Blue serpa --- VW Polo 86C ---

Blue serpa --- VW Polo 86C ---

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Posto sam odlucio da se vratim studiranju i konacno resim diplomski, dao sam otkaz na poslu i ostao bez izvora prihoda... normalna stvar, u takvom finansijskom stanju poslednje sto pada na pamet je kupovina automobila. Medjutim, potpuno neplanirano, pre dva meseca sam kupio VW Polo MK2 (steilheck-breadvan-hlebar) 1990. godiste, motor 1300ccm sa direktnim ubrizgavanjem. Ja inace treba da se ukljucim u neki tretman odvikavanja od ruznih automobila jer me je ovaj model maksimalno odusevio... Osnovni razlog zbog kojeg sam ga kupio je bilo izuzetno dobro stanje motora i "mlada" godina proizvodnje.
Nemam u planu da od ovog auta pravim letelicu kako bi licio na nesto drugo, ne stidim se originalnog VW-a... Posto bivsi vlasnik nije bio bas pedantan a ni pazljiv vozac, najveci poduhvat na ovom autu ce biti ispravljanje udubljenja i farbanje. Zamenio sam vecinu dotrajalih mehanickih delova, i 90% enterijera. Sva sedista su bila slomljena (i zadnja :D) a prtljazni prostor nije imao nikakvih obloga ili tapacira. Imao sam cetiri razlicite felge, jedna je bila originalna Polova, jedna od Golfa dvojke, dok su ove preostale dve bile od Kadeta i nekog Audija... To sam u startu zamenio originalnim celicnim felgama od Polo-a iz 1994. Nedavno sam nabavio ATS Cup 13" 5,5J, smirglao sam ih 20 dana i na kraju opet nisam mogao da im vratim autenticni polirani look, pa sam ih prelakirao u belu boju dok sam felceve ispolirao....sto mi se bas i nije dopalo jer mi je auto prilicno podignut pa 13" gube na velicini. Imam u planu jos i falceve da prelakiram u belu boju, ali to ce malo pricekati posto cu narednih nedelja raditi na limariji... Ocekuje me jos puno posla, jer dok auto bude rasklopljen imam u planu da iskrojim nove etisone i ostale finese u enterijeru, resim zavrsetak izduvne grane, i ako ostane para da narucim opruge od nasih drugara iz Tuzle. Eto, ovo je bilo ukratko pretumbano predstavljanje mog VW ljubimca... a nekom drugom prilikom cu predstaviti i Mercedesa kojeg sam jednom davno bio spominjao!

tu bi kontinjud...

[attachment=20336]
[attachment=20337]
ovo je bio casting...

[attachment=20338]
ispod presvlaka se nalazila neka satro koza a sediste slomljeno na pola :D

[attachment=20339]
sve je sistematski zapusteno, tesko je poverovati da je '90. godiste. Volan je bio slomljen i imao je onaj "moto-gas" na sredini.

[attachment=20340]
custom rucica za obaranje sedista :lol:

[attachment=20341]
posto je zadnje klupa pukla na pola nije ni bilo smisla da je vracam u auto, a prtljaznik je dosao ovako go i prazan.

[attachment=20342]
ovde sam poskidao sve plasticne delove da bi ih malo presmirglao, osvezio i podesio u leziste

[attachment=20343]
sedista iz Polo-a MK3

[attachment=20344]
posto sam okoreli biciklista (6.000 km po sezoni) instalirao sam nosac, a mnogi koji me znaju tvrde da sam ovaj auto kupio za prevoz bicikala :lol:

[attachment=20346]
poluproizvod... jos uvek registrovan.

Gore nije bilo mesta za upload...
evo jos par slika...

[attachment=20347]
wannabe ATS Cup... nisu mogle da se ispoliraju jer su bile zaklane, ova je cak i najbolje izgledala...

[attachment=20348]
svaki dan pomalo i tako skoro 20 dana

[attachment=20349]
evo kako je ispalo, jos mi fale cepovi, ako iko ima da proda bio bih zahvalan.

[attachment=20350]
jos uvek u izradi, ali daleeeeko bolje nego sto je ikad izgledao.
 
Član
Posle peripetija sa prevodom i registracijom (oko mesec dana), auto sam vozio jedan dan i ubrzo zatim rasklopio za restauraciju karoserije. ;)

Dok je "Poljo" ovako bespomocan iskoristio sam priliku da sve dotrajale delove zamenim ili spasim, cisto radi estetskog utiska imam u polanu da kokpit i tapacire zamenim sa delovima sa facelifta (MK3). Poznanik koji radi na auto otpadu mi je obecao da ce mi sacuvati jednog Pola iz 1995. koji treba doci ovih dana, pa sam planirao da sa njega poskidam ove sitnice koje sam planirao (ukoliko ne bude sisao sa cenom).


