BMW E30 320i

BMW E30 320i

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Najprije jos 1 pozdrav za sve tunere...

eh ovako...ovih dana kupujem staru kockicu i to povoljno moglo bi se reci...
naime...imam 19 godina i jos od prije 5-6 godina zelio sam sebi kupiti neko starije auto koje je nesto znacilo u proslosti i restaurirati ga te tunirati po svom ukusu... mislio sam se izmedju folcike, princa, moskvica i drugih..kad mi onda oci stadose na jednu lijepo ocuvanu kockicu iz Orasja :)

elem...prvo sto zelim da uradim, to je tapacirung citavog auta (pokupio vec brojeve telefona sa foruma od Esmera i Kenana)

Molio bih vas ako neko od vas zna kako to ide sa pravljenjem kabrioleta...ova kockica je sa 4 vrata..

1. kako to ide po zakonu sto se tice papira saobracajne i sl...posto nakon projekta kockica bi trebala imati 2 vrata :)

2. jel neko zna nekog dobrog majstora ili radionu koja to radi? (moze i neki bilder da nek odvaljuje :D)

3. LSD Doors, kazu imaju neka od 800KM...nisu problem pare nego prvo hocu da vidim kako to sve radi i jel mi se svidja, ako mi se budu svidjala mozda nekad u buducnosti uzmem ona od 1.5k EUR

4. Jel neko zna nekoga ko dobro radi oko interijera sto se tice drveta, konzole, instrument table... ?

5. Fin mehanicar da zamijeni kugle i krajnice te da popravi malo hrdje odozdo sto ima i ako treba jos nesto da se zamijeni i sredi ? (posten)

6. Da li ima negdje u BH radionica koja izradjuje body kitove po zelji ili bar dijelove (branike spojlere...) i ima li neko link od nekog shopa koji ima finih takvih gotovih dijelova..

Kockica nece izgledati papanski nit sta slicno..nego bi trebala da izgleda elegantno i lijepo te da plijeni paznju :)
Znaci, novac nije toliki problem, ali opet trazim normalne ljude koji me nece praviti idiotom i budalom i zakidati k'o majmuna...


P.S. sada vozam rav4 i citroen c5 (kad maznem kljuceve :D)
i svaka cast liku koji me je neku noc sa golfom uzeo na tackanju...smao jos vam fale krila na tim golfovima..polako ljudi xD
 
Član
3. LSD doors mozesh vidjeti kod Madzida (Iceman) i Veke (Veko Skoda) kao i josh nekih momaka sa foruma kad bude neki meet ili neshto slicno i vidjeti da li ti se svidja ili ne ...

4. Za presvlacenje instrument table , siceva , tapacirunga bi ti preporucio ESMERa iz Visokog broj tel si rekao da imash , ako ne poslat cu ti na PM .

5. Za mehanicara pitaj Schumi-a , Muhu itd itd ugl . ove sto vozaju BMW

6. Za body kit se obrati momku pod nadimkom Spico007 ( http://www.bhtuning.com/thread-14725.html )

1 i 2 ne znam :D

Eto toliko od mene :cool:
 
Član
okee.. hvala :)

zvati cu esmera da vidim jel on radi instrument tablu..mislim jel ubacuje drvo ili metal u nju u vidu ukrasnih lajsni... a svakako sam kontao raditi kod njega tapacirung jer vidim da ga hvalite na sva usta :)
 
Član
opa odlican izbor ja ti puno ne mogu pomoci sto se tice informacija :icon_smile: ali to sto pocinjes je odlicno svaka cast sretno u radovima nadam se da ces brzo zavrsiti :icon_smile: obavjestavaj nas i jos jednom sretno ;)
 
Član
Evo da i ja kažem koju pošto me jaro spomenu :D
Ja imam kockicu nešto jače od godinu dana i krivo mi je što nisam uzeo 2.5 nego 1.8,kad bih opet kupovao bila bi to 2.3 ili 2.5,nije loš ni 2.0 ali ne može prismrditi 2.5
Za mehaničke radove sve vrste je dobar majstor Ramo,pola grada njemu vozi auta,čovjek se bavi isključivo BMW-om duži niz godina.Također ima dosta sitnica plastikica i toga što uvijek treba,a tu je i Samir iz Butmira isto radi samo BMW..
Inače,dosta ambiciozno si zamislio projekat i nadam se da ćeš uspjeti u svemu,mada mi nerealno djeluje to pretvaranje u auto sa 2 vrata i cabrio hehe trebaće brdo para,vremena,živaca,znoja da se to ostvari i nadam se da si bacio na papir i malo skontao kako stvari stoje da te kasnije ne zaboli glava..
 
