BMW 320d

BMW 320d

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav raja.Trebam malu pomoc,savjet.Planiram ove sedmice uzeti BMW 320D 2001-2003god.Posto nisam imao nikako do sada BMW zanima me na sta treba obratiti paznju kod ovog auta,ima li kakvih mana,koje su pozitivne stvari,kako se ponasa po ledu i snjegu.Svacije misljenje dobro doslo :cool:
 
Član
Ja imam 320d 110 kw cim sam ga kupio odmah sam otisao majstoru prije toga sam pregledao auto i uradio sve na njemu sto nije bilo uredu.. moja preporuka je gledaj jel redovno servisiran kod mene je bio dosta zapusten a sve vuce jedno drugo dok sam sve ispravio puno me para izaslo... najveci problem su mi bile dizne prvo sam dvije promjenio pa nakon dva mjeseca jos jednu a nisu ni malo jeftine... znaci ovo ti iz iskustva govorim, sad ima li jos neki mana ne znam sto se tice auto ko auto ja sam prezadovoljan. Sretno
 
Član
arminnn je napisao(la):
Ja imam 320d 110 kw cim sam ga kupio odmah sam otisao majstoru prije toga sam pregledao auto i uradio sve na njemu sto nije bilo uredu.. moja preporuka je gledaj jel redovno servisiran kod mene je bio dosta zapusten a sve vuce jedno drugo dok sam sve ispravio puno me para izaslo... najveci problem su mi bile dizne prvo sam dvije promjenio pa nakon dva mjeseca jos jednu a nisu ni malo jeftine... znaci ovo ti iz iskustva govorim, sad ima li jos neki mana ne znam sto se tice auto ko auto ja sam prezadovoljan. Sretno

Hvala druze,svacije iskustvo mi pomaze.Kako ti se ponasa po snejgu,ledu?Nisam imao sa zadnjom vučom,pa me malo strah,posto je ovde brdovito :(
u svakom slucaju hvala na info ;)
 
Član
Brane984 je napisao(la):
arminnn je napisao(la):
Ja imam 320d 110 kw cim sam ga kupio odmah sam otisao majstoru prije toga sam pregledao auto i uradio sve na njemu sto nije bilo uredu.. moja preporuka je gledaj jel redovno servisiran kod mene je bio dosta zapusten a sve vuce jedno drugo dok sam sve ispravio puno me para izaslo... najveci problem su mi bile dizne prvo sam dvije promjenio pa nakon dva mjeseca jos jednu a nisu ni malo jeftine... znaci ovo ti iz iskustva govorim, sad ima li jos neki mana ne znam sto se tice auto ko auto ja sam prezadovoljan. Sretno

Hvala druze,svacije iskustvo mi pomaze.Kako ti se ponasa po snejgu,ledu?Nisam imao sa zadnjom vučom,pa me malo strah,posto je ovde brdovito :(
u svakom slucaju hvala na info ;)

Kad vidis dvojku da ide iza tebe uz brdo samo se skloni s ceste :lol::lol::lol:

sta da ti kazem, obavezno dobre gume i lagani gas. na pocetku zeznuto al se naviknes
 
Član
Bila je tema o BMW-u E46 sa poznatim manama, pa pretrazi forum ak ti se da.

A po snijegu penjacke sposobnosti su ti kao kod auta sa prednjim pogonom i ljetnim gumama, znaci jako lose :D
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Bila je tema o BMW-u E46 sa poznatim manama, pa pretrazi forum ak ti se da.

A po snijegu penjacke sposobnosti su ti kao kod auta sa prednjim pogonom i ljetnim gumama, znaci jako lose :D

:lol:
 
Član
320d od 136 ks je imao velikih problema sa turbinom. Na novijoj verziji od 150 ks je to riješeno.

Zato se ova od 136 ks kod nas prodaje kao luda:D
 

mk4

Član
dobre su to masine kako naletis na sta. turbo ima svoj vijek poslije 200K cekas kad ce popustiti na tebe je red praviti. odes pogledas auto.
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
320d od 136 ks je imao velikih problema sa turbinom. Na novijoj verziji od 150 ks je to riješeno.