Bas mi je drago sto uzeo da radim auto u ovom stadijumu zapustenosti, imao je sve predispozicije za propadanje na parkingu. Limarija je generalno u odlicnom stanju, jedina korozija koja postoji na autu se nalazi na gepeku, ostalo je samo losa voznja i redovno grebanje po parkinzima prethodnog vlasnika. Neko je jos bio pametan pa je ofarbao auto bez pripreme podloge, pa je sada najveci izazov skinuti matirali sloj laka.





Obavestavacu o progresu :icon_biggrin:.
 
Član
Pripreme za "spric-kit"...
Oteglo se ovo u nedogled, jos mi je izletela gomila stvari koje nisam predvideo... masnu lovu treba da izletim ako mislim da ovo sprovedem kako sam zamislio do kraja.
Sada imam toliko da ga izlakiram, sklopim i parkiram ispred kuce. :D


bljak!


imam u planu (ako Bog da) da zamenim kokpit, mada i ovako strumfasticno plavo lepo izgleda. :D

Ne znam koliko ce svo ovo da revlolucionarno izgleda, ne ocekujem neki bombasticni projekat... ali mislim da ce biti dostojan VW bedza na masci...
Old school brateeee! ;)
 
Član
Malo se oduzilo sa radovima na karoseriji... par neplaniranih stvari se desilo ali kako god, sve je Bozija volja i to je kako treba biti! :icon_smile: Pred odlazak u komoru vetar je oborio vrata od garaze koja su pala i razbila blatobran...resili smo sve i danas je moj Poli otisao na farbanje... u medjuvremenu tu i tamo jos koja komplikacija ali sta je tu je ;)!

Evo, cisto radi arhive jos koja slika....


Prednji vezni lim je ostavljen za kraj... valjda sto ga je najsladje raditi :D


ako pocne da truli pojescu ga!:icon_biggrin: ... ovo je radjeno iz predostroznosti...


Sutra ako Bog da, sledi sklapanje! ;)
 
Član
Auto je sklopljen prosle nedelje, medjutim ne mogu nikako sve konce da pohvatam kako bih ga kompletirao i radove priveo kraju. Osim detaljnog sredjivanja karoserije sredio sam menjac, nastelovao motor i ocistio usis, i na kraju nabudzio izduv sa nekim JAP style "baby" loncem... kako auto nema znatnu zvucnu izloaciju, muziku vise ni ne palim i ozbiljno sam poceo da razmisljam da skinem lonac... ima brutalan zvuk - glavobolja gratis.
Ne znam da li cu ista resiti ukoliko budem dampirao gepek sa jednim delom poda i bocne limove ispod tapacira.







Ovo je par slika na brzaka, mobitelom uslikano cisto zbog arhive.
Bolje i detaljnije slike cu postaviti ovih dana.
 
Član
Zimske radosti su pocele riknjavanjem osiguraca, magljenjem stakala i tajanstvenim praznjenjem akumulatora. Ovo sve je doslo u paketu sa nemirnim radom motora i mojom glavoboljom, mrzim kada me situacija zatece nespremnog. :icon_mad:
Prekontrolisao sam osigurace i nasao sam par slabijih koji su greskom ugradjeni, uklopio instalaciju grejanja tako da sada imam krematorijum u autu, i kao malo vecu investiciju zamenio sam kablove svecica koji su bili u zabrinjavajuce losem stanju, ne razumem kako su mi ranije promakli...
Danas sam kupio 4 nove zimske gume, celicne felge od Golfa 3, namontirao sve lepo, isprobao auto do kuce... i doneo zakljucak da bih trebao da se rastanem od moje "serpe"...

.... jos uvek se pomalo dvoumim, imao sam neke revolucionarne planove za prolece... razmisljicu jos....:icon_smile:
 
Član
Dvoumljenje se zavrsilo prodajom.... auto je dospeo u sasvim drugaciji koncept, produzio sam mu zivot za najmanje jos pet godina ali skinute su alu felge i auspuh, vraceni su VW logotipi, cak se novi vlasnik pobunio zbog crnih znakova. Iako zimski setup cine originalne celicne felge od Golfa 3, novi vlasnik je taj ''detalj'' prekrio ratkapama iz OBI-ja. Moj Poljak je sada jedno svakodnevno utegnuto prevozno sredstvo staro 19 godina.


za koji dan otvaram novu garazu pa ce sve opet doci na svoje!
Presao sam na francuze :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top