Član
Schumi je napisao(la):
Evo da i ja kažem koju pošto me jaro spomenu :D
Ja imam kockicu nešto jače od godinu dana i krivo mi je što nisam uzeo 2.5 nego 1.8,kad bih opet kupovao bila bi to 2.3 ili 2.5,nije loš ni 2.0 ali ne može prismrditi 2.5
Za mehaničke radove sve vrste je dobar majstor Ramo,pola grada njemu vozi auta,čovjek se bavi isključivo BMW-om duži niz godina.Također ima dosta sitnica plastikica i toga što uvijek treba,a tu je i Samir iz Butmira isto radi samo BMW..
Inače,dosta ambiciozno si zamislio projekat i nadam se da ćeš uspjeti u svemu,mada mi nerealno djeluje to pretvaranje u auto sa 2 vrata i cabrio hehe trebaće brdo para,vremena,živaca,znoja da se to ostvari i nadam se da si bacio na papir i malo skontao kako stvari stoje da te kasnije ne zaboli glava..

a probat cemo nesto da skontamo...ja bih volio da to fura na cabrio..bilo kako :)
a sto se tice para..ja sam kontao odvajati nekih 500-600KM mjesecno na kockicu pa dokle stigne :D
hvala ti za ove ljude i ako mozes da mi das njihove brojeve ili neki kontakt na PM ili ovako...

hvala jos jednom
 
Član
ej ljudi hvala vam veliko
nisam ni ocekivao ovoliko odgovora na temu...

evo dogovorio sam se sa covjekom, idem u petak ili subotu da uzmem kockicu...ide registracija prvo pa onda lagano sredjivanje :)

za car shop tuzla sam vec cuo i vidio ovu staru stranicu i imam vec par dijelova u vidu :)

glavna stvar koju zelim da uradim u narednih mjesec dana dana je tapacirung i da ukinem zadnja 2 vrata :)

i dalje trazim nekog finog limara pa ako neko zna nek se pls javi...

P.S. prodaje li iko 2 prednja sjedista ali da se mogu sklapati radi ulaska/izlaska zadnje klupe ?
I jos nesto, ima li na nasim autootpadima anci onog finog mahagonij ili orahovog drveta (ukrasne lajsne) ili ima li toga negdje kupiti ?

pozz jos 1 za sve i veliko vam hvala...
 
Član
v1l4 je napisao(la):
ej ljudi hvala vam veliko
nisam ni ocekivao ovoliko odgovora na temu...

evo dogovorio sam se sa covjekom, idem u petak ili subotu da uzmem kockicu...ide registracija prvo pa onda lagano sredjivanje :)

za car shop tuzla sam vec cuo i vidio ovu staru stranicu i imam vec par dijelova u vidu :)

glavna stvar koju zelim da uradim u narednih mjesec dana dana je tapacirung i da ukinem zadnja 2 vrata :)

i dalje trazim nekog finog limara pa ako neko zna nek se pls javi...

P.S. prodaje li iko 2 prednja sjedista ali da se mogu sklapati radi ulaska/izlaska zadnje klupe ?
I jos nesto, ima li na nasim autootpadima anci onog finog mahagonij ili orahovog drveta (ukrasne lajsne) ili ima li toga negdje kupiti ?

pozz jos 1 za sve i veliko vam hvala...

A zasto jednostavno nebi skinuo i poravno zadnje steke , jer ako hocesh da pravish coupe-a mislim da ce ti bezveze biti zadnje leptir staklo :icon_biggrin:
 
Član
DiAbLo je napisao(la):
A zasto jednostavno nebi skinuo i poravno zadnje steke , jer ako hocesh da pravish coupe-a mislim da ce ti bezveze biti zadnje leptir staklo :icon_biggrin:

pa izgleda da ce tako i biti :) :) :)

samo mi trebaju onda nova sjedista prednja koja se mogu sklopiti radi ulaza/izlaza zadnje klupe..

a jel onda ima frke sa papirima tj saobracajnom ? xD
P.S. jel enko zna gdje se moze u SA odraditi tehnicki pregled al da su malo laksi sto se tice pravila xD
 
