BMW E21 restauracija

BMW E21 restauracija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovaj projekat sam postvio i na druge forume, pa je red da postavim i na ovom.
Auto BMW E21 315, 55 kW, na dan kupovine presao 70800 km, starost 28 godina.
Slike na dan kupovine i otvaranja garaze, auto 6 godina nije paljen niti je iko usao u garazu:
[attachment=11819]
[attachment=11820]
[attachment=11821]
[attachment=11822]
[attachment=11823]

Zamjena podne obloge. Stara hrdjava je bacena napolje, ubacena druga, prepravljena od BMW-a E30. Motor upaljen, uradjena struja (radila samo sirena):
[attachment=11824]
[attachment=11825]

Poslije ovoga uradjeno je sljedece:
- zamjenieni difoni
- uslajfani ventli
- poravnata glava i hidrotestirana
- dihtung glave
- vodena pumpa
- kaisevi
- selen blokovi
- kugle
- krajnice
- spone
- 4 X amirtizeri
- gumice balans stange
Sve je radjeno original dijelovima soim amortizera koji su Monroe Gasmatic
-

Na proljece auto otisao kod limara:
- komplet farbanje sa 3 vrste zastite
- zamjenjeni prednji blatobrani
[attachment=11826]
[attachment=11827]
[attachment=11828]
[attachment=11829]
[attachment=11830]
 
Član
extra auto...super sto si ga spasio od sigurne propasti...btw..vidio sam ga jos negdje ali mislim da je bilo i fotografija kad je sve zavrseno...ajd postavi i koju kad si sve uradio na njemu!!!
...svaka cast za projekat...samo nastavi tako!!!
;););)
 
Limarija zavrsena, auto utovaren na kamion i pravac na montazu auspha. nazalost kompletan auspuh nije bilo moguce naci u BiH, nabavka vani zajedno sa ostalim dijelovima nije bila problem ali je bio problem transport u tom trenutku, tako da je montirana kombijacija lonaca od E30, Dodexovih lonaca i cijevi. Cim se ukaze prilika bice montiran i original komplet auspuh.
Dok je auto bio kod limara, sva sjedala su odnesena na tapeciranje u kombinaciju tekstil eko-koza, boja identicna originalnoj. Felge reparirane.
[attachment=11836]
[attachment=11837]

Montaza karambolki, farova, stop svjetala, lajsni, sve ostalog, komplet unutrasnjosti itd itd...
[attachment=11838]
[attachment=11839]
[attachment=11840]
[attachment=11841]
[attachment=11842]

Zavrsetak montaze, pranje motora, promjena ulja u motoru, svih filtera, promjena ulja u mjenjacu i diferencijalu, montaza novih Michelin Energy guma, reparacija karburatora, fino stimanje motora
[attachment=11843]
[attachment=11844]
[attachment=11845]

Auto registrovan, projekat generalno zavrsen, u medjuvremenu zamjenjen komlet kvacila (Sasch), ugradjen radio Blaupunkt Bristol 27 (godiste kao i auto). Neke razne slike...
[attachment=11846]
[attachment=11847]
[attachment=11848]
[attachment=11849]
[attachment=11850]
(Octavia iza BMW-a je moja svakodnevna vozilica kao i srebrena Astra G koja se vidi negdje u pozadini, ne Astra H koja je prva u redu)
 
Jos malo slika i spremanje pred zimski san na kraju sezone
[attachment=11851]
[attachment=11852]
[attachment=11853]

[attachment=11854]
Jos neke slike iz naredne godine i slike koje su drugi slikali...
[attachment=11855]
[attachment=11856]
[attachment=11857]
[attachment=11858]
[attachment=11859]
 
Član
svaka cast tako treba kad se benga radi nek se radi temeljito ajkule su prava kolica 323 mi je nesto najsladje sta sam provozao ima ovde jedan kod nas prodaje se ali 10 godina stoji parkiran izgled xtra ali odozdo ga ufatilo gadno a ima ih par sa slabijim motorima zrelih za restauraciju ali....
SVAKA CAST
 
[attachment=11860]
[attachment=11861]
[attachment=11862]

I to bi otprilike bilo to... Na autu su se radile neke manje sitnice (montaza antene, jos neke sitnice itd).Auto je prije vise od mjesec dana pripremljen za zimsko odmaranje i parkiran u garazu do proljeca. U opcijama je jos jedan projekat, opet BMW E21 318i, 82 god. I vlasnik, presao 90 000 km, bez boje, samo sto ovaj put ne bi bila klasicna restauracija u fabricko stanje kao ovaj, nego ubacivanje nekog M18 motora iz E30, mozda 2.0 ili cak 2.5 sa mjenjacem, spustanje (kracim oprugama), siroke gume i alufelge, mozda neka metalik boja, diskovi i klijesta sa E 30, uraditi modran audio sistem, kopirati izduv sa 323i sa dva odvojena zadnja lonca, i ostale preinake za jaci motor. Jedino sto me odbija je prilicno losa limarija, podovi, pragovi i nevidljivi dijelovi pa je sve pod velikim znakom pitanja. Da mu je limarija kao sto je bila kod ovoga bijeloga sa fabrickim voskom na sebi (bez imalo korozije zahvaljujuci sto je godinama stajao daleko od snijega i soli u provjerenoj garazi). Ako se odlucim na to, radio bih opet iskljucivo original i novim dijelovima, osim motora naravno...
 
Član
hm.. ako kontas m20 ubacivati u spica moras imato kompletne trapove od 323 nosace auspuha ovo ono itd... malo kentre ima ali moze se trapovi od e30 nepasu tako da to zaboravi a ako te zanima i ako to imas u planu mogu ti ih nabaviti za male pare cca 200 do 300 maraka komplet a ima i jedna skoljka ali neznam kolko bi bila para bio je 318i u njoj i nema papire ali bila je ok kad sam zadnji put gledao
javi se ako ti sta treba mogu svasta da nabavim tj sve sta treba za bmw :)
 
Super svaka cast, jako lijep BMW...Fino odradjena restauracija, bez fusanja koliko se moze vidjeti na slikama...Sa srecom...:cool:[/align]
 
Član
Bembara je extra ispala restauracija u pravom smislu te rijeci.
Bas bi volio da se prihvatis i tog drugog projekta,to bi extra izgledalo sigurno gledajuci tvoju pedantnost..Ako bude taj projekat,samo nek motor bude sestak,za ostalo je lako :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top