bmw e30 318 prokuvo

bmw e30 318 prokuvo

Član
Posjedujem bmw e30 318 standardna kockica sa karburatorom, e sad imam problem kad sam ga uzeo dizala mi se temperatira,reko vjerovatno kazaljka otisla jel vecinom u njih odu te kazaljke....onako malo ga probavao i na trecem kilometru mi se samo ugasi ja mislio nestalo goriva odem kupim, medjutim prodje sat-dva slucajno pogledam na filter i vidim pun goriva u upali iz prve, dodjem kuci i pipnem crijeva od termostata crijevo koje dolazi iz hladnjaka i ide ka termostatu je mlako ona ostala se ne mogu pipnuti vrela...skinem termostat vidim on skoro pa zatvoren,odem stavim ga u serpu sa vodom i da prokljuca da vidim da li ce se otvoriti i nista,reko sigurno termostat. U međuvremenu nadjem vecu pukotinu na hladnjaku na cijevi gdje dolazi guma,posto nisam imao drugi postavim od bmw 320i hladnjak sa onom plasticnom bocom ,prosli je imao cep na sebi pa u njega sipao...pomijenjam sva crijeva od vode dobro postezem,jedno crijevo je bilo vise od hladnjaka njega osjecem i malo ga spustim da bude ispod nivoa hladnjaka.stavim drugi termostat,naspem vode provjerim nigdje ne curi sve normalo odem provozem se i opet pocne da dize temperaturu...vratim se kuci otvorim cep sa one plasticne boce ono samo buknu u kuhao tako nekih 2 minute...prodje sat vremena dolijem malo vode sto je izasla on normalno upali...sta moze biti,jedino neznam za visko al on mi je normalan,teze se okrece rukom,kad se auto ugasi stane u pola kruga-krug...da li je neko imao slicnu situaciju...ili sta bih moglo biti..
 
Top