Zato se ova od 136 ks kod nas prodaje kao luda:D

Aha,nisam to znao bas,ali svedno sam mislio ici na ovu od 150ks,jest skuplja i teza naci,ali ima par primjeraka pa cu vidjeti.U svakom slucaju hvala na info.:cool:
 
Član
ako mislis uzmati taj auto racunaj da uvijek imas sa strane 1000 evra(za nedaj boze),skupo odrzavanje,dizne,plivajuci zamajac,turbina ne zna se sta je skuplje a kod nas tesko da ces naci nesto ispod 200tkm...

na tom motoru je takodje boljka klapne u usisu,znaju se otkinuti i ode motor u tri pm.
skoro je bio slucaj kod covjeka kupio je takav auto a nije znao da je imao havariju na motoru,neki strucnjaci su ga pravili i nisu postavili jedan klip kako treba i eto belaja...

ja sam za opciju 320 ili 325 benzin+plin ako vec potrosnja igra ulogu i prst u uvo:D
 
Član
To stoji, ali su 2.0 i 2.5 prastari motori koji u današnje vrijeme sve manje imaju smisla. Npr. 2.0, šestak, moćan zvuk, miran rad, elastičnost. No sve pada u vodu zbog mizernih performansi i ogromne potrošnje.
 
Član
teretanas je napisao(la):
ako mislis uzmati taj auto racunaj da uvijek imas sa strane 1000 evra(za nedaj boze),skupo odrzavanje,dizne,plivajuci zamajac,turbina ne zna se sta je skuplje a kod nas tesko da ces naci nesto ispod 200tkm...

na tom motoru je takodje boljka klapne u usisu,znaju se otkinuti i ode motor u tri pm.
skoro je bio slucaj kod covjeka kupio je takav auto a nije znao da je imao havariju na motoru,neki strucnjaci su ga pravili i nisu postavili jedan klip kako treba i eto belaja...

ja sam za opciju 320 ili 325 benzin+plin ako vec potrosnja igra ulogu i prst u uvo:D



Hvala na info.Idem za koji dan u Njemacku,pa sam gore mislio uzeti nekoga,ima ih jeftinih u dobrom stanju,mada je etesko naci da je manje od 200oookm na satu.Znas li kakav je onaj 330d,je li ista bolji?
 
Član
kako ides na dizela onda uzimaj 320d,3.0d je dobar ali je skuplji za odrzavanje,registracija velika,hoce uzeti po gradu 12-13l ko od sale(iz licnog iskustva)

ako vec nemas koju hiljadu vise da izdvojis za neki promjerak sa manjom kilometrazom onda gledaj da auto ima sve servise jer na 200tkm dolaze na red za zamjenu ovi gore pobrojani dijelovi a to prilicno kosta,tako da dobro obratis paznju kad je sta mjenjano pogotovo ako kupujes auto kod hendlera jer i gore svasta rade,vracaju km i sl.

i da prva stavka kad ga dotjeras,vozi majstoru da ti povadi klapne iz usisne grane da mozes mirno spavati:icon_biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=PU3PykUSjH4&feature=related
 
Član
Samo ti njega priključi na dijagnostiku (ima dosta senzora) i pregledaj trapove , provozaj i znat ćeš odmah jel to što tražiš, a što se tiče zime ne sekiraj se samo dobre gume jer ta priča o zadnjem pogonu je za malu djecu( BMW ima idealan omjer težine na prednjoj i zadnjoj osovini 50:50%)
 
Član
rinaldo je napisao(la):
Samo ti njega priključi na dijagnostiku (ima dosta senzora) i pregledaj trapove , provozaj i znat ćeš odmah jel to što tražiš, a što se tiče zime ne sekiraj se samo dobre gume jer ta priča o zadnjem pogonu je za malu djecu( BMW ima idealan omjer težine na prednjoj i zadnjoj osovini 50:50%)

da bas tako, obicno ovo za zadnju vucu govori onaj tko nikad nije vozio to, opusti se ti uzimas dobro auto .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top