BMW E30 M42

BMW E30 M42

Član
Zdravo svima, evo i ja da predstavim moje auto. Kupio sam ga ljetos, nakon dvije godine cekanja i trazenja. Bio je u losem stanju sto se tice trapa i struje. Promijenjeno je dosta djelova sto se tice motora i vjesanja a najmanje neceg esteckog ili povozljivijeg :D sportskog...kako god
auto je 1989 godiste
1.8 16v, 140ks(imao nekad)
otvoreni diferencijal i mjenjac od 1.6
sicevi od z3m-a
replike alpina 15"
pozadi h&r opruge a naprijed fabricke kidane
gasni amortizeri 45mm :)
m-tech 2 volan
m-tech rucica mjenjaca
otvoreni filter vazduha iliti pecurka :)
U planu imam strut-ove i vjesanje da napravim da bude kako treba jer nisam zadovoljan. Motor jeste dobar ali mislim da se moze jos izvuc iz njega. Evo par slika

22.jpg

23.jpg

29.jpg

40.jpg

42.jpg
 
Član
ova koza na sjedistima koda je dotrajala i bilo bi dobro odraditi sva sjedista u boju tapacirunga..
 
Član
Sjedista prodajem 200eura za kes ili mijenjam za e30 mtech siceve, pa evo ovim putem obavjestavam jer jos nemam dovoljno postova za oglas :)
Koza na sicevima je fabricka i u super je stanju, ali ne moze biti kao nova posle toliko vremena(nema potrebe za presvlacenjem). Zadnja klupa ce ubrzo da ide napolje, dok ne vidim sta cu.
 
Član
Fin bimmer, jos malo spustanja bi mu godilo, i plan sa sicevima je extra, jer mu ovi ne stoje bas najbolje ;)
 
Član
ma naravno da bi valjalo jos spustanja, mada nije toliko ni podignut koliko izgleda jer su mu bankine tj dio ispod vrata ofarban u crnu boju(ne znam zasto).
u planu takodje imam prednji i zadnji most od 2.5, stelujuce amortizere i neke sitnice sto se tice estetike ;)
a za motor idalje sam neodlucan, pa cu vidjeti da li da radim ovaj moj ili da stavljam 2.5...ali najvjerovatnije ce biti ovo drugo :)
 
Član
kad sam ga kupio radio je na tri cilindra...promijenio kompjuter, bobinu, svjecice, mali i veliki servis...protokomjer je "stelovan" i kablovi su prispjeli za mijenjanje ali eto kao sto i rekoh jos ne znam za sta cu se odluciti...
 
Član
od cega je prednji lip?

Felge su 15''x7J all around sa pravljenim poklopcima ili ??

AUto je prelijeo, sjedal arjesavas to mi se sviđa...jos samo odluci da li full shadow line li chrome line jer ovo ovako izmiksano je bzv :)
 
Član
-Suki- je napisao(la):
od cega je prednji lip?

Felge su 15''x7J all around sa pravljenim poklopcima ili ??

AUto je prelijeo, sjedal arjesavas to mi se sviđa...jos samo odluci da li full shadow line li chrome line jer ovo ovako izmiksano je bzv :)
Felge jesu bas kao sto si napisao, 15" 7J sa pravljenim poklopcima. Odlucio sam se za shadow line, mozes vidjeti na predzadnjoj slici
 
Član
a da sad vidim mislio sam da je neki odsjaj, bravo to te ja pita....

sad jos smooked farove...:cool:

jesu felge ET11 ili ET12??

i nisi mi rekao za prednji lip, sviđa mi se...od cega je?

BTW: cini mi se da su felge ET11 sa nekih 7mm distance naprijed :icon_rolleyes:
 
Član
prednji lip ce vjerovatno biti vjecita misterija, nemam pojma, takvog sam ga kupio...kao da mi misli citas prijatelju...smoked su mi u planu
ET12 cini mi se
 
Član
da da ET12 posto su replika...

pa e30 moze otici samo u jednom pravom pravcu, a vidim da ovaj ide u dobrom....
nakon smokeed mislim da ces trebati pragove od Touringa....i mislim da ce to biti to...

evo jednog iz HR koji se kod mene odrzava i ima samo 90kkm na satu :D
320i
original Alpina felge 7x15 all around
IS lip
Touring pragovi
eibah 40/50
Bilstein amorti
Chrome line

grill3.jpg



ako se odlucis na slaganje smooked farova predlazem da budu BOSCH jer na Helli to gubljenje vremena.

evo kako sma ja slozio svoje BOSCH... znaci moze se i izgleda kao original.

379088_315177758501877_770520001_n.jpg



nego reci mi vidim pise 140ks (imao nekad)...jeste to nesto radili na motoru ako nije tajna...

ako je samo gljiva stavljena onda si upravu, imao je 140KS sad ima manje :D
 
Član
Ma imao nekad u smislu da je daleko od fabrickog stanja motora, gljiva je stavljena da makar u vece obrtaje ima jaci zvuk nego visko :lol:
a mislim da je zbog tih "majstora" sto su cackali protokomjer, podeseno za veci dovod vazduha pa sad sa tom gljivom imam zvuk kao da sam trubice stavio(nije onaj duboki klasicni sto se dobija sa tom promjenom) tako da sam prijatno iznenadjen :)
Za smoked sam se cuo sa likom sa hrvatskog foruma, tako da trebam organizovat prevoz toga(jer kod nas u cg niko ne radi sematsko kidanje lima, a plsticne krstove ne smijem pravit jer ovdje nema te plastike koja bi trpjela tu temperaturu)
Sto se tice pragova ne bih nista stavljao jer su mnogo vise naglaseni tockovi bez njih i agresivnija je linija (lijepo je imati m-tech2 body kit, ali po meni promasena investicija jer ima puno boljih stvari za radit na autu od toga). Boja na autu je akrilna tako da se sjaj vrlo malo moze zadrzati posle poliranja pa bih trebao i to sredit :)
Uvodi se novi euro pa cemo vidjeti kako ce ic stvari :D

PS Volio bih da imam broj ove boje sto je na ovoj kocki koju si postavio...lijep auto
 
Član
:icon_smile:

boja je OEM BMW ..kod i ime iste je:

252 Calypsorot / Calypso Red Metallic Red

koristi se i dan danas sve do MINI-ja recimo....


pozzz

sto se tice krstica, lijepo makazama z alim isjeces od 0.8lima i ofarbas u crnu matt kao i ja sto sam i sve 5 :)
pa niej to bozije slovo.
 
Top