BMW E30 320i Pomoć pri kupovini

BMW E30 320i Pomoć pri kupovini

Član
Po slikama vidi se da je guma na usisnoj grani puknuta pa ljepljena sto je problem naci ispravnu, a i ako nadjes cijena ce biti visoka. Moraces je sam praviti. Drugo pregledati limariju u kakvom je stanju, da nije gnjil. Pregledati zadnje mulde, prednje mulde, pod, gepek i slicno, sto se gleda kod svakog auta kad se gleda limarija. Trap nista posebno, provozati da se vidi da ne kucka sta ili ne lupa u prednjem ili zadnjem trapu, da ne bruji sta.
Motor pogledati vodu kakva je i ulje kakvo je, jer u m20 zna da pukne glava motora pa da pomijesa ulje i vodu, ako je cisto ok je onda. Pogledati protokomjer koji se nalazi na kucistu filtera da li je otvaran i prckano po njemu. Ako jeste onda vjerovatno ima problem sa velikom potrosnjom jer su neki majstori to "pokusali" da nastelaju ili poprave neki od kvarova i vjerovatno kod 90% ih ne uspiju i onda trose a ne idu. provozati auto, ako bude trzuckalo kad se vozi po gradu na niskim obrtajima i ne mozes gas umiriti nego uvijek cima kad hoces da umiris i vozis recino na niskim obrtajima tada ima problem sa kablovima svjecica, vjerovatno dotrajali a i uzasno su skupi a i nema ih novih uzeti, barem kod nas... to bi ti pomoglo da jos spustis na cijeni auta, iako se kablovi mogu staviti od drugih auta. ali pomogne kad se radi o cijeni auta. To je ovako ugrubo i opcenito sta bi treba vidjeti...
 
Član
Hvala ti puno na odgovoru, a ako ima jos neko nesto za dodati neka slobodno napise, i samo mi reci kakva bi potrosnja otprilike trebala biti ?
 
Super Moderator
preko gume navuci kvalitetan raychem komad i kad se fino ugrije stopi se sa gumom i eto ga :)
 
Član
meni na fotkama izgleda nekako istrosen, nista posebno nisam primjetio osim prednjeg blatobrana na limariji al nekako je sav umoran
ovo je starija masina sa k-jetronicom, nvova je sa motronicom i ima 3kW vise
vidi jel motana oko bandere, ostalo se sve moze rijesit osim krakova koji bjeze, kita koji otpada i slicno...to se na kockici ne isplati rjesavat
 
Član
meni na fotkama izgleda nekako istrosen, nista posebno nisam primjetio osim prednjeg blatobrana na limariji al nekako je sav umoran
ovo je starija masina sa k-jetronicom, nvova je sa motronicom i ima 3kW vise
vidi jel motana oko bandere, ostalo se sve moze rijesit osim krakova koji bjeze, kita koji otpada i slicno...to se na kockici ne isplati rjesavat
Gdje ti druze vidjeh ovdje K-jetronic, bmw je imao samo u e21 K-jetronic e30 su svi sa elektricnim anjspricom...
 
Top