BMW 318d GT 2014 potrosnja ulja

BMW 318d GT 2014 potrosnja ulja

Pozdrav ljudi skoro sam kupio BMW 318 GT 2014. i u zadnjih 1000 km mi je potrosio litar ulja. sta bi mogao biti problem kome se obratiti
 
Prvo pregledaj sve dihtunge jer BMW ima problema sa njima.Lampu u ruke i pregledaj motor i ispod auta jel ti ostavlja fleke.Dakle dihtung vakum pumpe,poklopca ventila,kucista uljnog filtera,kartera...ako ne znas sam,odes bilo kojem mehanicaru,nije to tesko utvrditi ;)
 
Neke tragove ulja nisam primjetio (doduse nisam detaljno ni pregledao) takodjer dima uopste nema. Pa vidjet cemo
 
Član
Jesi nasuo ulje koje je predvidjeno za njega? Tu ne moze bilo kakvo ulje, jesi ga uopste menjao, ako si i menjao jesi ti kupio ulje il je majstor sipao neko svoje

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Jesi nasuo ulje koje je predvidjeno za njega? Tu ne moze bilo kakvo ulje, jesi ga uopste menjao, ako si i menjao jesi ti kupio ulje il je majstor sipao neko svoje

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Slijedeci servis ulja i filtera mi je za 27000 km. kad mi je prosli put javilo sa je na minimum. Nasuo sam orginal BMW ulje predvidjeno za njega 40 km 1 litar. i stanje ulja bilo na max. sad nakon nekih 700 km koje sam presao stanje ulja je malo iznad minimuma.
 
svaki ovlasteni servis ce ti reci da je to normalno.
cak ti i pise u knjigi od bmw-a
ali ja mislim da to nije normalno i da ti je nesto u kvaru
u njemackom forumu pisu da moze biti neispravan klip ili njegov prsten
izvini neznam tocno kako se na nas kaze
ili turbo je rikno
covjek pise poslje svakog servise sve manje moze prec
 
svaki ovlasteni servis ce ti reci da je to normalno.
cak ti i pise u knjigi od bmw-a
ali ja mislim da to nije normalno i da ti je nesto u kvaru
u njemackom forumu pisu da moze biti neispravan klip ili njegov prsten
izvini neznam tocno kako se na nas kaze
ili turbo je rikno
covjek pise poslje svakog servise sve manje moze prec
Mozes i na njemacki slobodno napisat. A turba sto se tice to mi je isto jedan poznanik rekao ali ne primjetim na snazi da je nam ili da je gubi
 
pa to su samo elementi koji bi mogli bit u kvaru ili koji kod BMW-a znaju dignuti potrosnju ulja
ali nemora znaciti da je kod tebe sve od navedenog u kvarva
 
Super Moderator
Mjenjaj ulje izmedju 10 i 15000, kakvih 30000. Ne bi trebo trositi skoro nista ulja, mora nesto mininalno ali toliko ne. Ako je los turbo i gubi na njemu ulje ne mora nuzno znaciti da ce auto slabije ici
 
Top