali poslije ovoga čisto sumnjam !!
mjenjo bi ga sad za neko kulturno auto normalno.
 
Član
nije kriv BMW.....

BMW vozis ili ako se jebeno razumijes u aute ili ak sve sam sarafis, ili ako imas novca za postenog majstora da ti ga odrzava.
Nzalost (ne zelim da te vrijeđam ili slicno) ti ne ispunjavas nijedan uslov.

To je jako zahvalan auto a sto se tice odrzavanja ja taj motor rastavim na parkingu iz zajebancije.

Mislio sam u Mrkonjic ovaj vikend, skoknuo bi do Jajca svakako nisam odavno bio ali sam odgodio odoh malo na stazu u zaluzane.

Vlasnik ti je uvalio auto jer niko ne prodaje auto nakon posteno odrađenog servisa, prosli majstor ga je vjerovatno izjebao i istresao iz gaca pa je ovaj rijesio da se rijesi auto...jbg..zao mi je.

Jel imas plin?
 
Član
Zaboravio si jos jedan uslov suki, ako imas para pa vozis novi bmw, tad ti majstor i nece trebati, niti moras da se razumes.
Jbg auto ima 20 godina , i zna se kako je sve vozen do sad pola poprecke pola ravno tako da ne treba kriviti bmw.
 
Član
Nema plin
prije sam vozio Bmw-ove na plin , ali vise ne. samo cisti benzin
I nisam neki znalac Bmw-ea kao sto i sam kazes upravu si nema sta ..
ali jbg volim Bmw , lezi mi to i eto .
 
Član
dellas je napisao(la):
Zaboravio si jos jedan uslov suki, ako imas para pa vozis novi bmw, tad ti majstor i nece trebati, niti moras da se razumes.
Jbg auto ima 20 godina , i zna se kako je sve vozen do sad pola poprecke pola ravno tako da ne treba kriviti bmw.

e za nove tek treba majstor !!!
 
Član
I majstor i dubok đep.
ajd pustite ta novopečena čuda !
Fatajte se moje 5ice
kako da rjeism problem
 
Top