BMW 530d e39

BMW 530d e39

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Red je da predstavim i sadasnje vozilo, svaki savet dobrodosao...

Nakon prodaje 330d, ni jedan auto mi nije legao kao on, pa je odluka pala na bmw opet. Lomio sam se izmedju rovera 75 i e39-ke... Iako Rover izgleda modernije, atraktivnije, sa vise stila, jednostavno nije to taj osecaj, kad sednes u e39 sve drugo ti postaje nebitno.

Auto sam uzeo od visegodisnjeg vlasnika koji ga je pre 6 godina uvezao.

Godiste - kraj 99/ prva reg 2000
Motor 3.0 135kw - manuelni menjac

Oprema:
elektro paket (osim sedista), el.siber, dig.klima, sarzer, tempomat, mf ///M volan, ///M rucica, full koza, xenon sa prskalicama, park senzori...

Kada sam ga uzeo amortizeri su bili u uzasnom stanju - toliko losi da sam mislio da se i trap raspada, klima nije radila i bilo je jos par sitnica za sredjivanje. Zamenom amortizera i guma dobijen je vec drugi auto, trap je bez trunke lufta nego je sve zvonilo zbog amortizera. Uradio sam servis i na red je dosla klima. Nikako nije htela da proradi pa smo lomili glavu do cega moze biti jer smo svaki deo menjali i ustanovili smo da ne radi zbog senzora spoljasnje temperature! Na tabli pise -40 i auto 'nece' da ukljuci klimu :) Odradjeno je i ciscenje sedista, koza je u top stanju. Skinuo sam katalizatore, sva 4 fabricka su bila na njemu pa auto sad ima neki cudno rezak zvuk, kao da je benzinac velike kubikaze... Ostaje da zatvorim egr, i da zamenim ventil na turbini i nadam se potpunom uzitku u voznji.

Sve u svemu jako sam zadovoljan za sad, evo i par slika:















 
Član
Prvi izbor je bio automatik ali sam zbog dve stvari odustao, prva sto je to ipak dosta star auto, a druga je ovo:




Razlika u potrosnji automatika i manuelca nije bas mala...
 
Član
E39 je meni uvjek bio san i uzivao sam u tom autu.
Do sada po meni najbolje auto sto sam posjedovao.
Uzivaj drug i dosta slika.
 
BHT Ovisnik
Sa srecom,mene drama privlace automatici. Ja nisam vjerovao kolika je razlika voziti e46 i e39,e39 bas brod. Gledao sam sebi da ga uzmem umjesto pezoa,ali jednostavno pre mali izbor benzinaca u nas, 3.0i niti jedan, 2.8 većinom stari i potroseni pa sam odustao. Nek je sa srecom,vjerujem da ce te sluziti.
 
Član
Evo da dignem temu malo iz mrtvih...
Predhodnih meseci smo se ovaj bmw i ja malo druzili, a malo ratovali, pa na estetici i nisam puno radio. Naime radio sam vise na meganici: trap, nosaci motora, dizne, termostat, provera i ciscenje turba, ventil na turbu, xenoni i balasti i gume. 3.0d je sjajan motor i svi ga kuju u zvezde, malo trosi ide opasno sve to stoji ali mora ponekad i da se ulozi nesto to svi kod nas zaborave :)
Evo par svezijih slika:




IMG_20150815_162647.jpg








Zatim sam stavio lajsne presvucene u bruseni AL foliju, moje sam sacuvao ako nekad ove dosade.

IMG_20151017_152237.jpg

 
Član
Odlican primjerak ovo sa folijom je super ispalo nekako modernije izgleda i ove felge su mu super ne znam postoji li ovaj model al vece da su..:)
 
Član
Ne postoji, felne su idealne za zimski set jake su bas, a pristaju mu jer auto deluje onako fabricki.
A folija ne izgleda kao na slikama, uzivo ima ovakvu teksturu



@Davor_ E da si mi ranije rekao, sta sam dioda mogao kupiti zasvako rame sto sam zamenio na trapu :)
 
Član
E jbg i ti druze kao da ne znaš sta ti lajkove o komentare donosi!! A i realno koja riba se pali na ispravan trap i funkcionalan motor!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top