Bmw 530d nece da upali!

Bmw 530d nece da upali!

Ovako, prije nekoliko sam kupio bmw 530d znaci sve je ok bilo, vozio sam se s njim normalno...I jedno jutro kad sam htio da upalim, nece, zovem ovog sto sam uzeo auto, rekoh sta je sa autom nece da upali, kaze pogledaj bjelu kutiju ispod volana(dolje u slikama prikazana), ja odem do auta skinem plastike ispod volana, i steker na kutiji sto je otkopcam malo naspricam sprejem, probam ponovo da upalim nije htio, tek od treci put pali...I tako sam ostavio auto, odjavio ga..Jer mi nije bio potreban imao sam sta da vozam i pored njega, i kad sam biou Bosni zena trebala da pomjeri auto nece da upali ponovo, i jos gore nema nikako struje(lampice nit bilo sta nesvjetli)
Sad nasao vremena, trebam da prijavim auto, evo cjelo podne se mucim, al nista, znaci prvo sjeo sam u auto pokusao nece, onda sam probao na kablove, opet nista, ponovo se vracam na kutiju, nju malo dirno, auto se opet mjena, pocelo sve da blica kad hocu da upalim,znaci nevergla nego samo struja se cuje tik tik tik..
Sad neznam jbg, sta bi moglo da bude,nerazumijem se puno oko struje..
Jel imao ko kakvi slicni problema?

img0173qo.jpg

By ernad_tt at 2012-07-18
img0169bf.jpg

By ernad_tt at 2012-07-18
img0175fc.jpg

By ernad_tt at 2012-07-18
 
Član
druze odi kod nekog elektricara da ti potvrdi spojeve na ploci meni se znalo isto to desavati na ventu znaci nema nikako struje msm znao mi se i u toku voznje ugasiti
 
Član
To skljocanje se meni desilo kada mi je akumulator otkazao "CRKO"!
Samo skljoca i blica sve na tabli.Probao 2 puta upalim nece, ostavim auto sutra dodjem s majstorom nov akku i sve kao prije!
To na kraju sto si napisao tik tik tik me navede na napisem ista u temi, mozda ti pomogne mozda ne.
 

rs6

Član
to je centrala ( zaboravio sam tacno cega )

zna trzat ( cvakce ) kad je slaba struja, ili ako je vracana kilometraza sprzi joj neke segmente pa pucketa ....
 
Hm,neznam jbg, vidjecu danas da pokusam upaliti ponovo preko kablova al jaceg nekog akumulatora, jer preko mog passata mi nije uspjelo, jer ima dosta vise snage ovaj u bmw..Meni je sad bitno, da znam isto za sta je ova kutija?:icon_rolleyes:
 
Član
To ti je kompjuter od tzv. blokade motora (wegfahrsperre). Vjerovatno i jeste u tome kvar pa auto nece da pali, jer ne prepoznaje kod kljuc. Najbolje bi bilo da dodje neko ko ima dijagnostiku da ti pobrise sve greske, zatim ponovo zaverglaj i vidjet ces koju pravu gresku imas, ali nema sta drugo biti nego taj EWS ecu. Glavni ECU nece dozvoliti da se motor startuje sve dok ne dobije informaciju od EWS da je kod kljuc ispravan...
 
Ja u cijeloj prici ne svatam ovaj dio "zovem ovog sto sam uzeo auto, rekoh sta je sa autom nece da upali, kaze pogledaj bjelu kutiju ispod volana(dolje u slikama prikazana)" , znaci buraz za usi tog majmuna pa nek on cacka i pravi vidis da zna o cemu se radi :icon_eek:
 
Član
pa nije mu prodao nov auto :lol:
garancija vrijedi dok se pare ne izbroje, barem je tako kod mene, za papire i legalnost ja mogu garantovati, a za polovan auto nema garancije, samo dobra volja
 
Ma ne spada to u garanciju nikakvu ako znas sta te mucilo i prodas auto i ne kazes takvo nesto , nema smisla nikakvog al et danasnji narod je pogan do zla boga
 
Član
pa u to ne mozes biti siguran niti sa sigurnoscu tvrditi, kako bi ti dao garanciju na polovan auto ili na polovnu gumu kako?
ako sam ti ja prodao auto u ciji sam motor nasuo ulje 90 pa kada izmjenis po prvu puta ulje nece auto da upali onda ok, ali ovako, elektronska komponenta crkla, ko to moze znati da ce se desiti?
 
Član
ali ovdje je taj prodavac znao o cemu se radi, trebao je barem reci nemam ja pojma sve je bilo uredno kod mene a ne reci POGEDAJ BIJELU KUTIJU ISPOD VOLANA pa tacno ga treba objesit...sorry na off al' morao sam
 
Član
Da samo je covjek znao sta je njega zezalo i htio je koliko toliko da pomogne.Znas kad bi neko kupio auto kad bi prodavac rekao sve sto je mucilo auto... Tebi on ne prepoznaje kod kljuc, negdje ne sto gubi kontakt.Ako si u Sarajevu znam par ljudi koji to mogu rijesiti taj problem.Ako nisi, raspitaj se da li u tvojoj blizini ima neko ko se bavi auto elektronikom, da ga skopca na kompjuter i vidi u cemu je problem.Ako imas kod karticu, pokusaj izguglati kako se bmw pali preko koda (Ako postoji ta opcija).Sretno.
 
Član
kokakola ti je napisao sta trebas uraditi i od cega je taj ecu.
unosom u guglo dobijes da je to poprilicno cest problem kod bmw-a
https://www.google.ba/#hl=bs&q=bmw+steuergerat+ews3+problems&oq=bmw+steuergerat+ews3+problems&gs_l=serp.3...4230.5787.0.5944.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1c.aHbV-6Cwhkk&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=bc26d0bf8d454de2&biw=1280&bih=801
 
Top