Bmw e34 520i 24v problem

Bmw e34 520i 24v problem

Član
Zdravo ljudi :D dugo me nije bilo a i u međuvremenu mi se nick promjenio al hajde nije to problem,nego imam problem sa autom,tacnije ujutru kad je hladan nakon 2-3 minute rada digne ler na 2000 hiljade to odprilike traje minut-dva,ako ga ugasim tada dok mu ler divlja jedva upali opet,nekad znam verglati po nekoliko minuta,prije se desavalo jednom u par dana to,sad je svaki put kad je hladan,inace radi ko sat,ne trokira ne trza miran je u leru i ne cuje se,svasta sam pokusavao kad digne ler,iskljucivati sve senzore,lambdu,senzor bregaste,senzor teperature zraka,senz temperature vode,protokomjer ali ni na sta ne reaguje :/ nasao sam video na yt u kojem je ista situacija,kod mene ima i sekvent plin i ni na njeg nece da upali kad mu se to desi..
 
Član
Vjerovatno elektronika.

Ja sam imao slican problem, kada upalim auto, obrtaji sami rastu i spustaju se, a papucica gasa mi ne reaguje, ako je stisnem do kraja onda se auto mogao jedva pomjerati.
Par puta ga ugasim uplaim i sve radi.

Uglavnom, kod mene je problem bio obd kabal, radi "sigurnosti" sam izvadio obd kabal, nakon sto sam vratio obd sve radi kako treba. A greska koju je prikazivalo na laptopu (dijagnostika) jeste elektronska blokada motora.
 
Top