Član
2 prednja sjedista dosta ocuvana 600 maraka
zadnje sa naslonom za ruku i glavu 200 maraka
crni tapacirunzi kozni 300 maraka
i dalje sta god ti treba pitaj

i jos da ti kazem ako kontas na kuckicu pomalo ulagati pare neces nikad imati nista jer ce ti pojest previse para a da se nes ni snac dje su otisle ova moja je vec izasla 9000km a nije ni na pola gotova
druga stvar pravljenje kocke od 4 vrata praviti coupe ili cak cabrio ZABORAVI obe verzije nije pametno radi X stvari ko prvo taj var ce ti na kocki pucati uvjek zbog uvijanja sasije a cabrio nes nikad napraviti jer ce ti punuti popola cijelo auto
i kolko sam skuzio nemas pojma o cemu pricas zato bolje ti je cuvaj te pare koje imas za nekih 5-6 ooo maraka mozes da kupis kulturan e30 cabrio pa da dalje radis na njemu sa mnogo manje novaca koje bi inace dao u ta sranja oko nemoguce prepravke da te novce das u sredjivanje auta

i ta drvenarija u kocku i limovi nekakvi to je ko da govno na tablu stavis
a lambo vrata bolje bi ti bilo da dub otpilas i zakucas u krov jer to nikako ne stoji na kocki ako nije cabrio a i onda nit smrdi nit mirise

eto samo mojih par savjeta i kritika nemoj da se ljutis samo govorim iskreno i onako kako je
 
Član
Ovaj nas bmwscaner je brutalan do bola ali cojk ima pametnih

i j abih ti rekao da ne diras vrata i da samo skines brave i lijepo to odradis, mada bi i to prije toga lijepo odradio u photoshopu da vidim kako izgleda, nekad izgleda skroz ruzno

e30 sa cetvera vrata treba polako i pmaetno raditi jer mozes napraviti nesto sto ce ti proruzniti auto a ne uljepsati jer je malo zeznuta za estetiku, onu s dvoja vrata je puno lakse raditi

ako ces raditi tapacirunge i unutrasnjost od glasfibera, to ti mozemo i mi isto odraditi, za sve info pisi nam na mail ili na 061 654 319, a mozes i tapacirunge poslati u TZ i mi da ti ih brzom postom vratimo u SA po zavrsetku radova da se ne vozas do tuzle, samo das tacne dimenzije

za pocetak bi ti ja rekao, da vidi kvalitetne gewinde/portsko podvozje, obrvu za farove/produzenje haube, angel eyes, lijepe stopke i lip spojler naprijed i nazad te lijepe pragove i spojler na gepeku te na zadnjem vjetrobranu

ako budes ostavio lakiranje za 2-3 mjeseca da radis mozda ti mi mognemo ponuditi da radis kod nas airbrush ili neko lijepo dvobojno lakiranje ali sa super mustrama koje se rade na zapadu, pare iako ti nisu problem nece biti velike, racunace se satnica od majstora plus materijal kojeg mozes i ti kupiti

Zavrsi prvo spolja sve pa onda idi polako prema unutra, moras razraditi plan, cak i ako imas pare sad na kamari za sve, brzina kupovanja i rada ce te sjebati, neces imati vremena da sve razmotris da sagledas i tako

ja mislim da i sa kesom tebi kao obicnom potrosacu treba 6 mjeseci da sve opcije vidis i sagledas i da probas uraditi auto kako treba, zato ne zuri, a uz pomoc nekoga ko se time bavi za 2,5-3 mjeseca mozes auto zavrsiti i mozda uhvatiti koje styling takmicenje pred kraj sezone

Pozz
 
Član
evo par primjera kako treba izgledati kocka sa 4 vrata da bi to bas fino izgledalo i da ne pojede previse para

E30Limo1(Medium).JPG

e30_tuning_040.jpg

e30.jpg



i kako god okrenes za sredjivanje do neke razine dakle da to bude onaku u priliku kvalitetno i vozljivo ( pogotovo ako zeliš jači motor) spremi bar jedno 4-5000eura i nikad neces biti gotov jer kocka je rupa bez dna uvjek te vuce na jace vise i bolje :)
 
Član
prvo sry za malu inaktivnost (ubi me fax) xD

hvala vam za prijedloge i stvarno ih cijenim i postujem :)
scanner jest malo ostar ali zna covjek sta prica :)

elem...nasao sam neki dan tj stupio u kontakt sa radionom koja se iskljucivo bavm pravljenjem cabrioleta i kaze frajer ja ti to mogu odraditi uzet lovu al nije cabrio za to auto nit ce to kako treba ispasti i uvijek ces imati problema..

tako da za sada cabrio otpada :) ostaje mozda ova opcija da skinem steke sa zadnjih vrata...maybee (u ovom slucaju onda stavljam LSD)

prvo sto zelim uraditi jeste upravo tapacirung...jer nije mi bitno ocel se neko okrenuti za autom ili ne nego da je meni unutra lijepo udobno i kako treba :)

ove tuzlake nase bih molio da mi posalju neki vid prdracuna ili ponude za stopke, angel eyes, i ako imaju neki body kit ili barem prednji zadnji spojler i pragove koji se uklapaju fino zajedno i koji idu zajedno :) naravno spojer na gepek mi takodjer treba... dzenanvilic@gmail.com

uglavnom hvala vam ljudi mnogo pa vam se javim za par dana cim mi ova frka prodje :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top