BMW 324D Pregrijavanje motora!!!!!!

BMW 324D Pregrijavanje motora!!!!!!

pozz majstori, imam problem sa pregrijavanjem moje kockice, znaci motor 324d, 64kw
1987 g. nakon prvog prokuhavanja, posjetio sam majstora koji mi je rekao da je
Visko krivac, nakon čega sam "fixirao" visko, i rijesio pola problema, sad pri vožnji po
ravnom terenu neam tih problema ali cim vidi brdo, temp. ide u crveno, dobio sam par
savjeta, kako mi je pukla glava ili dihtung glave motora, ali vozilo ne gubi ni ulje ni vodu, niti se u crijevima od rashladnog sistema stvara pritisak ,ako iko ima ikakav
savjet sta da ucinim neka mi kaze prije nego raskopam motor...
 

rs6

Član
promijeni dihtung glave i poravnaj glavu ....... / klasican pos'o poslije pregrijavanja-prokuhavanja /
 
Član
Pali li ventilator u drugu brzinu?Imal dovoljno vode, jel pritegnut cep skroz? Il pak da ti kazaljka ne laze :icon_question:
 
Član
BMW 316i 90god je napisao(la):
Pali li ventilator u drugu brzinu?Imal dovoljno vode, jel pritegnut cep skroz? Il pak da ti kazaljka ne laze :icon_question:

Nema on drugu brzinu, blokirao je visko ventilator i koliko mu daje gasa toliko vrti. Ti motori imaju bas problema kad se jednom pregreju, znam za slucaj na 524td da je glava odmah pukla, mislim da bi trebao da proveris...
 
BMW 316i 90god je napisao(la):
Pali li ventilator u drugu brzinu?Imal dovoljno vode, jel pritegnut cep skroz? Il pak da ti kazaljka ne laze :icon_question:

Nema brzina, ventilator je fixiran za vodenu pumpu, tako da radi po obrtajima,jer je
visko "otišo" , a cep malo popustim da ne nabija pritisak u boci, a nevjerujem da je do
kazaljke jer kad se ugrije preko radne,tj. prije prokuhavanja otvorim cep i vidim da je voda pred prokuhavanjem.


Nema on drugu brzinu, blokirao je visko ventilator i koliko mu daje gasa toliko vrti. Ti motori imaju bas problema kad se jednom pregreju, znam za slucaj na 524td da je glava odmah pukla, mislim da bi trebao da proveris...
[/quote]

Ali nema mi logike, valjda bi gubio vuču i vodu ako je pukla.....pozz
 
Član
U svakom slucaju skidanje glave i ispitivanje, u slucaju samo treba da se obradi uradis to, novi dihtunzi i vodena pumpa I ISPRAVAN VISKO i nece te boleti glava.
 

wkd

Član
nemora znaciti da je pukla, vrlo vjerovatno se iskrivila i zato nabija temp... meni se desavalo da usred zime, -15 stepeni, tek upalim auto, odem 1,5km uzbrdo i temp zakuca
 
Član
Da pitam jel pametno popustiti malo cep ili nije, jer me to zajebavalo duze vrijeme sve mislio negdje pusta vodu sve dok nisam cep skroz zavrnuo i od tad nema gubitka vode :icon_question:
 
Član
BMW 316i 90god je napisao(la):
Da pitam jel pametno popustiti malo cep ili nije, jer me to zajebavalo duze vrijeme sve mislio negdje pusta vodu sve dok nisam cep skroz zavrnuo i od tad nema gubitka vode :icon_question:

Naravno da nije pametno, ali bolje da popusti cep i gumi malo tecnosti nego da mu nabije pritisak i da mu popucaju creva. Cim imas jak pritisak znaci da ti nabija kompresiju u creva => nazalost moras skidati glavu.
 
BMW 316i 90god je napisao(la):
Da pitam jel pametno popustiti malo cep ili nije, jer me to zajebavalo duze vrijeme sve mislio negdje pusta vodu sve dok nisam cep skroz zavrnuo i od tad nema gubitka vode :icon_question:

Zavisi ako ti je ispravan cep, tj onaj mali ventil na njemu, mozes ga skroz zategnut, ali to nije ispravno skoro ni na jednom, slobodno ti njega malo popusti, i ne sikiraj se to
sto bude vode oko njega to je vodena para
 

wkd

Član
kod mene je kockica bila 84', voda direktno u hladnjak tako da sam morao skroz zavrnut...
a za golfa dizela su mi rekli da je pametnije malo popustit, jer bolje da izbije na posudi nego da pukne crijevo, selna ili neko manje pristupacno mjesto :123:
 
Top