BMW E21 restauracija

BMW E21 restauracija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
bmwscaner je napisao(la):
hm.. ako kontas m20 ubacivati u spica moras imato kompletne trapove od 323 nosace auspuha ovo ono itd... malo kentre ima ali moze se trapovi od e30 nepasu tako da to zaboravi a ako te zanima i ako to imas u planu mogu ti ih nabaviti za male pare cca 200 do 300 maraka komplet a ima i jedna skoljka ali neznam kolko bi bila para bio je 318i u njoj i nema papire ali bila je ok kad sam zadnji put gledao
javi se ako ti sta treba mogu svasta da nabavim tj sve sta treba za bmw :)

To je na dugu stapu... Prije te adaptacije me ceka adaptacija pino vaznijih stvari od auta koji ce biti sakupljac prasine i ukras u garazi. Ako budem radio, svakako cu raditi sa original i novim dijelovima za trapove (imam liniju iz Graza za nabavku), s tim sto sam sa E30 planirao preuzeti samo vece diskove i kociona klijesta radi lakse nabavke i transporta. U svakom slucaju hvala na ponudi, bude li sta trebalo javicu se...

Zaboravio sam napisati da je auto bio daleko od toga da je kompletan. Osim razvaljene unutrasnjosti i el. instalacije, te zahvata na motoru od stajanja na autu su falile gotovo sve lajsne, jedan far je bio neodgovarajuci za balonku sijalicu, jedan zmigavac puknut, poklopac kasete je bio pukao, skoro sve sijalice, neki prekidaci, dio table sa osigiuracima, poklopac rezervne gume i prostirka u gepeku, rez tocak, dizalica, oba poklopca za farove, neko je bio uvalio akumulator od 72 Ah koji je pikao i kiselina je pojela nosac za akumulator, trapovi rasuseni od stajanja, amortizeri procurili, dosta kojekakvih drzaca, plastika, ruckica,drikera itd, cak je i napojni kabal od anlasera bio prekinut pa ga je neko samo upleo. Sve nabrojane dijelove sam na srecu usipo naci, mehaniku novu a ostale dijelove naravno poloven po otpadima i dvoristima sirom Bosne.
 
Član
Super odrađen projekat a ako ti opet zašteka auspuh hehe moje iskustvo govori da možeš naći na Brnjacima kod Kiseljaka tip ima origigi dijelove Barbić, Ja sam za 525e našao kod njega origigi njemačke prednji zadnji lonac i srednji a nije ih bilo ni za naručit kod naših ;), puno sreće u nastavku :icon_smile:
 
šakal40 je napisao(la):
Super odrađen projekat a ako ti opet zašteka auspuh hehe moje iskustvo govori da možeš naći na Brnjacima kod Kiseljaka tip ima origigi dijelove Barbić, Ja sam za 525e našao kod njega origigi njemačke prednji zadnji lonac i srednji a nije ih bilo ni za naručit kod naših ;), puno sreće u nastavku :icon_smile:

Naravno da sam provjerio i kod Barbica, on moze naruciti od E30 pa novije, za E21 nije imao nista, a meni se nije dalo cekati... U svakom slucaju doci ce na red i original izduv... Hvala na informaciji!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top