BMW 520i trza u voznji ??

BMW 520i trza u voznji ??

Član
ZELA GTI je napisao(la):
Ako su dizne skroz spekle, nema ti pomoći od ultrazvčnog. Meni je auto radilo na 3 cilindra, jedna skroz bila začepljena, druga loša. Stavio 2 polovne, 2 ostale stare. Tada sam ih očistio ultrazvučno i nemam problema. Aditivi ili čišćenje dizni dok su na autu nemaju skoro nikakav efekat. Veliki minus kod aditiva je što su jako agresivni...S obzirom na kvalitetu našeg goriva, čudi me da nam auta uopće idu. Inaće, na zapadu i nema čišćenja dizni. To je kod njih nepoznat pojam. Naši ljudi su ga prihvatili kao obavezu:D

Imaju ali kontraefekat, sta se desava? Ljudi naspu aditiv koji je kako si i sam rekao jako agresivan pa se tako vec od rezervoara pa preko crijeva sva prljavstina povuce prema regulatoru tlaka i na kraju u injektore sto rezultira u velikom broju slucajeva jos vecim zacepljenjem u pripremi goriva.

Injektori se u pravilu ne ciste, ALI opet realno gledajuci tesko da bi netko samo tako dao 100€ za jedan komad a kada se mijenjaju potrebno ih je zamjenuti u kompletu. To bi mene izaslo nesto vise od 600€ . I kada se ciste ultrazvukom to je to, ne valja ih opet cistiti i ne prakticira se nigdje. Ako nakon jednog ciscenja nastradaju tada se ili kupuju NOVI ili ciste polovni za koje se zna da vec nisu bili lupani ultrazvukom.

elvirjahic je napisao(la):
ja sam uradio to ciscenje dizni vise preventivno,nisam imao probleme kao sto su povecana potrosnja,gubitak snage ali ovo je neka druga metoda ciscenja dizni,preko nekog aparata (wurth) koji to automatski odradi sa nekakvim aditivima,postupak je trajao oko 2h..a za to ultrazvucno nisam bas najbolje upucen,kako to fercera,moraju se skidati dizne ili neki drugi nacin???

Ako se ciste ultrazvukom onda se trebaju izvaditi. Prije ciscenja se prikljuce na aparat koji izmjeri protok svake dizne posebno i pogleda se stanje pojedine dizne. Nakon ciscenja gleda se dobiti sto manja razlika na svakom od injektora i sto bolja mlaznica radi bolje atomizacije goriva.

Kako si rekao na hladno osjetis nepravilan rad motora, moze biti dosta drugih razloga tome (motoric ler gasa, lose svjecice isl..) ali i injektori se najvise glasaju kada je protok goriva povecan (hladan motor).
 
Član
Sve ja to znam;)

Za moje auto je 1 dizna 150 eura:icon_eek: Riskirao sam s polovnim (50 km) i dobro je ispalo. Do kada? Ne znam.

p.s. poslao sam PM Elviru sa sličnim odgovorom
 
elvirjahic Napisao: ja sam uradio to ciscenje dizni vise preventivno,nisam imao probleme kao sto su povecana potrosnja,gubitak snage ali ovo je neka druga metoda ciscenja dizni,preko nekog aparata (wurth) koji to automatski odradi sa nekakvim aditivima,postupak je trajao oko 2h..a za to ultrazvucno nisam bas najbolje upucen,kako to fercera,moraju se skidati dizne ili neki drugi nacin???

m50b25 napisao:
Ako se ciste ultrazvukom onda se trebaju izvaditi. Prije ciscenja se prikljuce na aparat koji izmjeri protok svake dizne posebno i pogleda se stanje pojedine dizne. Nakon ciscenja gleda se dobiti sto manja razlika na svakom od injektora i sto bolja mlaznica radi bolje atomizacije goriva.

Kako si rekao na hladno osjetis nepravilan rad motora, moze biti dosta drugih razloga tome (motoric ler gasa, lose svjecice isl..) ali i injektori se najvise glasaju kada je protok goriva povecan (hladan motor).

Hvala na detaljnom objasnjenu:cool:,sto se tice nepravilnog rada motora,siguran sam da nije do svjecica,kod mene je diesel(hdi) a sad poslije ciscenja vise i ne trese kao prije;););)
 
Član
elvirjahic je napisao(la):
elvirjahic Napisao: ja sam uradio to ciscenje dizni vise preventivno,nisam imao probleme kao sto su povecana potrosnja,gubitak snage ali ovo je neka druga metoda ciscenja dizni,preko nekog aparata (wurth) koji to automatski odradi sa nekakvim aditivima,postupak je trajao oko 2h..a za to ultrazvucno nisam bas najbolje upucen,kako to fercera,moraju se skidati dizne ili neki drugi nacin???

m50b25 napisao:
Ako se ciste ultrazvukom onda se trebaju izvaditi. Prije ciscenja se prikljuce na aparat koji izmjeri protok svake dizne posebno i pogleda se stanje pojedine dizne. Nakon ciscenja gleda se dobiti sto manja razlika na svakom od injektora i sto bolja mlaznica radi bolje atomizacije goriva.

Kako si rekao na hladno osjetis nepravilan rad motora, moze biti dosta drugih razloga tome (motoric ler gasa, lose svjecice isl..) ali i injektori se najvise glasaju kada je protok goriva povecan (hladan motor).

Hvala na detaljnom objasnjenu:cool:,sto se tice nepravilnog rada motora,siguran sam da nije do svjecica,kod mene je diesel(hdi) a sad poslije ciscenja vise i ne trese kao prije;););)


Gore napisano se odnosi na benzince ;)
 
Član
Moze ti lako biti los kvalitet goriva. Probaj potrositi to gorivo i naspi na drugoj benzinskoj i vidi dali ce biti isto. Kad je losa oktanska vrtijednost goriva auto hoce da na nizim obrtajima trzucka i kad se pusti gas da cucka....
 
Top